Copyright: Moke Architecten / studioPXL
Copyright: Moke Architecten / studioPXL
Copyright: Moke Architecten / studioPXL
Copyright: Moke Architecten / studioPXL
Copyright: Moke Architecten / studioPXL

Moke Architecten ontwerpt nieuwe havengebouwen tegenover Muiderslot

16 december 2021, 10:26
De prijsvraag van de Koninklijke Nederlandse Zeil- en Roeivereeniging (KNZ&RV) voor de vernieuwing van haar havengebouwen in Muiden is gewonnen door Moke Architecten. “We hebben een vooruitstrevend ontwerp met veel allure voor ze ontwikkeld, dat aansluit bij de historie van de scheepsbouw, de statige locatie en de internationaal toonaangevende roei- en zeilprestaties van de vereniging,” aldus architect Gianni Cito.

Wanneer je de haven van Muiden vanaf het Markermeer binnenvaart zie je als eerste, aan bakboordzijde, het statige Muiderslot. Vervolgens ontvouwt zich aan stuurboordzijde de haven van de Koninklijke Nederlandse Zeil- en Roeivereeniging (KNZ&RV), waar bijvoorbeeld de Groene Draeck van Prinses Beatrix haar ligplaats heeft. Om haar internationale ambities ook in de toekomst waar te blijven maken, schreef de vereniging een prijsvraag uit, die Moke Architecten wist te winnen.

Historische elementen van de scheepsbouw, zoals spanten, huid en boeg, vormen de basis van het ontwerp van Moke Architecten. “Het grote havengebouw aan de Zuidkaap is hierdoor lichtvoetig, gestroomlijnd, krachtig en stijlvol. Net als het kleinere zeilclubhuis en Zeeverkennershonk overigens, verderop aan de Noordkop,” verklaart architect Gianni Cito.

Het grote havengebouw moest koude en warme ruimtes krijgen. Cito: “Beneden is het puddingpaleis, hier liggen de rubberen gigs in het water, onder een groot overstekend terras. In de open loods huizen de werkplaats en opslag van de roeiboten. De warme ruimtes boven geven plek aan de fitness, bestuurskamer, bar, restaurant, sociëteit en woning van de havenmeester. Het enorme terras verbindt de binnenruimtes met buiten.”

De roeiers gebruiken vooral de loods en de waterkant. De passanten bewegen zich tussen hun ligplaats en het grote havengebouw, voor het aanmelden, een wasje of douche. De zeilers hebben hun eigen voorzieningen achter de passantenhaven. Cito: “Ze ontmoeten elkaar vervolgens in het havengebouw op de eerste verdieping, in de bar of het restaurant.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Win tickets voor filmvertoning ‘Universal Language’

Gisteren, 16:51

Archiprix 2025 kent vier winnaars en twee eervolle vermeldingen

Gisteren, 15:42

Zes nominaties voor Zoetermeerse Gemma Smid Architectuurprijs 2025

Gisteren, 14:00

Arons en Gelauff en Civic Architects presenteren ontwerp The Emerald in Bajeskwartier

Gisteren, 11:17

OVV: ontwerpfout en gebrek aan controle bij ingestorte parkeergarage

Gisteren, 11:43

Nieuwegein wist niet van veranderingen in bouw ingestorte parkeergarage

Gisteren, 10:59

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

16 juni, 2:15

Utrechters zien tram Merwedelijn liefst verdiept of in tunnel

16 juni, 9:00

Voorlopig weinig hoop voor gepauzeerde infrastructuurprojecten

16 juni, 8:45

Amsterdam: per 1 juli vergunning nodig voor wonen in middenhuur

12 juni, 5:46
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan