Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09
Door het massale verkopen van voormalige huurwoningen door beleggers zijn er waarschijnlijk nog jaren maar heel weinig huurwoningen in Nederland. Dat leidt vooral voor studenten en jonge starters die een huis zoeken tot grote problemen, verwacht vastgoedadviseur CBRE.

Volgens de cijfers van CBRE investeerden institutionele beleggers, zoals verzekeraars en pensioenfondsen, in de eerste helft van dit jaar ruim 2,7 miljard euro in de Nederlandse woningmarkt. Dat is ruim 40 procent meer dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. Ze staken geld in 4391 nieuwbouwwoningen en kochten daarnaast 4377 bestaande woningen.

Maar de stijging zorgt nauwelijks voor meer keuze voor huizenzoekers in de vrije huursector. De vastgoedadviseur verwacht dat zo'n negen op de tien van deze woningen worden verkocht. De daadwerkelijke aantallen liggen volgens CBRE nog hoger, omdat particuliere beleggers ook meedoen aan dit zogeheten uitponden.

Beleggers doen al langer huurwoningen van de hand als de huurders zijn vertrokken. Dat komt omdat strengere regels voor het verhuren van huizen en meer belasting het voor hen minder aantrekkelijk hebben gemaakt om een nieuwe huurder te zoeken.

Het effect van de uitpondgolf is in absolute aantallen vooral in de vijf grootste steden zichtbaar, aldus CBRE. Maar de impact is ‘nog schrijnender’ in kleinere steden als Venray en Krimpen aan den IJssel. In Venray verdwijnt naar schatting negentien procent van de huurwoningen die beleggers bezitten en in vergelijkbare kleinere steden loopt dat op tot ruim een vijfde.

De impact blijkt ook uit het huuraanbod op een groot woningplatform als Pararius. In Krimpen aan den IJssel worden daar momenteel geen huurwoningen aangeboden, in Venray één.

Meer huizen te koop
De massale verkoop van huurwoningen zorgt er volgens statistiekbureau CBS en makelaarsorganisatie NVM wel voor dat er meer huizen te koop worden gezet op de krappe woningmarkt. Dit drukt de huizenprijzen. De huizen die beleggers verkopen, zijn namelijk vaak goedkoper dan veel andere woningen die op de markt komen. De NVM verwacht wel dat de huizenprijzen verder stijgen als er weer minder voormalige huurhuizen in de verkoop gaan. De vraag naar woningen is nog steeds groot.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architect Cor Kalfsbeek op 93-jarige leeftijd overleden

Gisteren, 10:00

Nieuwe expertengroep voor Vlaams Bouwmeester benoemd

11 september, 1:58

Mobiele speelinstallatie voor kinderen met en zonder beperking

11 september, 11:46

Woonwerkgebouw van Hoogte 2 Architecten in Arnhemse wijk Coehoorn is gereed

11 september, 9:30

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

11 september, 12:29

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

11 september, 10:22

Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn

10 september, 1:33

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

10 september, 11:32

Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

9 september, 2:20

Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

9 september, 1:12
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap