Copyright: Bedaux de Brouwer Architecten
Copyright: Bedaux de Brouwer Architecten
Copyright: Bedaux de Brouwer Architecten
Copyright: Bedaux de Brouwer Architecten
Copyright: Bedaux de Brouwer Architecten
Copyright: Bedaux de Brouwer Architecten

Bedaux de Brouwer Architecten ontwikkelt concept voor modulaire buurt

3 januari 2023, 11:06
Bedaux de Brouwer Architecten heeft naar aanleiding van acute thema’s zoals de huidige woningnood en de grondstoffenschaarste een duurzaam en modulair woonconcept ontworpen. Het concept Van Goeden Huizen biedt mogelijkheden om een buurt met bovendien verschillende typen woningen en een gevarieerd aanzicht te realiseren.

Van Goeden Huizen gaat uit van een aantal geprefabriceerde elementen van verschillende afmetingen. Door deze elementen op specifieke manieren te schakelen of stapelen, ontstaan diverse typen woningen voor verschillende doelgroepen. Door huizen onderling te koppelen, kan een – gevarieerde – buurt ontstaan.

Variatie
De indeling van de woningplattegronden gaat uit van ruimte op plekken waar de bewoner veel verblijft, terwijl de ondersteunende ruimten zijn geminimaliseerd. De grootte van de woning verschilt per doelgroep; voor een familie en senior is de woning 64 m2, de starterswoning is 56 m2 en de studio 32 m2.

Bovendien bieden de verschillende geprefabriceerde elementen ontwerpvrijheid. De huizen kunnen bijvoorbeeld worden uitgevoerd met een plat dak of een lessenaarskap en het concept biedt verschillende gevelafwerkingen. Op die manier is een ontwerp te maken dat harmonisch aansluit op de bestaande omgeving.

“Van Goeden Huizen komt echt tot zijn recht wanneer meerdere woningen geschakeld worden”, stelt Bedaux de Brouwer Architecten. “Er kan een straatwand worden gevormd bestaande uit meerdere huizen zonder dat er repetitie ontstaat.”

Tijdelijk en permanent
De woningen worden geheel afgewerkt opgeleverd. Voor het concept wordt verder gebruik gemaakt van hoogwaardige, onderhoudsarme en circulaire materialen. Van Goeden Huizen is met diverse energiebesparende oplossingen standaard BENG (Bijna Energieneutrale Gebouwen) en heeft minimaal label A+.

De prefabricatie en korte bouwtijd op locatie maakt het mogelijk om snel te reageren met tijdelijke of met flexwoningen. De woningen zijn verplaatsbaar. Tegelijkertijd voldoet Van Goeden Huizen aan het bouwbesluit, meldt het architectenbureau; de vergunning voor tijdelijke woningen kan indien gewenst dan ook worden omgezet naar een permanente vergunning.

Samenwerking
Bedaux de Brouwer Architecten heeft het woonconcept verder ontwikkeld in samenwerking met Van Gisbergen Bouw & Ontwikkeling en Timmerfabriek Frank van Roij. Daardoor heeft het bureau optimalisaties kunnen bereiken in het hele proces van ontwerp tot oplevering. “Dit heeft geleid tot een woonconcept waarbij betaalbaarheid centraal staat en wij het gehele bouw- en ontwikkelproces kunnen ontzorgen”, aldus het architectenbureau.

https://vimeo.com/785928402

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Rijnboutt levert CityPromenade in Nieuwegein op

4 uur geleden

Lisa De Visscher wordt nieuwe bouwmeester van Brussel

Vandaag, 15:31

Rustige baksteenarchitectuur geeft vernieuwd woonzorcentrum eenduidige uitstraling

Vandaag, 13:52

Rotterdam verleent bouwvergunning voor Schieblokken

Vandaag, 11:26

Amsterdam zoekt vastgoedpartij die 'werkcorporatie' wil opzetten

3 uur geleden

Woningbezit investeerders neemt verder af in derde kwartaal

Vandaag, 14:38

Euromast drie maanden dicht voor grote opknapbeurt

Vandaag, 12:24

Limburg onderscheidt architect Jo Coenen met erepenning

Vandaag, 10:49

Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

Gisteren, 15:14

Betaalprobleem Vanke nieuwe klap voor Chinese vastgoedsector

Gisteren, 09:32
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan