Woonbond: huurders knel door inkomensafhankelijke huurverhoging

5 mei 2023, 9:05
Sommige huurders van sociale huurwoningen komen in de knel omdat de inkomensafhankelijke huurverhoging ‘onredelijk hoog’ is. Een woordvoerder van huurdersvereniging Woonbond zegt enkele honderden meldingen hierover te hebben ontvangen. Mensen houden volgens hem minder geld over vanwege deze verhoging.

Een ‘aanzienlijk deel’ van de melders moet volgens hem keuzes maken. Bijvoorbeeld tussen de verwarming hoger zetten of drie maaltijden per dag eten. Hij vermoedt dat een kwart tot een derde van de melders dit soort keuzes moet maken.

De inkomensafhankelijke huurverhoging is tien jaar geleden ingevoerd. Als het inkomen van een bewoner van een sociale huurwoning hoger is dan een bepaald bedrag, mag de verhuurder een hogere huur vragen. De bedoeling is dat de huurder daardoor verhuist naar een duurdere woning en het huis vrijmaakt voor mensen die het financieel slechter hebben. Afhankelijk van het inkomen en het aantal bewoners is de verhoging maximaal 50 of 100 euro. De Woonbond ziet het liefst dat de inkomensafhankelijke huurverhoging verdwijnt.

Vooral gepensioneerden in de problemen
Vooral gepensioneerden komen volgens de woordvoerder in de problemen door de inkomensafhankelijke huurverhoging. “Zij zien hun inkomen het minst stijgen omdat zij geen loonsverhogingen krijgen. Ze kunnen geen kant op, soortgelijke woningen voor dezelfde prijs zijn niet beschikbaar”, zegt hij.

Koepelorganisatie voor woningcorporaties Aedes geeft aan dat mensen die een inkomensafhankelijke huurverhoging krijgen ‘fors’ meer verdienen dan de inkomensgrens om in aanmerking te komen voor een sociale huurwoning. "Er mag dus worden verondersteld dat huurders door een inkomensafhankelijke huurverhoging niet direct in financiële problemen komen. Is dat toch in individuele situaties het geval dan kan een huurder altijd bezwaar maken."

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voorlopig ontwerp renovatie en verduurzaming provinciehuis Utrecht gepresenteerd

2 uur geleden

Mix van oude en nieuwe werken plus wereldrecordpoging tijdens GLOW 2025

4 uur geleden

Foto's uitreiking Architectenweb Awards 2025

Gisteren, 20:45

BDG en LAP ontwerpen plan met 24 woningen op plek oud zwembad Bilthoven

Gisteren, 14:03

Limburgse politiek ondanks zorgen akkoord met energiemaatschappij

9 minuten geleden

Provincie Zuid-Holland steekt ‘geen cent extra’ in warmtenetwerk

3 uur geleden

Provincies focussen op agrarisch natuurbeheer tegen stikstof

Gisteren, 15:11

Corporatiewoning harder geraakt door klimaatverandering

Gisteren, 10:46

Arons en Gelauff benoemt drie associates

4 november, 12:05

DigiBouw 2025 – enkele tips

4 november, 11:14
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan