Producten
Copyright: DAAD Architecten b.v.
Copyright: DAAD Architecten b.v.
Copyright: DAAD Architecten b.v.
Copyright: DAAD Architecten b.v.
Copyright: DAAD Architecten b.v.
Copyright: DAAD Architecten b.v.
Copyright: DAAD Architecten b.v.
Copyright: DAAD Architecten b.v.
ProducttagsAANUIT

Newtonpark Enschede

Gisteren, 00:00
Newtonpark is een nieuwe woonwijk bestaande uit drie gesloten bouwblokken met huur- en koopwoningen in een parkachtige omgeving. Een groene, duurzame en diverse leefomgeving op de plek waar vroeger de Textielschool stond.

De naoorlogse architectuur van het oude schoolgebouw is terug te zien in de rasterstructuur van de nieuwe gevels. Het is niet alleen een eerbetoon aan het verleden, maar creëert ook een harmonieuze mix met de omliggende buurt, waardoor zowel de visuele aantrekkingskracht als de culturele relevantie worden vergroot en een verhaal wordt verteld dat het heden verbindt met de rijke geschiedenis van de locatie.

Vanuit die visie ontstond het idee om een aantal elementen van het voormalige gebouw terug te laten keren in de nieuwe architectuur. Een daarvan is de terugkeer van het ‘Twentse ros’. Een natuurstenen gevelreliëf dat het oorspronkelijke schoolgebouw sierde. Dit element, geheel opgetrokken uit metselwerk, is verwerkt in een van de gevels. Het reliëf is per steen uitgewerkt en met behulp van een geautomatiseerd gevelsysteem verdeeld in afzonderlijke prefabelementen. Deze afzonderlijke elementen worden op de bouwplaats samengevoegd tot de complete gevel.

Door elementen van de voormalige school op te nemen in nieuwe architectuur, wordt de historische betekenis van de locatie op effectieve wijze geëerd en wordt een gevoel van continuïteit en gemeenschapsidentiteit bevorderd.

Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun brochure gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen. Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.

Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun model gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen.

Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je modellen downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.

Neem contact op met DAAD Architecten b.v.

Je bent momenteel niet ingelogd. Hierdoor is het alleen mogelijk om meer informatie per e-mail op te vragen. Wil je liever gebeld worden of documentatie per post ontvangen? Klik dan hier om in te loggen.
Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Opmerkingen
Bij iedere aanvraag worden relevante gegevens van jou gedeeld met het betreffende bedrijf. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Meer projecten van DAAD Architecten b.v.

Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan