Copyright: cepezed
Copyright: cepezed
Copyright: cepezed

Opvallend onderkomen voor dienst Logistiek en Milieu TU Delft

29 september 2022, 13:36
Begin volgend jaar wordt gestart met de bouw van een nieuw onderkomen voor de dienst Logistiek en Milieu van de TU Delft. Het U-vormige gebouw gaat functioneren als opslag- en distributieplek voor gassen en vloeistoffen voor de verschillende laboratoria van de technische universiteit. Het ontwerp is van cepezed en cepezedinterieur.

Anders dan de meeste logistieke centra, die vaak zijn ‘weggestopt’ in een doos achter een hek, krijgt dit gebouw een opvallend uiterlijk. Het complex wordt voorzien van een houten gevel en een groen, gekromd dak en talud langs het plein. Op het dak komen zonnepanelen voor de energievoorziening, de beplanting op het dak en talud draagt bij aan de natuurinclusiviteit van het project.

Bij de realisatie van het 2.200 vierkante meter omvattend gebouw wordt ingezet op minimaal materiaalgebruik. Van de toegepaste materialen is bovendien tachtig procent hergebruikt en/of biobased. Zo is de hoofddraagconstructie van het dak van hout en is het kalkzandsteen van de binnen- en buitenwanden hergebruikt.

De betonvloer komt tot stand met hergebruikt granulaat. De gevelbeplating is van Cortenstaal, dat onderhoudsvrij is en geen chemische coatings nodig heeft. Het gebouw wordt energieneutraal en niet aangesloten op het gasnet. Daarnaast wordt het gebouw gerealiseerd als demontabel bouwpakket. De hoofddraagconstructie, de insteekvloeren, het dak, de gevels en de gevelbekleding zijn allemaal losmaakbaar en herbruikbaar, meldt cepezed.

De groendaken dragen niet alleen bij aan biodiversiteit, maar vormen ook grootschalige waterbuffers. Rondom het pand zijn retentiekratten in de grond opgenomen. Het streven is het gebouw te realiseren zonder hemelwaterafvoer op het riool, laat cepezed weten.

Gezonde werkomgeving
Het ontwerp moet (uiteraard) ook bijdragen aan een prettige en gezonde werkomgeving. “Er is goed nagedacht over de logistieke processen en de eisen daaraan. Zo is de voorplaats ruim genoeg voor de draaicirkel van vrachtwagens en zijn deuren en verkeerszones breed en optimaal geschikt voor het stoffentransport. De indeling is helder, overzichtelijk en kent een zonering gebaseerd op onder meer type stof, gebruik en toegankelijkheid”, vertelt cepezed.

“Omdat de hele begane grondvloer vloeistofdicht wordt, is het pand bovendien zeer flexibel in het gebruik en bij wijziging van logistieke processen. Veel daglicht, natuurlijke ventilatie en een hoge mate van transparantie met lange zichtlijnen dragen bij aan een gezonde werkomgeving en een hoge verblijfskwaliteit”, aldus het architectenbureau.

Zuidelijk deel TU-campus
De oplevering van het gebouw in het zuidelijk deel van de TU-campus staat gepland voor 2024. Niet ver ervandaan verrijst het vorige week aangekondigde House of Quantum, dat eveneens is ontworpen door cepezed.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Leiden wil verhoogd busstation naast treinperrons centraal station

Vandaag, 13:55

Halfopen buitenruimte vormt hart van prefab gebouwde studentenhuisvesting Delft

Vandaag, 11:19

‘Gat van Middelland’ ingevuld met woongebouw dat qua energie en materialisering Paris Proof is

Vandaag, 10:15

Natrufied Architecture deelt lessen houten woongebouwen IJburg in gratis publicatie

Gisteren, 16:55

Veelzijdig ontwerper Mathieu Bruls verzorgt 21e Peutz-lezing

Vandaag, 15:05

Rekenkamer betwijfelt of miljoenen voor Woningbouwimpuls nuttig waren

Vandaag, 12:03

Rapport: rijke Amsterdammers leven steeds vaker apart van rest

Vandaag, 09:44

Meer nieuwbouw van woningcorporaties in eerste jaarhelft

Gisteren, 13:54

Kabinet zet Groningenwet door na kritisch advies Raad van State

Gisteren, 11:01

Vliet wordt nieuwe drinkwaterbron voor Zuid-Holland

26 september, 12:12
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan