Impressie van de Blokje Op-woningen bij de Klapwiek in Rotterdam
Copyright: Dura Vermeer, EGM architecten

Dura Vermeer gestart met eigen ‘optopconcept’

3 september 2024, 11:01
Dura Vermeer heeft een ‘optopconcept’ opgenomen in zijn palet met woningconcepten. Het bouwbedrijf ziet optoppen als een goed antwoord op het tekort aan betaalbare woningen bij de beperkte binnenstedelijke ruimte om te bouwen. De methode kan tegelijkertijd ook andere vragen oplossen.

“De vraag naar binnenstedelijke uitbreiding van het woningaanbod neemt toe, maar beleggers en corporaties hebben moeite met de aankoop en ontwikkeling van grond. Bestaand vastgoed verrijken is daarom een hele logische stap”, zegt Edwin Blom, directievoorzitter bij Dura Vermeer Bouw Heyma. Zijn vestiging nam binnen Dura Vermeer het initiatief tot het concept, dat Blokje Op is genoemd.

Prefab en losmaakbaar
Bij het optopconcept van Dura Vermeer vormt een bestaand appartementencomplex de ‘fundering’ voor een extra woonlaag, bestaande uit houtbouwappartementen. Volgens Blom is de oplossing zoals zijn bedrijf die bedacht breed toepasbaar op de Nederlandse daken. “Een zogenoemde connector sluit aan op het bestaande gebouw, waar de nieuwe woningen vervolgens op geassembleerd kunnen worden.”

Draagconstructie, dak, kozijnen en gevelafwerking worden alle uitgevoerd in duurzaam verbouwd hout. Daarmee is de optopping niet alleen licht van gewicht, maar meer dan de helft van het benodigde materiaal bovendien biobased en/of hergebruikt. Daarnaast kan door de losmaakbare verbindingen een groot deel van de gebouwdelen weer worden hergebruikt, aldus Blom.

Iedere woning bestaat uit een slimme kern met daarin alle techniek, de badkamer en de keuken. Hieromheen kunnen flexibele plattegronden worden gerealiseerd worden, afgestemd op de wens en behoefte van de opdrachtgever. Voor Blokje Op gebruikt de bouwonderneming geprefabriceerde houten 2D- en 3D-elementen en een connector, wat resulteert in een flexibel concept, naast een kortere bouwtijd en minimale overlast voor de bewoners van het bestaande gebouw.

Combineren van oplossingen
“Blokje Op begint altijd op basis van een grondige doelgroepanalyse, zodat de nieuwe woningen aansluiten op de behoefte van de omgeving”, zegt Blom. Met het optoppen kan namelijk naast het toevoegen van woonruimte ook andersoortige waarde worden toegevoegd, bijvoorbeeld door het behouden van sociale structuren in de wijk.

“Denk bijvoorbeeld aan bewoners van het bestaande complex, die na het uithuizen van hun kinderen graag in een kleiner appartement willen wonen. Zo kunnen zij doorstromen binnen hun eigen, vertrouwde omgeving.”

Eerste Blokje Op in Rotterdam
De eerste Blokje Op-woningen worden toegevoegd aan woongebouw Klapwiek in Rotterdam-Prinsenland. Aan het gebouw, dat oorspronkelijk 228 woningen voor ouderen telt, wordt een woonlaag met 44 sociale huurwoningen voor ouderenhuisvesting toegevoegd. Opdrachtgever is Stichting Ouderenhuisvesting Rotterdam (SOR). Het ontwerp voor de extra woningen is gemaakt door EGM architecten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architect Cor Kalfsbeek op 93-jarige leeftijd overleden

Vandaag, 10:00

Nieuwe expertengroep voor Vlaams Bouwmeester benoemd

Gisteren, 13:58

Mobiele speelinstallatie voor kinderen met en zonder beperking

Gisteren, 11:46

Woonwerkgebouw van Hoogte 2 Architecten in Arnhemse wijk Coehoorn is gereed

Gisteren, 09:30

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

Gisteren, 12:29

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

Gisteren, 10:22

Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn

10 september, 1:33

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

10 september, 11:32

Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

9 september, 2:20

Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

9 september, 1:12
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap