Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Henderson Land
Copyright: Henderson Land
Copyright: Henderson Land
Copyright: Henderson Land

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45
Aan het New Central Harbourfront van Hongkong ontwerpt UNS (United Network Studio) een theater dat een nieuw, internationaal podium moet toevoegen aan de stad. Het theater wordt onderdeel van een nieuwe groundscraper die Henderson Land ontwikkelt naast de ruim 400 meter hoge toren van het Two International Finance Center (2004), die Pelli Clarke Pelli Architects hier eerder aan Victoria Harbour ontwierp.

Het gehele ontwikkelgebied Central Yards heeft een oppervlak van 4,8 hectare en zal uiteindelijk meer dan 1,6 miljoen vierkante meter bvo gaan omvatten. De zone in de wijk Central moet de komende tijd transformeren tot een duurzame, multifunctionele, toonaangevende en bruisende wijk. Over een lengte van 400 meter zullen daartoe kantoren, winkels en dus een theater aan het bestaande stedelijk programma van Hongkong worden toegevoegd. Het geheel zal daarbij het karakter van een groundscraper krijgen.

'Broadway-kaliber'
Volgens Henderson Land en UNS zal het nieuwe theater van ‘Broadway-kaliber’ worden. Die ambitie wordt duidelijk uit zowel het beoogde programma als het nu gepresenteerde ontwerp. Het programma belooft een breed scala aan voorstellingen waaronder rondreizende musicals, wereldpremières, concerten en interdisciplinaire shows. Ook is de intentie uitgesproken om het theater als een creatief en artistiek centrum voor de lokale artistieke gemeenschap te laten fungeren.

De eerste ontwerpen en visuals van UNS laten een theaterzaal zien waarin podium, zitplaatsen en essentiële akoestische en technische systemen met elkaar zijn geïntegreerd. Er is daarbij een capaciteit van meer dan 1.100 gasten voorzien. Het combineren van geavanceerde akoestische en verlichtingssystemen in het interieurontwerp moet verder voor een intense zintuiglijke ervaring bij de bezoekers gaan zorgen.

Het creëren van een geïntegreerde bezoekerservaring is door UNS ook voortgezet in het ontwerp voor landschapsruimtes op de begane grond en de eerste verdieping, alsmede bij een aantal hoogwaardige lobby’s en VIP-ruimtes. Deze ruimtes sluiten aan op de omliggende openbare- en kantoorruimtes. UNS beoogde daarmee ook buiten de muren van het theater een flexibele binnen- en buitenomgeving te kunnen maken die mogelijkheden biedt voor publieke betrokkenheid en culturele- en commerciële evenementen.

Hannes Pfau, partner bij UNS en algemeen directeur van UNS Shanghai en Hongkong, stelt dat het ontwerp voor het theater veel verder gaat dan het podium en de zaal. Het is volgens hem een gedurfd statement voor de podiumkunsten, de artistieke gemeenschap en het theaterpubliek. "We willen niet alleen een locatie creëren die internationale artiesten meer mogelijkheden biedt om in Hongkong op te treden, maar ook een locatie die de lokale kunst van Hongkong op een internationaal podium viert."

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

OMA gebruikt bestaand gebouw als canvas bij renovatie Edo-Tokyo Museum

Gisteren, 15:55

Winnaars verkiezing Beste Bossche Gebouw 2020–2025 bekend

Gisteren, 14:16

Appartementengebouwen door MIX architectuur vormen sluitstuk Noorderhaven Zutphen

Gisteren, 12:29

EUmies Award naar renovatie congrescentrum in Charleroi en tijdelijke ruimtes Sloveens theater

Gisteren, 10:54

Woningbouwzaken krijgen langer voorrang bij Raad van State

Gisteren, 16:49

Inspectie positief over verbetering sociale veiligheid TU Delft

Gisteren, 11:36

NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

Gisteren, 09:23

Architecten voor restauratie en herbestemming Rivièrahal gekozen

16 april, 12:00

Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel

16 april, 10:34

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

15 april, 1:22
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan