Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Fokkema & Partners Architecten
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Bram Vreugdenhil
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Fokkema & Partners Architecten

Fokkema & Partners ontwerpt een ‘no office’-kantoor voor EDGE

14 augustus 2019, 12:21
Voor het eigen kantoor in Amsterdam van de ontwikkelaar EDGE Technologies kreeg Fokkema & Partners Architecten de opdracht een interieur te ontwerpen dat zou voelen als een thuis. Bovendien moest het bureau de schijnbaar tegengestelde werelden van health en high-tech zien te verenigen, vertellen de architecten.
 
De ontwikkelaar EDGE Technologies (het voormalige OVG Real Estate) heeft zich gevestigd op de bovenste verdieping naar EDGE Olympic, het bedrijfsverzamelgebouw dat de onderneming zelf heeft herontwikkeld. Zoals in alle EDGE-gebouwen is in het pand technologie ingezet om een zo hoog mogelijke graad van duurzaamheid en welzijn te bereiken.

Gezondheid en welzijn
De technologie verzamelt en analyseert data, op basis waarvan de energieprestatie, maar ook de ervaring van de gebouwgebruiker wordt geoptimaliseerd: van het binnenklimaat tot de verlichting, die het bioritme volgt, bijvoorbeeld. Fokkema & Partners Architecten kreeg de opdracht voor het technologie-gestuurde kantoor een interieur te ontwerpen.

Het spreekt voor zich dat EDGE Technologies daarbij ook in het eigen interieur gezondheid en welzijn van de medewerkers voorop stelde. Alle materialen en componenten zijn doorgelicht op duurzame herkomst en toxische stoffen, aldus het architectenbureau.

Warm en persoonlijk
EDGE Technologies vroeg om ‘een kantoor dat niet op een kantoor lijkt’, vertelt het architectenbureau. De opdrachtgever wilde een warme, persoonlijke sfeer; “Een verlangen dat aansluit bij EDGE’s benadering van technologie”, aldus Fokkema & Partners. “Die moet onzichtbaar zijn, intuïtief werken  en het comfort ondersteunen.”

De architecten kwamen uit op wat ze het ‘no office-concept’ noemen: een ruimte die krachtig breekt met de traditionele kantoorruimte en een geweldige plek is om te werken. Het resultaat noemt Fokkema & Partners “een synthese van hospitality, technology en sustainability.”

Zonering
De open ruimte is verdeeld in drie zones met een diversiteit aan (werk)plekken. De zogenoemde home zone kent zit-, sta- en loungeplekken, die van elkaar zijn gescheiden door lage, met leer beklede elementen.

Rust biedt het tiny villa-deel, dat in de ruimtelijke opbouw en sfeer refereert aan een modernistisch woonhuis, legt het architectenbureau uit. Het gebied heeft een ‘woonkamer’ met zitje en een schommelbank, een bibliotheek met studeerplekken en een kleine ‘botanische’ tuin die ook als meditatieruimte kan fungeren.

De urban zone staat voor dynamiek met twee boardrooms en een tech-playground. In deze ‘technologie-speeltuin’ worden nieuwe ontwikkelingen, zoals 3D-geprint meubilair en holobrillen, gedemonstreerd en getest. De bar, met uitzicht over de stad, is de belangrijkste ontmoetingsplek, voor een zakenlunch, een borrel of ontspanning.

Biofilie
Een biofilische benadering heeft in het gehele interieur geleid tot organische vormen, patronen en ritme. Verder is het interieur ruim van beplanting voorzien en is ruime aandacht geschonken aan oriëntatie op daglicht en vrij uitzicht langs de gevels en het atrium.

“Van de met de hand gelegde bibliotheekvloer, vervaardigd met kops hout, tot de genderneutrale toiletten en een waterval met soundscape”, vertelt Fokkema & Partners, “het ontwerp combineert talloze nieuwe ideeën, technieken en materialen.” EDGE Technologies heeft hier het kantoortype dat ze wil verderontwikkelen en aanbieden.

WELL-certificering
Het International WELL Building Institute (IWBI) heeft het interieur een WELL-certificering op het niveau Platinum toegekend. De certificering is toegekend volgens WELL v2,  de nieuwe versie van de WELL Building Standard – voor werkomgevingen met een positief effect op de gezondheid en het welzijn.

Het naar ontwerp van de Architekten Cie. getransformeerde pand heeft als geheel het WELL Core & Shell Platinum-certificaat behaald. Eerder verkreeg het een BREEAM-NL Excellent-score voor duurzaamheid.
Toon alles

Andere nieuwsberichten

Stadskantoor Heerlen ontworpen als inversie van het raadhuis

2 uur geleden

Tien Nederlandse bureaus vallen in de prijzen bij Archello Awards

Gisteren, 17:01

AM gaat Ritmeesterlocatie in Veenendaal herontwikkelen

Gisteren, 16:19

Conjunctuurmeting BNA: werkvoorraad blijft ruim onder niveau 2022

Gisteren, 13:54

Gemeenten lopen achter bij huisvesten statushouders

57 minuten geleden

750 jaar Amsterdam wordt in 2025 gevierd op autoloze A10

3 uur geleden

Programma over rolmodellen in de architectuur in Pakhuis de Zwijger

Gisteren, 12:23

Chinees Evergrande krijgt onverwacht extra tijd voor reddingsplan

Gisteren, 10:17

Zeeland wil meer grip op uitbreidingsplannen recreatiesector

1 december, 2:46

Portaal en AM slaan handen ineen voor krachtige wijken in regio Utrecht

1 december, 10:53
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan