Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Nederlanders sluiten meer hypotheken af, meldt het Kadaster

11 september 2025, 10:47
Het aantal afgesloten hypotheken in Nederland is in de eerste zes maanden van dit jaar flink gestegen. Nederlandse huizenkopers sloten ruim een vijfde meer hypotheken af dan in dezelfde periode een jaar geleden, meldt het Kadaster.

In totaal werden in het eerste halfjaar ruim 207.000 hypotheken afgesloten, 22 procent meer dan een jaar geleden. Het totaal aan hypotheekbedragen is als gevolg daarvan ook flink toegenomen. Dat kwam uit op 78,5 miljard euro, een toename van 32 procent. Het gemiddelde hypotheekbedrag bij de aankoop van een woning steeg met 9 procent op jaarbasis tot 491.000 euro.

Oudere kopers leenden ten opzichte van de koopsom gemiddeld veel minder dan jongere kopers. Dat gold vooral bij kopers van woningen van meer dan 500.000 euro en doorstromers. Zij profiteren vaker van een overwaarde op hun huis, redeneert het Kadaster. Ook gaan zij vaker kleiner en goedkoper wonen, waardoor ze relatief gezien minder hoeven te lenen.

De huizenprijzen zijn in de afgelopen maanden verder gestegen. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster waren bestaande koopwoningen in juli 9 procent duurder dan in dezelfde maand een jaar eerder. Wel is al enkele maanden een afvlakking van die stijging zichtbaar. Maar de vraag naar woningen in Nederland is nog steeds veel groter dan het aanbod, wat de prijzen opdrijft.

Een andere trend is dat er relatief veel woningen te koop worden gezet in Nederland. Zo zijn in het tweede kwartaal de meeste woningen te koop gezet in bijna twintig jaar, volgens de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Dat komt vooral door het zogenoemde uitponden van voormalige huurwoningen. Verhuurders verkopen hun huurhuizen vaker als een huurcontract afloopt, omdat het door veranderde wetgeving minder aantrekkelijk voor hen is om een huis opnieuw te verhuren.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Maas Lawrence presenteert architectuurjaarboek NL25

Gisteren, 19:31

Maarten Baas en Powerhouse Company werken samen bij cultureel cluster in Den Bosch

Gisteren, 15:34

Vijfde 'icoon' voor Roombeek mengt continuïteit met verstoring

Gisteren, 14:29

Betonvereniging organiseert symposium Omdenken

Gisteren, 10:32

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

Gisteren, 16:23

BINX Smartility gekozen als aannemer voor Centrale Bibliotheek Rotterdam

Gisteren, 15:32

Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

Gisteren, 11:45

Ontwerpwedstrijd voor nieuwe 'jas' Utrechtse elektriciteitshuisjes

22 april, 3:18

Provincies willen snel crisisaanpak voor overvol stroomnet

22 april, 12:01

Synchroon en BPD ontwikkelen meer dan vierhonderd woningen in Sloterdijk I

22 april, 10:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan