Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
In de fabriek van De Meeuw in Oirschot
Copyright: De Meeuw

VDL Groep wil De Meeuw volledig overnemen

25 mei 2023, 14:06
De industriële onderneming VDL Groep heeft het voornemen om De Meeuw, bouwer van modulaire huisvesting, volledig over te nemen. Volgens beide familiebedrijven kan De Meeuw zijn ingezette strategie voor een koppositie in de groeimarkt voor modulaire huisvesting uitvoeren met de investeringskracht van VDL Groep.

De Meeuw is gespecialiseerd in flexibele en modulaire huisvesting voor onder andere de zorg, het onderwijs, het bedrijfsleven en woningbouwcorporaties. Het bedrijf heeft productievestigingen in Oirschot en Willebroek (België) en telt ruim 400 medewerkers. De Meeuw had in 2022 een jaaromzet van 180 miljoen euro.

VDL Groep, met het hoofdkantoor in Eindhoven, heeft bekend gemaakt De Meeuw volledig te willen overnemen. VDL bezit sinds 2015 al 50% van de aandelen van De Meeuw. Na de overname gaat de bouwer door onder de naam VDL De Meeuw.

In de snel groeiende markt voor modulaire huisvesting is De Meeuw de afgelopen jaren succesvol meegegroeid, zegt René Meeuwissen, uittredend aandeelhouder van De Meeuw. Volgens hem is de onderneming “in de positie om zich te transformeren tot koploper in deze markt.” Merk en marktaandeel van De Meeuw zijn volgens Meeuwissen verstevigd door “met name onze duurzame propositie”.

De Meeuw streeft naar verdere verduurzaming, verdere industrialisatie van het bouwproces en uitbreiding van de service voor de klanten, laat het bedrijf weten. De investeringskracht van VDL Groep stelt De Meeuw in staat de ingezette strategie uit te voeren. Bovendien zorgt de kennis van VDL op het gebied van automatisering en industrialisatie voor synergie tussen beide bedrijven.

Voor VDL Groep betekent de overname een versterking van haar positie in de Infratech, één van de vijf divisies van VDL. Met de overname speelt de bedrijf in op de grote vraag naar (diverse vormen van) huisvesting en specifiek de groeipotentie die het ziet voor de markt voor modulaire huisvesting.

“Daarnaast wordt, mede gezien de stikstofproblematiek, duurzaam bouwen met kortere doorlooptijden en herbruikbare woningen steeds belangrijker”, zegt president-directeur Willem van der Leegte van VDL Groep. “Ook voor die maatschappelijke transitie zetten wij ons graag in.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Menselijk contact, licht en lucht staan centraal bij appartementencomplex van SO-IL

Gisteren, 14:47

Inschrijving voor Dutch Daylight Award 2026 geopend

Gisteren, 13:57

Boek Timbercraft belicht wortels Oost-Aziatische houtbouwkunst

Gisteren, 11:23

Schiphol maakt nieuwe 'huisarchitecten' bekend

Gisteren, 10:03

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

Gisteren, 12:29

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

Gisteren, 09:35

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

25 maart, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

24 maart, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan