Prijs van studentenkamer nadert plafond, denkt Kamernet

11 februari, 9:26
De huurprijs van een studentenkamer is nauwelijks toegenomen, en in Amsterdam en Haarlem blijven de bedragen gelijk. Verhuurplatform Kamernet denkt daarom dat de prijzen een plafond naderen.

Kamernet baseert zich op kamers en appartementen in achttien studentensteden, die via de site te huur werden aangeboden. In de laatste drie maanden van vorig jaar stonden 5090 woonruimtes op het platform. Die kostten gemiddeld 691 euro per maand.

Eind 2024 waren er 5267 ruimtes beschikbaar, gemiddeld voor 680 euro. Dat betekent dat de prijzen op jaarbasis met 1,6 procent zijn gestegen.

Dat de huren in Amsterdam en Haarlem gelijk bleven, kan volgens Kamernet "wijzen op een afvlakking van eerdere prijsstijgingen en biedt voorzichtig perspectief op stabilisatie". Maar dat is nog geen zekerheid, volgens het platform hangt het vooral af van het woningtekort en de impact van nieuwe regels. "Als de oplevering van nieuwbouwprojecten vertraagt of als verhuurders door beleidswijzigingen besluiten om bestaande huurwoningen te verkopen, kan het tekort aan aanbod de prijzen weer doen stijgen of ervoor zorgen dat studenten zonder opties komen te zitten."

Amsterdam is nog wel de duurste studentenstad. Een doorsnee kamer in de hoofdstad kost 950 euro. Daarna volgt Utrecht met 800 euro. In Rotterdam, Den Haag en Haarlem kost een kamer zo'n 750 euro. De goedkoopste kamers zijn te vinden in Enschede (395 euro) en Ede (445 euro).

In Leeuwarden stegen de huurprijzen met 19,1 procent naar 500 euro. Dat is de grootste stijging van het land. In Leiden bedroeg de toename 17 procent en in Maastricht zijn studenten 14,1 procent meer kwijt voor een kamer dan een jaar geleden. In Zwolle zijn de huurprijzen met 13,5 procent toegenomen en in Groningen met 13,3 procent.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stijn Poelstra legt hoofdkantoor BIG vast op film

20 februari, 4:11

Tosin Oshinowo benoemd tot nieuwe Oosterhoff Visiting Professor TU Delft

20 februari, 2:44

Team geselecteerd voor modernisering gevangeniscomplex Norgerhaven in Veenhuizen

20 februari, 1:38

Inschrijving Rietveldprijs 2026 van start

20 februari, 12:30

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

20 februari, 3:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

20 februari, 11:40

Klimaatraad: overheid moet inzetten op gedrag bij duurzaamheid

20 februari, 9:28

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

19 februari, 2:09

Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

19 februari, 12:02

Nieuwe minister VRO: nieuwe steden bouwen zal moeten

19 februari, 10:03
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan