Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten

'Groene' hogeschool voor Floriadeterrein Almere

14 oktober 2019, 15:27
Aeres Hogeschool laat op het Floriadeterrein in Almere een gebouw neerzetten, waar onder meer opleidingen op het gebied van voedsel en groene stedelijke ontwikkeling worden aangeboden. In het ontwerp geeft BDG Architecten op verschillende manieren invulling aan het thema ‘groen’. Zo is de gevel deels begroeid en worden tal van duurzame maatregelen genomen.

Het vijf lagen tellend schoolgebouw wordt in het schooljaar 2021/2022 in gebruik genomen en biedt plaats voor negenhonderd studenten. Het pand komt aan een van de hoofdwegen naar het Floriade-terrein te staan, waarmee het een van de ‘beeldmerken’ tijdens de wereldtuinbouwtentoonstelling wordt. Tijdens het evenement wordt het gebouw gebruikt voor de ontvangst van bezoekers.

Daarnaast vormt het pand samen met het innovatiepaviljoen van de provincie Flevoland de fysieke start van de Flevo Campus, die een kennis- en innovatiecentrum voor stedelijke voedselvoorziening moet worden. De hogeschool gaat daar allerlei bijpassende opleidingen bij aanbieden, variërend van biologie tot stedelijke voedselsystemen en Geo Media & Design.

Het gebouw is voorzien van een ‘slimme’ gevel met verschillende eigenschappen, afhankelijk van de positie en oriëntatie. Zo zorgen zonnepanelen aan de westkant naast energieopwekking voor zonwering. De oostzijde, gericht op de bomentuin van het Floriadeterrein, wordt een volledig groene gevel die mee kleurt met de seizoenen, meldt BDG Architecten.

‘Tropendak’
Het gebouw krijgt een energie- annex ‘tropendak’, waarbij opgevangen regenwater dient als buffer voor warmte en koeling én wordt gebruikt voor de bewatering van het groen op en aan het pand. In het gebouw worden allerlei hergebruikte materialen toegepast, zoals het hout voor de trappen, gerecyclede metalstuds voor de binnenwanden en betongranulaat. Op zijn beurt maakt het demontabele ontwerp zelf hergebruik van materialen in de toekomst mogelijk, aldus BDG Architecten.

In de hogeschool wordt een gevarieerde mix aan ruimtes gerealiseerd, zowel qua functie als afmetingen en uitstraling. Doorzichten tussen de verschillende verdiepingen, lokalen en werkplekken moeten zorgen voor een optimaal contact tussen de gebruikers. De centrale verkeersruimte die vanaf de entree tot het dak loopt, is vormgegeven als een ‘groene long’, die dankzij gevelopeningen op strategische plekken zichtbaar is van buiten.

De bouw start in de loop van volgend jaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor zestig seniorenwoningen in groen landschap Hoorn

2 uur geleden

Woongemeenschap van Woonwerk Architecten in Winkelsteeg speelt in op maatschappelijke opgaven

3 uur geleden

Frank Havermans 'stut' Nijmeegs Besienderhuis met houten constructie

4 uur geleden

Bozar wijdt gerenoveerde Zaal M en Studio in

Vandaag, 11:56

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

1 uur geleden

KB nationale bibliotheek eind 2028 naar tijdelijk onderkomen

Vandaag, 13:13

TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

Vandaag, 09:17

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

Gisteren, 11:30

Vlaanderen in beroep in rechtszaak om Limburgs tramdebacle

Gisteren, 10:30

Raad van State: geen extra natuurcompensatie Maasvlakte nodig

11 februari, 2:38
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan