Copyright: MAD Architects
Copyright: MAD Architects
Copyright: MAD Architects
De door Crhistian Borstlap ontworpen bouwschutting
Copyright: Stichting Droom en Daad

Transformatie Fenix II-loods Rotterdam van start

29 april 2020, 14:31
In Rotterdam is gestart met de transformatie van de Fenixloods II. Op de eerste verdieping van het complex op de zuidoever van de Maas komt het Landverhuizersmuseum, de begane grond wordt ingeruimd voor culturele voorzieningen, creatieve bedrijven en horeca. Meest in het oog springend onderdeel van het vernieuwde gebouw is een door MAD Architects ontworpen uitkijkpunt.

De trappen van het uitkijkpunt trappen in steeds grotere bewegingen de lucht in en transformeren daar in flauwe hellingbanen. Deze bieden een panoramisch uitzicht op de hoogbouw op de Wilhelminapier, de binnenstad van Rotterdam, de Maas en de Rotterdamse haven.

De Fenix-loods op Katendrecht was ooit gebouwd als een enorme, honderden meters lange loods. In de Tweede Wereldoorlog werd de loods echter grotendeels verwoest, waardoor de lange loods na de oorlog in twee losse delen is herbouwd. De oostelijk gelegen Fenix I-loods is getransformeerd naar ontwerp van Mei architects and planners tot appartementengebouw.

Droom en Daad
In opdracht van de Stichting Droom en Daad wordt nu ook de ‘tweede’ Fenixloods getransformeerd. Op de eerste verdieping komt het 15.000 vierkante meter omvattend Landverhuizersmuseum, waar het verhaal wordt verteld van de miljoenen mensen die via Katendrecht vertrokken naar andere delen van de wereld, met name naar New York. Onder hen waren (latere) beroemdheden als Albert Einstein, Johnny Weismuller, Charlie Chaplin, Thomas Mann en Lee Harvey Oswald.

Welke gebruikers er precies op de begane grond zullen komen, is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat de Fenix Food Factory, die tot januari in de loods was gehuisvest, een nieuwe plek krijgt in de Fenix I-loods. Laatstgenoemde gebouw werd afgelopen jaar bekroond met de Rotterdam Architectuurprijs.

Renovatie
De renovatie van de Fenixloods II zelf geschiedt naar ontwerp van Bureau Polderman. EGM architecten verzorgt als co-architect van het totale project de aanvraag van de omgevingsvergunning en de bouwkundige uitwerking. Eerder al was EGM betrokken bij het bouwkundig vooronderzoek en uitwerking van de bestaande situatie in BIM. 

Dura Vermeer is verantwoordelijk voor de bouw. Naar verwachting wordt het nieuwe Landverhuizersmuseum in 2023 geopend.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Transformatie cementfabriek tot wijk door MVRDV in Shanghai voltooid

Gisteren, 09:07

Honderd jaar oud lyceumgebouw in Roosendaal vernieuwd tot flexibele leeromgeving

7 augustus, 12:07

Architectenweb Sportzomer: Niels Baljet loopt marathons en is Nederlands kampioen trailrunning

6 augustus, 9:16

De August: sociale woningbouw met luxe uitstraling in Overhoeks

5 augustus, 9:24

Internationaal Gerechtshof oordeelt dat landen schade aan klimaat moeten voorkomen

25 juli, 10:06

Jan Peter Legtenberg nieuwe algemeen directeur KuiperCompagnons

24 juli, 11:25

Helft arbeidsmigranten platteland na zes jaar nog in Nederland

23 juli, 11:06

Zoetermeer wil brug over spoor en A12 renoveren

22 juli, 11:59

Aanpak Zuid-Hollandse verkeersader kost tientallen miljoenen meer

21 juli, 12:29

Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

18 juli, 11:09
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan