Kabinet maakt plannen verdeling geld voor woningbouw bekend

Gisteren, 11:31
Het kabinet heeft plannen gemaakt voor de besteding van de zeven miljard euro voor betaalbare woningen tot en met 2035 die in het coalitieakkoord is afgesproken. Van dat bedrag gaat zo'n 2,3 miljard naar een regeling waarbij gemeenten per betaalbare woning 7000 euro krijgen, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt.

Een andere subsidie voor gemeenten om bouwplannen door te laten gaan, wordt met 650 miljoen opgeplust. Nog eens 940 miljoen euro gaat naar grootschalige woningbouwlocaties, plekken in Nederland waar duizenden woningen moeten komen. Verder wil het kabinet 205 miljoen euro uittrekken voor onder meer innovatie, en 180 miljoen voor grondaankopen door gemeenten.

Woningcorporaties krijgen meer geld dan eerder was aangekondigd in het coalitieakkoord. Het verschil komt tot 2035 ook uit de zeven miljard voor woningbouw. Daarna is onduidelijk waar het geld precies vandaan komt.

Naar de bouw van ouderenwoningen moet 635 miljoen euro extra gaan, en naar middenhuurwoningen een half miljard. Een andere subsidie die onder meer voor studentenwoningen kan worden gebruikt, moet groeien met 450 miljoen euro. Tot slot gaat honderd miljoen euro naar een fonds om nieuwbouwwoningen betaalbaarder te maken voor starters, en gaan miljoenen naar ambtenaren voor de uitvoering van de plannen.

“Met dit pakket bouwen we sneller, meer betaalbare woningen voor iedereen”, zegt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een verklaring. “Met extra aandacht voor de doelgroepen waar de woningnood het hoogst is.”

Gezien de minderheden die de coalitie heeft in de Tweede en Eerste Kamer, is onzeker of het geld kan worden uitgegeven zoals het kabinet wil. Het geld moet deels komen uit bezuinigingen en deels uit hogere lasten, onder meer voor werkenden.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijftig jaar ontwerp- en bouwgeschiedenis Schiphol centraal in nieuw boek

Gisteren, 14:36

Utrechts Spark van Studioninedots en ZUS bereikt hoogste punt

Gisteren, 12:20

Pand voormalig diaconessenhuis Rotterdam getransformeerd tot woongebouw

Gisteren, 10:35

Bloot Architecture verbouwt monumentale T-boerderij in Gelders dorp

15 september, 2:10

Duits-Oegandse architect Felix Holland te gast bij nieuwe editie TALKS

Gisteren, 13:49

Raad van State mist uitleg over grens 500.000 vluchten Schiphol

15 september, 3:05

PBL ziet verduurzaming stagneren, doel 2050 wordt enorme opgave

15 september, 10:25

Kabinet snijdt in procedures voor snellere uitbreiding stroomnet

14 september, 3:01

Zuid-Holland maakt ruimte voor grote bouwplannen die snel kunnen

14 september, 10:38

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

11 september, 12:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap