Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

Vandaag, 10:19
Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

Volgens WSP lukte het niet om met Arcadis in gesprek te gaan over de voorwaarden van een mogelijke transactie. “Wij benaderden Arcadis met de overtuiging dat een fusie tussen onze beide organisaties strategische en industriële voordelen heeft”, stelt topman Alexandre L'Heureux in een verklaring. “Hoewel die voordelen strategisch gezien overtuigend blijven, is een constructieve dialoog een noodzakelijke voorwaarde om een transactie verder te brengen.”

Arcadis wees de ongevraagde biedingen af omdat die volgens het bedrijf geen recht deden aan de werkelijke waarde van het bedrijf. De strategie van de Nederlandse onderneming om zelfstandig te opereren was volgens topvrouw Heather Polinsky de ‘meest effectieve weg om waarde te creëren voor onze aandeelhouders’, gaf zij eerder aan. In een Amerikaanse podcast noemde Polinsky de ongevraagde overnamepoging ‘opportunistisch’ en ‘een beetje agressief’.

Een eventuele overname werd al bemoeilijkt nadat de grootste aandeelhouder van Arcadis eerder deze maand had verklaard voor het bevorderen van de continuïteit van Arcadis te staan. WSP bood eerst 48,50 euro per aandeel en verhoogde dat enkele weken later naar 51,50 euro, deels in cash en deels in aandelen. Bij het laatste voorstel werd op Arcadis een prijs geplakt van zo'n 4,7 miljard euro.

Een woordvoerder van Arcadis laat weten ‘notie’ te hebben genomen van de stap van WSP Global. Verder wil het bedrijf geen uitspraken doen.

Bron: ANP

Trefwoorden

arcadis overname

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Officieel startsein voor bouw Eleven Square in Amsterdam gegeven

Vandaag, 13:56

Woonblok Meranti spiegelt zich aan complex in water Houthavens

Vandaag, 11:37

Nog één week om projecten in te zenden voor Archello Awards 2026

Vandaag, 09:30

‘Shift Embassy lijkt sterk op gefaald Mars One-project’

Gisteren, 15:25

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

Vandaag, 12:30

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

Gisteren, 16:42

Brabant wil proeftuin zijn bij inpassen grote ruimtelijke plannen

Gisteren, 10:06

Rekenkamer: onderhoud aan infrastructuur decennia achtergesteld

22 september, 1:28

Lars Courage nieuwe voorzitter van Active House

22 september, 10:23

Team V voegt Marlies Zwols toe aan bureauleiding

21 september, 3:04
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap