Copyright: MAD Architects
Copyright: MAD Architects
Copyright: MAD Architects

MAD Architects ontwerpt cirkelend uitkijkplatform voor Fenix II op Katendrecht

23 november 2018, 11:21
Stichting Droom en Daad heeft het Chinese MAD Architects opdracht gegeven om een uitkijkplatform te ontwerpen voor de enorme Fenix II-loods op Katendrecht in Rotterdam Zuid. De stichting heeft Bureau Polderman aangesteld voor de renovatie van de loods.

In de nu gepresenteerde ontwerpschetsen begint het uitkijkplatform op het maaiveld als twee trappen, cirkelen die trappen in steeds grotere bewegingen de lucht in, en transformeren ze daar in flauwe hellingbanen die een panoramisch uitzicht bieden op de hoogbouw op de Wilhelminapier, de binnenstad van Rotterdam daarachter, maar vooral ook de Maas en de Rotterdamse haven.

De Fenix-loods op Katendrecht was ooit gebouwd als een enorme, honderden meters lange loods. In de Tweede Wereldoorlog werd de loods echter grotendeels verwoest, waardoor de lange loods na de oorlog in twee losse delen is herbouwd. De oostelijk gelegen Fenix I-loods wordt momenteel naar ontwerp van Mei architecten getransformeerd tot cultureel centrum met woningen erboven.

Museum rond ‘landverhuizers’
Fenix II, dat momenteel bijvoorbeeld al een foodmarket huisvest, wordt door Stichting Droom en Daad klaargestoomd voor de toekomst. Daarbij wordt op de eerste verdieping een museum ingericht over ‘landverhuizers’: over de miljoenen mensen die na 1874 via Katendrecht naar New York reisden. Stichting Droom en Daad heeft het nieuwe geheel de naam FENIX gegeven, de naam van de loods in kapitalen.

“Wij zijn er trots op om een dynamische transformatie van de historische loods te kunnen realiseren, die mensen zal aanmoedigen om door de ruimte heen te bewegen, en te genieten van de gemeenschap”, verklaart architect Ma Yansong van MAD Architects. “Het uitkijkplatform zal lichaam en geest verheffen, en een plek worden om te genieten, maar ook voor contemplatie. De FENIX zal inspireren tot verwondering en ontdekking rond verleden, heden en de toekomst.”

“De FENIX wordt een landmark voor de miljoenen die Europa aan de oevers van de Maas verlieten en voor iedereen die er vandaag arriveert”, vertelt Wim Pijbes, directeur van Stichting Droom en Daad. “Het vormt een geweldige toekomst voor het Rotterdamse verleden.”

China en Katendrecht
Op Katendrecht lag een van de oudste Chinatowns van Europa. Rond 1900 was het een ruige en rosse havenbuurt waar onder meer opium gevonden kon worden. Later opende er het eerste Chinese restaurant van Nederland.

Door juist het Chinese MAD Architects voor het ontwerp van het uitkijkplatform te vragen, brengt Stichting Droom en Daad deze geschiedenis opnieuw tot leven.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Schreuder College door Atelier PRO: een gewone school voor speciaal onderwijs

Vandaag, 16:44

Omgevingsvergunning nieuwbouwproject Groei! onherroepelijk

Vandaag, 12:00

Zeven nominaties BNA Beste Gebouw van het Jaar 2025

Vandaag, 09:40

Beschut wonen in een coulissenlandschap

28 maart, 9:30

4,5 miljoen euro subsidie voor isoleren Amsterdamse monumenten

Vandaag, 14:50

Prijzen nieuwbouwkavels opnieuw gestegen

Vandaag, 14:24

Wateroverlast en bodemdaling kunnen woningbouw bedreigen

27 maart, 10:36

Organisaties willen sneller actie van politiek in stikstofcrisis

27 maart, 10:02

Kampen begint kort geding tegen Enexis om aansluiting schoolgebouw

26 maart, 10:56

Ballast Nedam ziet nettowinst en omzet stijgen

25 maart, 4:37
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan