Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Copyright: Robertino Nikolic
Blog – Huizenruil in serie
Huizenruil. Het is zo’n simpel concept. Het stelt mij in staat om in het noordwesten van Amerika in een serie van bijzondere huizen te verblijven, terwijl de bewoners van die huizen gebruikmaken van de woning die ik zelf in Amsterdam heb ontworpen. In een serie wekelijkse blogs deel ik graag mijn ervaringen. Ik ben vooral heel benieuwd wat al die verschillende huizen me over het wonen kunnen leren.
Dank aan Hunter Douglas, Lensvelt, Smeulders interieurgroep en Qbiq Wall Systems voor het mede mogelijk maken van dit journalistieke onderzoek.

Laat ik beginnen bij het begin. Als architect en oprichter van Studio Prototype heb ik aan vele bijzondere huizen mogen werken. In 2020 was het moment daar om mijn eigen huis vorm te geven. Het resultaat is een samenvoeging van een beneden- en bovenwoning, gelegen in het hart van de Hugo de Grootbuurt in Amsterdam. De woning is onderdeel van een typisch Amsterdams gesloten bouwblok uit begin 20e eeuw. Ik woon er met mijn vrouw en twee kinderen. Binnen onze eigen woning is traditie versus moderniteit een terugkerend thema en die dialoog is ruimtelijk voelbaar in alle hoeken en gaten van ons huis.
Als onderdeel van de samenvoeging van de beneden- en bovenwoning hebben we aan de tuinzijde extra woonruimte gecreëerd. Dit gaf ons de mogelijkheid om het huis op te delen in een voor- en achterhuis. Een ruimtelijk trappenhuis ligt centraal, als donkere kern, en versterkt dit principe. Door deze indeling ontstaat een prettige sequentie van ruimten met overgangen van licht naar donker en van donker naar licht. De ervaring van licht wordt aan de voorzijde van het huis nog eens vergroot door de realisatie van een smalle vide, die het voormalige beneden- en bovenhuis visueel verbindt.
Recentelijk is ook de lounge op de eerste verdieping opgeleverd. Ook deze ruimte heeft een tweedeling meegekregen, met een knipoog naar de benedenverdieping. Binnen die tweedeling is de donkere lambrisering het verbindende element. In de ensuite zijn speciale kasten ontworpen met ronde hoeken, waar ook de tv en audio in is weggewerkt. Deze kasten zijn ontwikkeld in samenwerking met Smeulders interieurgroep.
Nu ons huis eindelijk klaar is, is de verleiding groot om zoveel mogelijk van juist dit huis te genieten. Het liep anders… want we besloten ons woonplezier te delen met anderen. En daarmee een lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan om een rondreis te maken door het noordwesten van Amerika, langs de westkust van Canada en de Verenigde Staten.

Het digitale sociale platform Behomm stelde ons daarbij in staat om over de hele wereld de meest bijzondere huizen met ons eigen huis te ruilen. Het verraste ons hoe behulpzaam mensen zijn op dit platform. Met deze duurzame manier van overnachten ruilen we huizen met anderen, zonder dat er een dollar of euro tegenover staat. Op deze manier reizen we van huis naar huis. Deze ervaring deel ik graag in de vorm van een achttal luchtige verhalen over deze bijzondere huizen – een combinatie van beeld en tekst, aangevuld met ervaringen van de bewoners zelf.

Het eerste huis dat ik bezoek ligt op een eiland in de buurt van Vancouver. Meer daarover lees je in mijn blog volgende week!

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team aan de Schie geselecteerd voor volgende fase binnenstadscampus Erasmus MC

2 uur geleden

Transformatie kantoor naar woongebouw Het Veem in Hengelo voltooid

Gisteren, 15:54

Definitief ontwerp voor raadzaal gemeente Amsterdam door De Twee Snoeken

Gisteren, 10:45

Voormalige telefooncentrale herbestemd tot woon-werkgebouw met optopping

18 juni, 4:15

Prominente ontwikkelaars committeren zich aan bouw biobased woningen

Gisteren, 09:42

BoogieWood winnaar van de eerste Gouden Hijskraan

18 juni, 5:31

Den Haag wil eigen warmtebedrijf oprichten

18 juni, 10:09

OVV: ontwerpfout en gebrek aan controle bij ingestorte parkeergarage

17 juni, 11:43

Nieuwegein wist niet van veranderingen in bouw ingestorte parkeergarage

17 juni, 10:59

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

16 juni, 2:15
Jeroen SpeeArchitect
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan