Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Vast huurcontract wordt ondanks politiek gesteggel toch weer norm

12 mei 2023, 11:52
Tijdelijke huurcontracten worden verboden, op enkele uitzonderingen na, en vaste huurcontracten worden weer de norm. Een initiatiefwetsvoorstel hiertoe van PvdA en coalitiepartij ChristenUnie haalt een meerderheid in de Tweede Kamer.

Het initiatief hing aan een zijden draadje door twee omstreden wijzigingen die VVD en CDA wilden doorvoeren om het aantal uitzonderingen groter te maken. Maar dit zou volgens Henk Nijboer (PvdA) en Pieter Grinwis (ChristenUnie) het doel van hun initiatief juist onderuit halen.

Het politieke gesteggel leidde tot een heropening van het debat. Daarin besloot het CDA zijn steun terug te trekken van het VVD-amendement. Dat voorstel houdt in dat particuliere eigenaren die hun tweede huis verhuren een huurder eruit kunnen zetten als er een voornemen tot verkoop is. Volgens PvdA en ChristenUnie is het risico op misbruik groot.

Verkoopbeding
Nijboer schat dat het om 140.000 tot 220.000 woningen gaat. Hij denkt dat veel verhuurders zo'n verkoopbeding zouden opnemen in het huurcontract, omdat een woning zonder huurder bij verkoop zeker 30 procent meer waard is. VVD-Kamerlid Peter de Groot bestreed dat al die verhuurders dat zouden doen en zei dat het om een relatief kleine groep gaat. Maar Nijboer wierp tegen dat deze huurders geen enkele bescherming hebben en ook nooit bij hun huisbaas durven te klagen over gebreken uit angst om eruit gezet te worden.

De nieuwe wet staat een particuliere verhuurder ook nog toe de huur te beëindigen als er eerstegraads familie in komt. Dat moet vooraf wel als bepaling in het huurcontract staan en wordt nog getoetst door de rechter. Een voorstel daartoe van het CDA is met deze waarborgen opgenomen in het initiatief.

Een verdergaand en gewraakt wijzigingsvoorstel van het CDA om verhuurders altijd die mogelijkheid te geven, is ingetrokken door CDA-Kamerlid Inge van Dijk. Ze kwam nog met een ander voorstel om mensen die op proef gaan samenwonen, eenmalig een van de huizen tijdelijk te laten verhuren. Nijboer en Grinwis kunnen zich daarin vinden.

Te vaak toegepast
De twee wijzigingen zaten de initiatiefnemers zodanig dwars, dat ze dreigden niet verder te gaan met hun wetsvoorstel. Nijboer en Grinwis willen met hun initiatief de invoering van het flexibele huurcontract in 2016 terugdraaien, omdat het veel te vaak wordt toegepast en tot onzekerheid en stress leidt bij veel huurders omdat ze er na twee jaar zomaar uitgezet kunnen worden. Alleen VVD en Groep-Van Haga willen niet van de tijdelijke huurcontracten af.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Restauratie Atlasbeeld op dak Koninklijk Paleis Amsterdam afgerond

Gisteren, 15:38

Nieuw zitgebied Lounge 2 Schiphol geïnspireerd door overgangsfase in oeuvre Mondriaan

Gisteren, 14:16

SeARCH en Heutink Groep winnen tender voor woongebouw Sluisbuurt

Gisteren, 11:15

Woontoren Front door Monadnock wint tiende Architectuurprijs Nijmegen

9 april, 10:00

Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland

Gisteren, 16:31

Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

Gisteren, 12:18

Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen

Gisteren, 09:31

ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

9 april, 12:29

Europa kent 831 miljoen euro subsidie toe aan Utrechtse projecten

9 april, 9:27

Rotterdam mag woningen gaan bouwen aan de Parkhaven

8 april, 3:38
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan