Andere oplossingen woningmarkt op Woontop

20 december 2012, 10:32
Hoofdrolspelers op de woningmarkt nemen gezamenlijk initiatieven om de negatieve spiraal te doorbreken. Dat blijkt uit een eerste slotverklaring na de Woontop 2012, die woensdag 19 december 2012 is gehouden.

Tijdens de Woontop 2012 in Rotterdam hebben belangrijke partijen, zoals de Rabobank, VEH, NVM, Woonbond, corporaties, ontwikkelaars, beleggers, gemeenten, met elkaar gesproken over mogelijkheden om de woningmarkt vlot te trekken. De conclusie is dat het huidige systeem niet langer werkt.

Integrale benadering
De betrokken partijen tonen de wil om met concrete maatregelen de woningmarkt weer in beweging te krijgen en dat gezamenlijk te doen Er is er een sterk besef dat een integrale benadering van de woningmarkt –
koop en huur, nieuw en bestaand – en de keten – van ontwikkelen en ontwerpen tot en met exploiteren en beheren – noodzakelijk is.

Bovendien ziet men kansen in onconventionele maatregelen en werkwijzen. Op de Woontop is, zo meldt de ruwe versie van de slotverklaring, een aantal de volgende oplossingsrichtingen en acties op de rails gezet.

Financiering
Zo stellen de partijen dat de verhuurdersheffing deels kan worden vervangen door belastingopbrengsten over investeringen in woningbouw en –verbetering. Voordelen hiervan zouden zijn dat de noodzakelijke kwaliteitsverbetering van de voorraad kan doorgaan en dat de werkgelegenheid in de bouwsector en toeleveringsbedrijven behouden blijft.

Verder moet volgens de betrokkenen het financieringsstelsel moet worden vernieuwd, zowel voor de ontwikkelende partijen als voor de woonconsumenten. Om doorstroming mogelijk te maken moeten er kansen zijn voor een wooncarrière binnen de sociale huursector. Daarnaast moet de verhouding tussen huur- en koopmarkt in balans blijven.

Tot slot is aangegeven dat beleggers actief willen worden in het middensegment huur, dat zeer belangrijk is. De verhuurdersheffing en het geringe rendement zorgen vooralsnog voor terughoudendheid.

Uitwerking
Op al de genoemde vlakken zijn in de eerste versie van de slotverklaring concrete oplossingen genoemd die de partijen willen uitwerken. Dit gebeurt in de eerste helft van 2013. In het najaar van 2013 wordt door en in Utrecht een nieuwe Woontop gehouden.

De voorstellen die uit de Woontop naar voren zijn gekomen, biedt de gemeente Rotterdam namens de betrokken partijen aan de minister voor Wonen en Rijksdienst Stef Blok aan. Ze zijn bedoeld om hem te helpen bij het vlottrekken van de woningmarkt binnen vier jaar. Namens alle partijen vraagt Rotterdam de minister tevens belemmerende en knellende wet- en regelgeving te schrappen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

Vandaag, 13:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

Vandaag, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

Vandaag, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

Gisteren, 17:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

Vandaag, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

Vandaag, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

Vandaag, 09:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

Vandaag, 08:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

Vandaag, 07:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan