Copyright: Vogelperspectief van de fabriek, met rood omkaderd de uitbreiding. Foreco
Copyright: Proefinstallatie. Foreco
Copyright: Proefinstallatie. Foreco
Copyright: Bouw van de droogkamers, september 2017. Foreco
Copyright: Bouw van de droogkamers, september 2017. Foreco
Copyright: Nieuwe stoominstallatie. Foreco
Copyright: Nieuwe stoominstallatie. Foreco

Capaciteitsuitbreiding productie Foreco

20 oktober 2016, 11:18
Foreco voltooit in het derde kwartaal van 2016 de nieuwbouw van zijn productiefaciliteiten voor houtmodificatie in Dalfsen. Met de uitbreiding is een investering van ruim een miljoen euro gemoeid. De uitbreiding brengt de capaciteit op langere termijn op ruim 3.000 m

3
.

Het resultaat is een reductie in de kostprijs en het energieverbruik. De uitbreiding zorgt voor nieuwe werkgelegenheid en een groter aanbod van het alternatief voor tropisch hardhout op basis van agro-afval en snelgroeiend naaldhout.

Na ruim tien jaar onderzoek en ontwikkeling en ruim vijf jaar productie in een demonstratie-installatie neemt Foreco de nieuwe full-scale installatie voor gemodificeerd hout in gebruik. Met de nieuwe capaciteit is het mogelijk om aan de toegenomen vraag te voldoen en te voorkomen dat de levertijden oplopen, aldus de onderneming.

De nieuwe installaties bieden mogelijkheden voor verdere doorontwikkeling van het procedé, waarmee van snelgroeiend zachthout een alternatief voor tropisch hardhout wordt gemaakt.

Investering
Op de locatie in het bosrijke gebied rondom Dalfsen is gekozen voor nieuwbouw in het verlengde van een bestaande productiehal. De hal met een lengte van ongeveer veertig meter is met tachtig meter verlengd. Daardoor is een nieuw oppervlak van ruim 2.500 m2 ter beschikking voor de productie-activiteiten.

In de ruimte zijn diverse compartimenten gebouwd voor de warmtevoorziening, het droogproces en het modificatieproces. Met de investering is ruim een miljoen euro gemoeid, naast de kosten voor het onderzoek en de ontwikkeling over de afgelopen tien jaar. Door procesoptimalisatie is de verwachting dat de capaciteit zal worden vergroot van ongeveer 1.000 m3 naar 3.000 m3 op lange termijn.

Verderontwikkeling
Nu de nieuwe installaties gereed zijn, komt er weer ruimte voor verdere ontwikkeling, zoals behandeling van andere houtsoorten en nieuwe toepassingen. Extra capaciteit maakt het mogelijk om ook op zoek te gaan naar partnerships in nieuwe marktsegmenten en het starten van licentie-activiteiten.

Veel Europese bedrijven hebben interesse getoond in de nieuwe behandelingstechnologie, stelt de onderneming. Die krijgen nu gelegenheid om gefaseerd te starten met behandeling van hout in de nieuwe installaties, om de economische haalbaarheid binnen eigen bedrijven te onderzoeken.

Foreco houtproducten
Foreco Innovatief in Hout specialiseert zich in het behandelen van hout via het toevoegen van biopolymeren die afkomstig zijn uit afvalstromen (rietsuikerstengels) in de agrarische industrie. In samenwerking met het Belgische TransFurans Chemicals bvba is de technologie voor dit zogenoemde NobelWood geperfectioneerd.

De producteigenschappen zijn hierbij verbeterd. Tevens is de laatste jaren gewerkt aan het optimaliseren van het productieproces met het oog op kwaliteitsverbetering, energiegebruik en installatietechniek.

Europese innovatiesubsidie
Samen met drie partijen uit België, Denemarken en Zweden is Foreco in 2013 gestart met de ontwikkeling van de nieuwe installaties. De ontwikkeling is mede gefinancierd door de Europese Unie binnen het Eco-Innovation-initiatief van het Concurrentie en Innovatie Kader Programma (CIP).

Het initiatief Eco-Innovation, opgezet in 2008, maakt deel uit van het EU ’s Ondernemerschap en Innovatie Programma (EIP). Dit heeft tot doel innovatie in kleine en middelgrote bedrijven te steunen om zo hun competitievermogen te verbeteren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Een Meccano-doos voor de bouw van de Almeerse fiets- en voetgangersbruggen

28 mei, 5:46

Woontoren door KAAN Architecten in Eindhovense wijk De Caai opgeleverd

28 mei, 11:23

Nijmegen kiest voor plan Stadgoed DUUX van ZUS en Koschuch Architects

28 mei, 9:38

Beeldkwaliteitsplan voor grootschalige Flora Campus Westland vastgesteld

27 mei, 3:01

Investeerders kopen duurdere woningen door nieuwe regels

28 mei, 2:03

DOEN Participaties en Fair Capital Impact Fund investeren in CrowdBuilding

28 mei, 12:00

Stefan Kolen nieuwe directeur Heembouw Architecten

27 mei, 4:14

Nederlands Expo-paviljoen in Osaka krijgt tweede leven op Japans eiland

27 mei, 12:17

Raad van State ziet risico’s bij verhogen stikstofgrens

26 mei, 4:47

Royal HaskoningDHV heet voortaan Haskoning

26 mei, 11:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan