Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Plankaart voor woningbouwproject Blossem
Copyright: Studioninedots - Karres en Brands
Copyright: Tegmark
Historische foto van het Nibb-it-terrein
Copyright: Gemeentearchief Breda

BLAStprijs 2022 voor woningbouwplan Blossem

7 november 2022, 10:32
Het woningbouwplan Blossem in Breda is onderscheiden met de BLAStprijs 2022. De toekomstige buurt met zo’n zeshonderd woningen op het voormalige fabrieksterrein van Nibb-it werd als beste gekozen binnen het jaarthema van de prijs Gebiedsontwikkeling. Het ontwerp voor Blossem komt van Studioninedots in samenwerking met Karres en Brands.

De jury roemt Blossem als een ‘duidelijk voorbeeld’ van hoe de zogeheten 100 dagen-aanpak van de gemeente Breda zou moeten werken. Het Bredase stadsbestuur wil 6.000 woningen realiseren om de wooncrisis te lijf te gaan, mede door een versnellingsopgave die ook wel de 100 dagen-aanpak wordt genoemd.

“Blossem heeft door de 100 dagen-aanpak de grootste kwaliteitswinst geboekt en is een duidelijk voorbeeld van hoe die aanpak zou moeten werken”, stelt de jury. “Het gevarieerde groen, de aandacht voor overgangen, de mobiliteitsvisie, de hoge dichtheid, de diversiteit aan woningtypes en volumes, de aandacht voor de cultuur van de plek als voormalig fabrieksterrein, de zorgvuldige aansluiting met de buurt; door de integrale aanpak hebben alle aspecten gelijke aandacht gehad en valt alles samen. De kwaliteiten van dit plan zullen ook buiten de plangrenzen een positieve impuls geven. Een cadeau niet alleen voor de toekomstige bewoners maar ook voor de omwonenden.”

Het voormalige fabrieksterrein wordt herontwikkeld tot een woonwijk rond een centraal park, melden Studioninedots en Karres en Brands. "We hebben de ambitie radicaal binnenstebuiten gekeerd en zetten verdichting in om echt een park in de stad te maken. Robuuste gebouwen zullen de oorspronkelijke ziel van het oude fabrieksterrein nieuw leven inblazen, maar worden deze keer omgeven door een 2,7 hectare groot, autoluw stadspark", aldus de twee bureaus.

De andere genomineerden voor de BLAStprijs 2022 waren de projecten Heiveldhoef (bij de Tilburgseweg/Kadijk) door CB5 en Woonakker Teteringen (Hoeveneind/Bolderstraat) door de gemeente Breda, team Stedenbouw & Landschap, Stadsingenieurs.

BLAStprijs
De BLAStprijs is de Bredase prijs voor landschap, architectuur en stedenbouw. De prijs is een initiatief van architectuurplatform BLASt en wordt ondersteund door de gemeente Breda. Doel van de prijs is om de ontwikkeling van de ruimtelijke kwaliteit in Breda te stimuleren. Het is de zevende keer dat de prijs is uitgereikt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

OMA en Salone gaan strategische, kennisgerichte samenwerking aan

Gisteren, 14:40

Bouwvergunning voor torens MVRDV op Tour & Taxis-terrein Brussel

Gisteren, 13:11

In gesprek met John van de Water over 'Reconnecting with China' en het debat over werken in China

Gisteren, 10:00

Stijn Dries transformeert papierfabriek tot creatief atelierdorp

29 april, 1:27

Brabant investeert 1,4 miljoen in waterfilter in Vlaanderen

Gisteren, 15:51

Rli: klimaat, vervuiling en groei bedreigen beschikbaarheid drinkwater

Gisteren, 12:20

ABN AMRO: huurwetaanpassingen stoppen uittocht beleggers niet

Gisteren, 09:04

Van Schijndelhuis in Utrecht staat te koop

29 april, 2:43

Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

29 april, 12:25

Rotterdamse ondernemer Martijn van der Vorm (67) overleden

29 april, 9:27
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan