Omslag van boek Het woonpalazzo
Copyright: Hans van der Heijden Architecten
Hans van der Heijden (l) Jeffrey Reulen (r)
Copyright: Jan Bijl
Woonpalazzi Terwijde
Copyright: Hans van der Heijden Architecten
Woonpalazzo Churchillpark Leiden
Copyright: Stefan Müller
Ontwerponderzoek Strandeiland IJburg
Copyright: Hans van der Heijden Architecten
De Marokkaanse riad, een Noord-Afrikaans woonpalazzo
Copyright: Fatima Eloussari

Hans van der Heijden deelt fascinatie voor woonpalazzo in boek

6 februari 2025, 16:42
Op dinsdag 4 maart 2025 presenteert architect Hans van der Heijden het boek dat hij gemaakt heeft vanuit zijn fascinatie voor het woonpalazzo. De boekpresentatie markeert ook het tienjarig bestaan van zijn bureau Hans van der Heijden Architecten, waar architect Jeffrey Reule onlangs associate partner van is geworden.

“Zo’n tien jaar geleden, in dezelfde tijd als ik mijn bureau startte, ontdekte ik het Italiaanse woonpaleis, het palazzo”, vertelt Hans. “In allerlei studies, in het onderwijs met studenten, maar ook binnen het bureau, heeft de fascinatie voor het palazzo zich verdiept. Het palazzo ontstond destijds vanuit een noodzaak tot kwalitatieve verdichting, zou je kunnen zeggen, en in die zin is het ook voor de huidige woningbouwopgave in de lage landen bijzonder interessant om te bestuderen.”

Het is een zeer persoonlijk boek dat Hans over het palazzo heeft geschreven. Het verhaalt over de geschiedenis ervan, hoe hij met studenten onderzoek ernaar heeft gedaan, en hoe elementen ervan in zijn eigen werk terug te vinden zijn. Het boek is rijk geïllustreerd met tekeningen en foto’s, en geeft hij in eigen beheer uit.

De presentatie van het boek valt samen met het tienjarig jubileum van Hans van der Heijden Architecten. Het bureau is in de afgelopen tien jaar gegroeid en werkt aan zowel stedenbouwkundige plannen als aan woningbouwprojecten. Het onlangs opgeleverde Hof Doet Leven in Rotterdam werd door NRC-redacteur Bernard Hulsman als een van de beste gebouwen van 2024 uitgeroepen.

De boekpresentatie vindt plaats op dinsdagmiddag 4 maart 2025 om 16:00u in Pand Noord in Amsterdam-Noord. Tijdens de boekpresentatie bespreekt architect en beeldend kunstenaar Jan van Grunsven het boek, vertelt Fatima Eloussari over haar afstudeerstudie naar de Marokkaanse versie van het woonpalazzo, de riad, en gaat architectuurjournalist Michiel van Raaij in gesprek met Hans over zijn boek. Aanmelden voor de boekpresentatie kan door een bericht te sturen naar info@hvdha.com. Wees er wel op tijd bij, want het aantal plaatsen is beperkt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

Gisteren, 16:00

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

Gisteren, 11:53

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

Gisteren, 10:32

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

20 januari, 3:11

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

Gisteren, 14:56

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

Gisteren, 13:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Gisteren, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

20 januari, 1:46

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

20 januari, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

19 januari, 5:05
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan