Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten

'Groene' hogeschool voor Floriadeterrein Almere

14 oktober 2019, 15:27
Aeres Hogeschool laat op het Floriadeterrein in Almere een gebouw neerzetten, waar onder meer opleidingen op het gebied van voedsel en groene stedelijke ontwikkeling worden aangeboden. In het ontwerp geeft BDG Architecten op verschillende manieren invulling aan het thema ‘groen’. Zo is de gevel deels begroeid en worden tal van duurzame maatregelen genomen.

Het vijf lagen tellend schoolgebouw wordt in het schooljaar 2021/2022 in gebruik genomen en biedt plaats voor negenhonderd studenten. Het pand komt aan een van de hoofdwegen naar het Floriade-terrein te staan, waarmee het een van de ‘beeldmerken’ tijdens de wereldtuinbouwtentoonstelling wordt. Tijdens het evenement wordt het gebouw gebruikt voor de ontvangst van bezoekers.

Daarnaast vormt het pand samen met het innovatiepaviljoen van de provincie Flevoland de fysieke start van de Flevo Campus, die een kennis- en innovatiecentrum voor stedelijke voedselvoorziening moet worden. De hogeschool gaat daar allerlei bijpassende opleidingen bij aanbieden, variërend van biologie tot stedelijke voedselsystemen en Geo Media & Design.

Het gebouw is voorzien van een ‘slimme’ gevel met verschillende eigenschappen, afhankelijk van de positie en oriëntatie. Zo zorgen zonnepanelen aan de westkant naast energieopwekking voor zonwering. De oostzijde, gericht op de bomentuin van het Floriadeterrein, wordt een volledig groene gevel die mee kleurt met de seizoenen, meldt BDG Architecten.

‘Tropendak’
Het gebouw krijgt een energie- annex ‘tropendak’, waarbij opgevangen regenwater dient als buffer voor warmte en koeling én wordt gebruikt voor de bewatering van het groen op en aan het pand. In het gebouw worden allerlei hergebruikte materialen toegepast, zoals het hout voor de trappen, gerecyclede metalstuds voor de binnenwanden en betongranulaat. Op zijn beurt maakt het demontabele ontwerp zelf hergebruik van materialen in de toekomst mogelijk, aldus BDG Architecten.

In de hogeschool wordt een gevarieerde mix aan ruimtes gerealiseerd, zowel qua functie als afmetingen en uitstraling. Doorzichten tussen de verschillende verdiepingen, lokalen en werkplekken moeten zorgen voor een optimaal contact tussen de gebruikers. De centrale verkeersruimte die vanaf de entree tot het dak loopt, is vormgegeven als een ‘groene long’, die dankzij gevelopeningen op strategische plekken zichtbaar is van buiten.

De bouw start in de loop van volgend jaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Den Haag ziet ruimte voor meer woningen in gebied Laakhavens-Hollands Spoor

19 december, 3:15

Gevarieerd kantoorlandschap voor Unilever in AIR Offices Rotterdam

19 december, 12:17

Negenhonderd woningen op historisch zorglandgoed in Vught

19 december, 10:52

KAAN Architecten breidt bureauleiding uit

18 december, 3:00

DNR geactualiseerd naar hedendaagse praktijk

19 december, 4:03

Inschrijving voor tiende editie Architectuurprijs Nijmegen geopend

19 december, 1:17

Tweede Kamer schuift aanpassing huurwet door naar nieuw kabinet

19 december, 9:13

Faillissement V&D laat nog altijd sporen na in winkelgebieden

18 december, 12:03

RIVM: op korte afstand van elke woning speelplek en groen

18 december, 9:31

BNA: architecten zien licht herstel, maar ook rem op productie

17 december, 2:51
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan