Meer nieuwbouw van woningcorporaties in eerste jaarhelft

29 september, 13:54
De nieuwbouw van woningcorporaties is in de eerste helft van dit jaar toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen er ruim 9100 nieuwbouwwoningen van corporaties bij. Dat waren er ruim 8200 in de eerste zes maanden van vorig jaar.

Het onderzoek werd uitgevoerd op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. In totaal kwamen er in de eerste helft 31.000 nieuwe woningen bij. Woningen van corporaties zijn goed voor 29 procent van het totaal. Dit aandeel in de totale woningnieuwbouw is volgens het CBS het hoogst sinds het begin van de metingen in 2020. Het aandeel lag in de eerste helft van vorig jaar op 25 procent.

Volgens het CBS zijn er per gemeente wel grote verschillen te zien. In Amsterdam en Enschede kwamen er de meeste nieuwbouwwoningen van corporaties bij en in gemeenten als Woerden, Leiderdorp en Krimpen aan den IJssel waren zelfs alle nieuwe woningen in handen van corporaties.

Maar er zijn ook gemeenten waar corporatiewoningen slechts een klein deel van de nieuwbouw uitmaken, zoals in Utrecht. In Den Haag, Haarlemmermeer en Alphen aan den Rijn werden in de eerste zes maanden helemaal geen corporatiewoningen opgeleverd, aldus het CBS.

De Woonbond stelt in een reactie dat corporaties nog altijd te weinig woningen bouwen om de wooncrisis op te lossen en dat er meer politieke daadkracht nodig is. "We kampen al jaren met een wooncrisis. Toch gaat er geen euro subsidie naar corporaties om woningen te bouwen. Opeenvolgende kabinetten hebben verzaakt te investeren in de sociale huursector en hebben huurders juist uitgeknepen. Zij en de woningzoekenden betalen nu de prijs", aldus directeur Zeno Winkels van de Woonbond.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rijnboutt levert CityPromenade in Nieuwegein op

4 uur geleden

Lisa De Visscher wordt nieuwe bouwmeester van Brussel

Vandaag, 15:31

Rustige baksteenarchitectuur geeft vernieuwd woonzorcentrum eenduidige uitstraling

Vandaag, 13:52

Rotterdam verleent bouwvergunning voor Schieblokken

Vandaag, 11:26

Amsterdam zoekt vastgoedpartij die 'werkcorporatie' wil opzetten

3 uur geleden

Woningbezit investeerders neemt verder af in derde kwartaal

Vandaag, 14:38

Euromast drie maanden dicht voor grote opknapbeurt

Vandaag, 12:24

Limburg onderscheidt architect Jo Coenen met erepenning

Vandaag, 10:49

Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

Gisteren, 15:14

Betaalprobleem Vanke nieuwe klap voor Chinese vastgoedsector

Gisteren, 09:32
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan