Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs
Copyright: Joep Jacobs

Rosalind Franklin Biotechnology Center geopend

18 mei 2017, 15:03
Vorige maand is op de DSM-campus in Delft het Rosalind Franklin Biotechnology Center geopend. Het gebouw, dat is ontworpen door architectenbureau cepezed, vervangt het Beijerinck-laboratorium uit 1984. Het pand is zo strak en compact mogelijk ontworpen en kent een scherpe scheiding tussen de kantoor- en laboratoriumfuncties.

Het gebouw heeft een constructieve opzet met grote overspanningen, zodat de vloeren zo min mogelijk kolommen bevatten en flexibel zijn in te delen. Een stabiliserende kern aan de laboratoriumzijde, met schachten en installaties, vormt het hart van het gebouw. De kern wordt geflankeerd door functies als opslag- en apparatuurruimten, die weinig daglicht behoeven. Het hart van de kantoorzijde van het pand wordt gevormd door een atrium met onder meer een volledig glazen lift.

Om medewerkers een hoge mate van daglichtontvangst te laten genieten, zijn de werkplekken georganiseerd langs de verticaal gelede gevels met een open-gesloten verhouding van 2:1 en glas van vloer tot plafond. Ook de grote vrije hoogte van 3,20 meter draagt bij aan de daglichtontvangst. Op plaatsen waar vanwege het specifieke onderzoek dat er plaatsvindt de voorkeur uitgaat naar wat minder daglicht, is de open-dicht verhouding 1:1. Daarnaast is een strak gedetailleerde binnenzonwering gecombineerd met luchtafzuiging in de gevel geïntegreerd.

In het gebouw doen ongeveer vierhonderd wetenschappers biotechnologisch onderzoek naar toepassingen in voeding, dierenvoer, biobrandstoffen, farmaceutische middelen en biobased materialen. Het gebouw is vernoemd naar onderzoeker Rosalind Franklin (1920-1958), die een belangrijke bijdrage leverde aan de ontdekking en het begrijpen van DNA-structuren. Het interieurontwerp is verzorgd door Fokkema & Partners Architecten.

DSM investeert momenteel fors in nieuwe ontwikkelingen en R&D-faciliteiten op diens campus in Delft. Het masterplan voor de herinrichting van het terrein is eveneens opgesteld door cepezed. Het plan behelst onder meer een herindeling van de verkeersroutes en een herschikking van functies. De focus ligt op het creëren van uitbreidingsmogelijkheden voor de toekomst en efficiënt gebruik van de zone voor bedrijvigheid in een hogere milieucategorie.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

'Vakantiewoonbuurt' Happy Days wint Gemma Smid Architectuurprijs Zoetermeer 2025

Gisteren, 14:39

Open Kaart ontwerpt erf voor gebiedscoöperatie

Gisteren, 13:00

Jubileumeditie 25-jarig AFFR start met speelfilm The Great Arch

Gisteren, 11:30

Zeven biobased woningen op de plek van een voormalig tuincentrum

Gisteren, 10:22

ING en Rabobank stoppen 200 miljoen euro in Nationaal Warmtefonds

Gisteren, 11:58

Steeds meer vakantiewoningen aan de kust, vooral in Zeeland

1 september, 3:27

Gasgeneratoren in Utrecht om overbelasting stroomnet te voorkomen

1 september, 11:40

Amsterdam schrijft tender uit voor eerste kavels Pampusbuurt op Strandeiland

29 augustus, 1:47

Vrees voor windparken in Groene Hart, oproep tot actie

29 augustus, 10:29

Verkoopgolf van huurwoningen houdt aan

28 augustus, 1:53
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan