Copyright: Greyson Joralemon via Unsplash

Aedes: nieuw kabinet moet volkshuisvesting ‘topprioriteit’ maken

14 augustus 2023, 16:53
Het volgende kabinet moet zich blijven inzetten voor betaalbare huren, nieuwbouw, verduurzaming en leefbaarheid. Dat bepleit de branchevereniging voor woningbouwcorporaties Aedes.

Met het vorige kabinet zijn daarover al afspraken gemaakt. “Het is nu tijd om plannen om te zetten in uitvoering”, aldus Aedes. De vereniging geeft politieke partijen tien punten ‘als input’ voor hun verkiezingsprogramma’s.Een van die punten behelst dat de nieuwe minister van Volkshuisvesting de regie moet pakken “met een visie op ruimtelijke ordening en concrete acties”.

Zo zou de nieuwe bewindspersoon namens het kabinet onder meer nieuwbouwplannen moeten ondersteunen om de nieuwbouw op gang te houden, vindt Aedes. Daarbij “moet in iedere gemeente en ieder nieuwbouwproject” minimaal 30% van de woningen een sociale huurwoning zijn. De regels voor corporaties voor middenhuurwoningen moeten soepeler worden, eist Aedes.

De brancheorganisatie ziet dat de opgaven op de woningmarkt zich opstapelen. Zo loopt de bouw van nieuwe woningen vast, terwijl er sprake is van een woningtekort. “De urgentie is groot”, stelt Aedes, dat op lokaal en regionaal niveau al afspraken heeft gemaakt om tot oplossingen te komen. “Om op de juiste weg verder te gaan is een kabinet nodig dat koers houdt, doorpakt en regie neemt. Volkshuisvesting verdient een centrale plek in het regeerakkoord.”

Woningcorporaties zijn onder de huidige kabinetsplannen verantwoordelijk voor de bouw van 300.000 woningen tot 2030. In totaal moeten er tot die tijd 900.000 huizen bij komen, maar dat lijkt vooralsnog niet te lukken.

In februari kwam het kabinet met een nieuw wetsvoorstel, waarmee het meer grip wil krijgen op de woningbouw. Het voorstel moet moet helpenhet doelvan 900.000 huizen tot 2030 alsnog te halen. Bovendien moet het wetsvoorstel zorgen voor een betere verdeling van woningen over het land.

Bron: ANP, Architectenweb

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Cepezed verbouwt voormalig gebouw Aardwetenschappen in Utrecht

31 januari, 3:42

PosadMaxwan presenteert stedenbouwkundig plan Spoorkwartier Groningen

31 januari, 12:22

Vijftig woningen op oude plek Remigiusschool Duiven

31 januari, 10:30

Oud kantongerecht Amsterdam wordt verbouwd tot Hartwig Museum

30 januari, 3:12

Tunnel onder Ketelmeer kost tussen 1,6 en 3 miljard euro

31 januari, 1:57

Meeste woningen erbij in Zuid-Holland, minste in Drenthe

31 januari, 11:26

Meer huizen en betere bereikbaarheid nodig bij bouw kerncentrales Borssele

31 januari, 9:04

Beyond Space neemt Boring Collection onder zijn hoede

30 januari, 2:22

Nederlandse bevolking groeide door, maar minder hard

30 januari, 12:19

Gortemaker Algra Feenstra breidt directie uit met Ellen Gedopt

29 januari, 11:50
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan