Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck
Copyright: wUrck

Demontabel parkeergebouw erbij voor campus TU Delft

12 juli 2021, 11:38
Op de campus van de TU Delft wordt momenteel gebouwd aan een nieuwe parkeergarage naar ontwerp van wUrck. Het demontabele parkeergebouw krijgt een gevel van houten cassettes en lamellen met beplanting. Op die manier krijgt het gebouw een natuurlijke uitstraling en sluit het aan op het groene karakter van de Rotterdamseweg, verklaart het architectenbureau.

Het alzijdige volume wordt in twee fases gerealiseerd. De eerste fase, die later dit jaar moet worden afgerond, behelst het basisgebouw met drie parkeerlagen en 450 parkeerplaatsen. In de tweede fase wordt een extra parkeerlaag toegevoegd en komen er zonnepanelen op het dak en in de gevel. De garage wordt uitgerust met slimme en energiezuinige LED-verlichting.

Het parkeergebouw wordt gebouwd met behulp van een door aannemer Ballast Nedam ontwikkeld modulair systeem, met prefab betonnen en stalen elementen. Grote overspanningen zorgen ervoor dat er geen kolommen in het zicht staan. Zowel constructie van de garage als de gevel kan volledig worden gedemonteerd en elders weer worden opgebouwd.

Voor de gevel wordt gebruik gemaakt van FSC-gecertificeerd Accoya-hout met een levenscyclus van vijftig jaar. De diepte van de cassettes varieert, zodat het gebouw een klassieke verdeling tussen plint, bovenbouw en kroon krijgt. In elke cassette komen rvs-spankabels om de vegetatie grip en ondersteuning te bieden, meldt wUrck.

Er wordt gebruik gemaakt van een eenrichtingscirculatiesysteem, waarbij alle bochten linksdraaiend zijn uitgevoerd. Via twee afzonderlijke hellingbanen in het midden van de parkeergarage kunnen de gebruikers snel naar boven of beneden rijden. Verder wordt voorzien in ruime voetgangersstroken in de garage, strategisch gepositioneerde trappenhuizen en herkenbare entrees.

Klim- en slingerplanten
De gevel wordt begroeid met verschillende soorten klim- en slingerplanten, die mee kleuren met de seizoenen en het gebouw zodoende van een variërende uitstraling voorzien. Op de kroon van de houten cassettes komen kasten voor vleermuizen en vogels, evenals insectenhotels. Rondom de dakrand wordt een groene zoom (in de vorm van een kruidendak) aangelegd, die bijdraagt aan waterberging op het dak en koeling van het gebouw.

Het gehele gebouw moet uiterlijk oktober volgend jaar klaar zijn. Eerder ontwierp wUrck een eind verderop een demontabele parkeergarage, vlakbij het sport- en cultuurgebouw X.
Toon alles

Andere nieuwsberichten

Anterieure overeenkomst BuitenStad Hoorn ondertekend

7 minuten geleden

3XN ontwerpt luxe woongebouw aan Derde Haven in Scheveningen

59 minuten geleden

Sjoekie de Bijll Nachenius neemt afscheid van BiermanHenket

2 uur geleden

Gevel boetiek P.C. Hooftstraat vernieuwd met 3D-geprinte elementen

Gisteren, 16:29

World Food Center Experience in Ede verdeelt de Gelderse politiek

Gisteren, 13:46

Amsterdam bereidt zich voor op maximumsnelheid van 30 kilometer

Gisteren, 11:35

Provincie Utrecht saneert grond vliegbasis Soesterberg voor woningbouw

Gisteren, 09:03

Resultaten ontwerpmanifestatie Bouw Anders gebundeld in boek

6 december, 2:57

IMF-bewindvoerder: landen denken heel verschillend over klimaat

6 december, 10:14

Zuid-Holland: deadline landelijk gebied niet haalbaar, Rijk moet bewegen

6 december, 9:08
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan