Huurprijzen blijven stijgen, aanbod droogt op mede door wet

16 juli 2024, 13:27
Het vinden van een betaalbare huurwoning wordt met de dag lastiger. De gemiddelde vierkantemeterprijs steeg de afgelopen drie maanden met bijna tien procent vergeleken met een jaar eerder, het aanbod nam met bijna een derde af. Volgens woningplatform Pararius komt dit voor een belangrijk deel door overheidsmaatregelen die de huurmarkt juist toegankelijker zouden moeten maken.

Het afgelopen kwartaal kwam er ongeveer 33 procent minder huurwoningen beschikbaar dan een jaar eerder. Huizen uit dit segment gaan steeds vaker naar de koopmarkt, wat volgens Pararius-directeur Jasper de Groot sinds begin vorig jaar zeker 8000 keer is voorgekomen. “En deze cijfers zijn enkel gebaseerd op de koopwoningen die op Pararius worden aangeboden; in werkelijkheid ligt dit getal hoogstwaarschijnlijk drie keer zo hoog”, zegt hij in het kwartaalbericht van het platform.

Voormalig woonminister Hugo de Jonge voerde met steun van de Eerste en Tweede Kamer vorige maand een wet in om huren in het middensegment betaalbaarder te maken, met lagere rendementen voor verhuurders als gevolg. Zij verkochten eerder al hun eigendommen door ongunstigere belastingregels. De nieuwe woonminister Mona Keijzer, zelf geen voorstander van de wet van haar voorganger, heeft gezegd te willen afwachten of het effect van de krappere huurmarkt tijdelijk is voordat ze veranderingen wil doorvoeren.

“Hoewel de overheidsmaatregelen bedoeld zijn om de woningmarkt te stabiliseren, zien we het tegenovergestelde effect in de vrije sector. Hierdoor neemt de keuzevrijheid voor huurders aanzienlijk af. Bovendien; als deze huurders overwegen om naar de koopmarkt te gaan, worden ze geconfronteerd met hoge instapprijzen”, zegt De Groot over de eveneens krappe koopmarkt, waar de prijzen ook op recordniveau liggen.

Rotterdam en Den Haag
In Rotterdam en Den Haag stegen de huren van de vijf grote steden het snelst, met zo'n acht procent. Amsterdam blijft met 27,57 euro per vierkante meter verreweg de duurste plek om te huren, maar kende net als Utrecht maar een beperkte stijging. In Eindhoven gingen de huurprijzen omlaag, net als in onder meer het kleinere Diemen, Hoorn en Almere.

De Limburgse steden Heerlen, Geleen en Sittard zijn nog steeds de goedkoopste gemeenten om iets te huren. Zandvoort kende met veertien procent een opvallend sterke stijging en hoort net als Laren, Amstelveen en Leiden tot de duurste plaatsen voor een huurwoning.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Maas Lawrence zoekt projecten voor zijn eerste jaarboek Nederlandse architectuur

43 minuten geleden

KAW wint tender met duurzame renovatie Haagse portiekwoningen

3 uur geleden

Martien van Goor (1944-2025) stelde het belang van een project boven zijn ego

4 uur geleden

Zes bijzondere huizen krijgen status van museum

Vandaag, 10:38

CASA Arnhem opent inzendingsronde voor Heuvelinkprijs 2026

1 uur geleden

Insprekers hebben twijfels over effectiviteit gebiedsplan Utrecht

Vandaag, 09:19

Integratie Het GeluidBuro binnen Nieman Raadgevende Ingenieurs

Gisteren, 11:07

Groningen roept ‘Den Haag’ op te investeren: stilstand is duurder

Gisteren, 09:24

Huizenprijzen minder hard omhoog, maar betaalbaarheid huizen zakt

5 januari, 2:08

Antwerpen op zoek naar nieuwe stadsbouwmeester

5 januari, 11:56
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan