Koepel studentenverenigingen wil inzetten op bouw studentenhuizen

5 september 2024, 14:16
Bij het oplossen van de tekorten in de studentenhuisvesting ligt de focus nu te veel op zelfstandige woonruimte, vindt de Landelijke Kamer van Verenigingen (LKvV). Volgens Wouter Oldenhof, praeses van de studentenorganisatie, moet er juist meer worden ingezet op de bouw van studentenhuizen voor meerdere mensen.

De nieuwste Landelijke Monitor Studentenhuisvesting van kennisinstituut Kences toont aan dat er een tekort van 23.000 kamers en studio's is, relatief gelijk aan vorig jaar. Waar het tekort voor 2030 twee jaar geleden nog op 57.000 werd geschat, verwacht Kences nu een tekort van 42.000 in 2032.

Oldenhof vindt het goed dat er meer wordt gebouwd, maar volgens hem ligt de focus niet op de juiste plek. “In mijn omgeving zie ik dat er veel wordt bijgebouwd, in het centrum en op de campus. Maar het zijn allemaal studio's waar studenten zelfstandig wonen.”

Volgens de praeses heeft juist het samenwonen met anderen in een studentenhuis veel voordelen. “Het is goed voor je mentale gestel, want je hebt een sociaal vangnet. Maar ook voor je sociale ontwikkeling. Je leert van je huisgenoten koken en opruimen. Bovendien is het goedkoper en efficiënter, want je woont met meerdere mensen op een kleinere oppervlakte.”

In je eigen stad wonen
De LKvV zou daarom graag zien dat er meer studentenhuizen komen, bij voorkeur in de steden waar de studies zich bevinden. “Het is fijn als je in je eigen stad kunt wonen, anders moet je alsnog reizen. Het beste is toch wel als je op de fiets naar je opleiding kunt.”

Oldenhof hoort van andere studenten soms schrijnende verhalen. “Een vriendin van me moest al tien keer hospiteren. Ze kwam van ver, dus dat kostte elke keer veel reistijd.” Overigens vindt hij dat hospiteren, waarbij de bewoners van het studentenhuis meerdere gegadigden uitnodigen om kennis te maken, wel in stand moet blijven.

“Met hospiteren creëer je een gevoel van thuiskomen. Toen mijn vorige huisbaas besloot ermee te stoppen, omdat er zoveel vraag was en hij zelf huurders selecteerde, verdween de samenhang in het huis. We kenden elkaar niet meer en het werd supervies.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nudus en Sweco Architects presenteren stedenbouwkundig ontwerp voor mogelijke nieuwe campus ASML

16 mei, 2:00

Antonia Schreiber wint Kazerne Design Award 2025 met circulair pleistermateriaal

15 mei, 12:15

Nai010 presenteert architectuurgids Gebouwen door Vrouwen in Rotterdam

15 mei, 11:31

AFFR biedt voorpremière van film Universal Language tijdens Rotterdam Architectuur Maand

15 mei, 10:15

Ministerie onderzoekt oorzaak van daling nieuwbouwvergunningen

15 mei, 1:29

PBL: klimaatplannen Hermans onvoldoende voor klimaatneutraal 2050

15 mei, 10:04

MOB erkent noodzaak Binnenhofrenovatie, maar hekelt geitenpaadjes

14 mei, 5:51

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

14 mei, 9:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

13 mei, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan