Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Copyright: V8 Architects
Bouw van nieuw hoofdkantoor Evides op waterleidingcomplex in Kralingen van start
29 mei 2024, 10:49
Op het waterleidingcomplex van Evides aan de voet van de Brienenoordbrug in Rotterdam, met zijn karakteristieke bebouwing naar ontwerp van architect Wim Quist, is dinsdag de bouw gestart van het nieuwe hoofdkantoor van Evides naar ontwerp van
V8 Architects
. De rechter moest eraan te pas komen om Evides te bewegen om Quist mee te laten denken over het ontwerp. Waar het hoofdkantoor in eerste instantie de kop van het werkgebouw op het terrein afsloot, is het bouwvolume op aangeven van Quist nu 45 graden gedraaid om de kop van het werkgebouw vrij te houden.
In zijn ontwerp voor het hoofdkantoor heeft V8 Architects voortgebouwd op de motieven in het werk van Quist op het waterleidingcomplex en elders. “De heldere vormcompositie waarmee het waterzuiveringsensemble door Quist is ontworpen, vormt het ‘leitmotiv’ voor de architectuur van het nieuwe hoofdkantoor”, verklaart het bureau. “De vierkante vorm die als stedenbouwkundig uitgangspunt is meegegeven, is doorgewerkt naar een zuivere kubus. Alle vlakken zijn precies vierkant, dus breedte, hoogte en diepte van het gebouw zijn gelijk. Het vierkant als geometrie herhaalt zich in alle gevelonderdelen, waarbij in maat en detail de elementen steeds verder worden verfijnd.”
“De gevel is volledig gematerialiseerd in blank geanodiseerd aluminium, waardoor in het bijzondere licht op deze plek aan de Maas ieder gevelvlak afwisselend een andere reflectie en glans krijgt. Het utilitaire karakter van het gebouw wordt benadrukt in de ‘dakbalk’. Een stalen frame, waarin alle installaties zijn opgenomen en die als diagonaal de verbinding legt met de centrale as in het bestaande werkgebouw en de entree markeert.”
“Het nieuwe hoofdkantoor is een no-nonsens werkgebouw. Een duidelijke entree, een zorgvuldige aansluiting op het bestaande gebouw, uitzicht rondom en over de Nieuwe Maas, veel daglicht en een heldere indeling van iedere flexibel in te delen vloer. Met als kers op de taart een prachtig centraal trappenhuis dat alle vloeren op een bijzondere ruimtelijke manier met elkaar verbindt. Maximaal comfort in een rationeel gebouw. Een plek om je tijdens werktijden thuis te voelen”, aldus V8 Architects.
“De rationele opzet van de bestaande gebouwen, die een representatieve uiting zijn van de zogenaamde ‘post 65’ architectuur, is naar deze tijd vertaald in een eigentijdse interpretatie. Door de lichtere materialen, hoogwaardig werkcomfort en optimale energieprestaties is het nieuwe hoofdkantoor van Evides naast een sluitsteen van het ensemble ook en vooral een kind van deze tijd”, verklaart het bureau. “Schatplichtig aan het gedachtegoed van Quist benadrukt het nieuwe hoofdkantoor het utilitaire en no-nonsens karakter van het waterbedrijf en voegt het een nieuwe bouwsteen toe aan het bijzondere ensemble.”
Ensemble naar ontwerp van Wim Quist
Het waterleidingcomplex in Kralingen behoort tot de belangrijkste werken in het oeuvre van wijlen Wim Quist. De druppelvormige waterbassins op het terrein zijn wereldberoemd. De opdrachtgever van het complex, DWL, betrok Quist over de jaren ook steeds bij aanpassingen aan het complex. Toen de rechtsopvolger hiervan, Evides, plannen ontwikkelde voor een hoofdkantoor op het terrein, werd Quist daar in eerste instantie niet bij betrokken, tot onvrede van de architect. Via een op Architectenweb.nl gepubliceerde
opinie door Kees van der Hoeven
is eerst de druk op Evides opgevoerd. Toen dat niet genoeg bleek, is de rechter eraan te pas gekomen om Evides via een bouwstop te bewegen Quist wel mee te laten denken. Door bemiddeling van architect Floris Alkemade is toen een aantal stedenbouwkundige uitgangspunten overeengekomen. Quist overleed vier maanden later.
In de tender voor het ontwerp van het nieuwe hoofdkantoor van Evides was in eerste instantie een driehoekige kavel gedefinieerd op de kop van het werkgebouw. Daarop had V8 Architects een driehoekig kantoorgebouw ontworpen dat de kop van het werkgebouw afsloot. Dat vond Quist geen fraaie oplossing. Daarop heeft Quist zelf een aantal varianten hierop onderzocht. Een daarvan vergeleek hij met een sieraad: een transparant, kubusvormig volume dat 45 graden gedraaid was ten opzichte van het werkgebouw en daardoor de kopgevel daarvan vrij hield. In de totale compositie van het waterleidingcomplex paste dit heel goed. Deze variant heeft de basis gevormd van de overeengekomen stedenbouwkundige uitgangspunten waarmee V8 Architects een nieuw ontwerp heeft gemaakt dat nu dus gebouwd wordt.
In eerste instantie was er sprake van dat een groot kunstwerk van André Volten op het terrein plaats zou maken voor een parkeerterrein. In de nieuwe plannen is dat kunstwerk behouden gebleven.
Trefwoorden
evides
kralingen
waterleidingscomplex
waterleidingbedrijf
rotterdam
wim quist
v8 architects
Locatie
Best gelezen
1
Drents Museum organiseert tentoonstelling over ruïnestad Angkor
maandag, 15 juni
2
De Zwarte Hond ontwerpt woontoren met drie herkenbare niveaus in de Binckhorst
dinsdag, 16 juni
3
Heijmans en Staatsbosheer willen natuurontwikkeling combineren met woningbouw
vrijdag, 12 juni
4
Neutelings Riedijk ontwerpt nieuwe kantoor VanWonen naast rijksmonument Rietveld
vrijdag, 12 juni
5
NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas
maandag, 15 juni
Gerelateerde nieuwsberichten
Voormalig kantoor in Scheepvaartkwartier Rotterdam herbestemd tot woongebouw
22 mei 2025
Expositie Berlagehuis met omgevingsmaquettes beeldend kunstenaar André Volten
7 juni 2024
Ensemble Wim Quist verminkt, kunstwerk André Volten verwijderd?
12 mei 2021
Verbouwing en vergroening van Museum Beelden aan Zee aanstaande
24 maart
Rijkswaterstaat start met nieuwe aanbesteding voor renovatie Van Brienenoordbrug
26 augustus 2025
De persoonlijkheidsrechten van de architect – drie zaken
13 maart 2025
P+R Kralingse Zoom krijgt optopping met luchtzuiverende gevel
2 oktober 2024
Wim Quist, architect van geometrische vormen, overleden op 91-jarige leeftijd
13 juli 2022
Transformatie hoofdkantoor Suiker Unie tot woongebouw afgerond
3 januari 2024
Wim Quist spant kort geding aan tegen Waterbedrijf Evides
21 juli 2021
OMI verkent geschiedenis en toekomst gebied bij nieuwe Rotterdamse stadsbrug
9 september 2025
Renovatie en nieuwbouw Vrijeschool Vredehof in Kralingen voltooid
22 augustus 2024
Bankgebouw door Brinkman en van der Vlugt getransformeerd tot woongebouw
18 maart 2024
Jonge architecten presenteren ontwerpstudies toekomst Maritiem Museum
25 januari 2022
'Elegant brutalisme' voor nieuw hoofdkantoor Philips aan de Zuidas
27 maart 2024
'Gat' naast Hulstkampgebouw op Noordereiland opgevuld met woningbouw
18 april 2024
V8 Architects transformeert kantoorpand Westblaak naar woongebouw
27 oktober 2023
V8 Architects: vestig Museum Rotterdam in Steigerkerk
4 mei 2023
Cooltoren Rotterdam na 4,5 jaar bouwen opgeleverd
11 januari 2023
Centraal paviljoen Dutch Design Week biedt esthetische blik op zonne-energie
25 oktober 2022
Nederlands paviljoen Wereldtentoonstelling Dubai gaat open voor publiek
30 september 2021
Stadsbestuur overtuigd: Museum Rotterdam moet in Steigerkerk komen
2 oktober 2025
Rotterdam Architectuurprijs 2025 voor Hart van Katendrecht en Milieupark + De HER
6 juni 2025
Hoogste punt van woningbouwproject Koer in Rotterdam-Zuid bereikt
5 maart 2024
Bouw gestart van woongebouw The Caland in Scheepvaartkwartier Rotterdam
21 juni 2023
V8 Architects en Marjan van Aubel ontwerpen centraal paviljoen Dutch Design Week
16 september 2022
Bouw woonblok KOER in Rotterdam-Zuid van start
9 september 2022
V8 Architects presenteert ontwerp Nederlandse tuinbouwkas Floriade
22 juni 2021
V8 Architects presenteert ontwerp transformatieproject PI59
23 april 2021
Oud tijdelijk stadskantoor Arnhem is nu woongebouw
20 april 2021
Blok met 167 woningen voor wijk Parkstad Rotterdam-Zuid
4 februari 2021
V8 geeft oud kantoorpand Zuidas oorspronkelijke functie terug
7 juli 2020
Groen licht voor bestemmingsplan Nieuw Kralingen
3 juni 2020
Wereldtentoonstelling Dubai jaar later wegens coronacrisis
4 mei 2020
Vier architectenbureaus geselecteerd voor Nieuw Kralingen
5 december 2019
Start bouw van Nederlands paviljoen voor Dubai Expo 2020
26 juni 2019
Oud tijdelijk stadskantoor Arnhem wordt woongebouw
11 juni 2019
Ontwerp Nederlands paviljoen Dubai EXPO 2020 onthuld
11 december 2018
Nominaties ‘Kantoorgebouw van het Jaar 2018’ bekend
27 september 2018
Gerenoveerd Blaak House Rotterdam officieel geopend
9 februari 2018
Nieuwe impressies en video Cooltoren Rotterdam
29 januari 2018
Ballast Nedam bouwt Cooltoren Rotterdam
25 januari 2018
2016: woningbouw kent veel ambities
23 december 2016
Renovatie rijksmonument Blaak 34 van start
5 december 2016
V8 Architects presenteert ontwerp Cooltoren
13 oktober 2016
Transformatie voormalige bieb Arnhem van start
19 mei 2014
Mecanoo wint Archicup Rotterdam 2013
8 oktober 2013
Studiocomplex Mediahaven Amsterdam klaar
27 augustus 2013
Voormalig kantoor in Scheepvaartkwartier Rotterdam herbestemd tot woongebouw
22 mei 2025
Expositie Berlagehuis met omgevingsmaquettes beeldend kunstenaar André Volten
7 juni 2024
Ensemble Wim Quist verminkt, kunstwerk André Volten verwijderd?
12 mei 2021
Verbouwing en vergroening van Museum Beelden aan Zee aanstaande
24 maart
Rijkswaterstaat start met nieuwe aanbesteding voor renovatie Van Brienenoordbrug
26 augustus 2025
De persoonlijkheidsrechten van de architect – drie zaken
13 maart 2025
P+R Kralingse Zoom krijgt optopping met luchtzuiverende gevel
2 oktober 2024
Wim Quist, architect van geometrische vormen, overleden op 91-jarige leeftijd
13 juli 2022
Transformatie hoofdkantoor Suiker Unie tot woongebouw afgerond
3 januari 2024
Wim Quist spant kort geding aan tegen Waterbedrijf Evides
21 juli 2021
OMI verkent geschiedenis en toekomst gebied bij nieuwe Rotterdamse stadsbrug
9 september 2025
Renovatie en nieuwbouw Vrijeschool Vredehof in Kralingen voltooid
22 augustus 2024
Bankgebouw door Brinkman en van der Vlugt getransformeerd tot woongebouw
18 maart 2024
Jonge architecten presenteren ontwerpstudies toekomst Maritiem Museum
25 januari 2022
'Elegant brutalisme' voor nieuw hoofdkantoor Philips aan de Zuidas
27 maart 2024
'Gat' naast Hulstkampgebouw op Noordereiland opgevuld met woningbouw
18 april 2024
V8 Architects transformeert kantoorpand Westblaak naar woongebouw
27 oktober 2023
V8 Architects: vestig Museum Rotterdam in Steigerkerk
4 mei 2023
Cooltoren Rotterdam na 4,5 jaar bouwen opgeleverd
11 januari 2023
Centraal paviljoen Dutch Design Week biedt esthetische blik op zonne-energie
25 oktober 2022
Nederlands paviljoen Wereldtentoonstelling Dubai gaat open voor publiek
30 september 2021
Stadsbestuur overtuigd: Museum Rotterdam moet in Steigerkerk komen
2 oktober 2025
Rotterdam Architectuurprijs 2025 voor Hart van Katendrecht en Milieupark + De HER
6 juni 2025
Hoogste punt van woningbouwproject Koer in Rotterdam-Zuid bereikt
5 maart 2024
Bouw gestart van woongebouw The Caland in Scheepvaartkwartier Rotterdam
21 juni 2023
V8 Architects en Marjan van Aubel ontwerpen centraal paviljoen Dutch Design Week
16 september 2022
Bouw woonblok KOER in Rotterdam-Zuid van start
9 september 2022
V8 Architects presenteert ontwerp Nederlandse tuinbouwkas Floriade
22 juni 2021
V8 Architects presenteert ontwerp transformatieproject PI59
23 april 2021
Oud tijdelijk stadskantoor Arnhem is nu woongebouw
20 april 2021
Blok met 167 woningen voor wijk Parkstad Rotterdam-Zuid
4 februari 2021
V8 geeft oud kantoorpand Zuidas oorspronkelijke functie terug
7 juli 2020
Groen licht voor bestemmingsplan Nieuw Kralingen
3 juni 2020
Wereldtentoonstelling Dubai jaar later wegens coronacrisis
4 mei 2020
Vier architectenbureaus geselecteerd voor Nieuw Kralingen
5 december 2019
Start bouw van Nederlands paviljoen voor Dubai Expo 2020
26 juni 2019
Oud tijdelijk stadskantoor Arnhem wordt woongebouw
11 juni 2019
Ontwerp Nederlands paviljoen Dubai EXPO 2020 onthuld
11 december 2018
Nominaties ‘Kantoorgebouw van het Jaar 2018’ bekend
27 september 2018
Gerenoveerd Blaak House Rotterdam officieel geopend
9 februari 2018
Nieuwe impressies en video Cooltoren Rotterdam
29 januari 2018
Ballast Nedam bouwt Cooltoren Rotterdam
25 januari 2018
2016: woningbouw kent veel ambities
23 december 2016
Renovatie rijksmonument Blaak 34 van start
5 december 2016
V8 Architects presenteert ontwerp Cooltoren
13 oktober 2016
Transformatie voormalige bieb Arnhem van start
19 mei 2014
Mecanoo wint Archicup Rotterdam 2013
8 oktober 2013
Studiocomplex Mediahaven Amsterdam klaar
27 augustus 2013
Toon alles
Gerelateerde podcasts
Toren van Babel
Gesprek met Michiel Raaphorst over het maken van hoogbouw in een ‘perfect storm’
1 juli 2022
Andere nieuwsberichten
Transformatie Sloterdijk krijgt verder vorm met bouw van 313 woningen
Vandaag, 13:30
De herontwikkeling voorziet in een gemengd woonprogramma met aandacht voor groen, gezond en toekomstbestendig wonen.
Rotterdam start digitale kaartenbak en kavels voor wooncoöperaties
Vandaag, 12:35
Initiatiefnemers voor een wooncoöperatie kunnen zich in Rotterdam vanaf 18 juni 2026 inschrijven voor een digitale ‘kaartenbak’. Ze kunnen zich daarmee aanmelden voor beschikbare kavels voor coöperatief wonen.
Nieuwe functie en uitstraling voor voormalig tribunegebouw Pinkpop-terrein
Vandaag, 11:33
Naast de gebruikelijke veranderingen op het festivalterrein zullen bezoekers van Pinkpop dit weekend opkijken van het nieuwe uiterlijk van een belangrijk herkenningspunt.
Omgevingsvergunning voor nieuwbouwproject op plek SoZa definitief
Vandaag, 10:19
Op 1 juli begint ontwikkelaar VORM met de sloop van het door Herman Hertzberger ontworpen complex, waarna er nieuwe gebouwen met in totaal 1.194 woningen zullen verrijzen.
Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen
16 juni, 3:10
De prijs voor het innovatiefste ingenieursproject, De Vernufteling 2026, is door de jury toegekend aan Aveco de Bondt voor een project waar duurzaam watergebruik in een woonwijk centraal staat.
Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*
15 juni, 4:22
Samen met Jeroen Mensink gaat zij richting geven aan de verdere ontwikkeling van het Amsterdamse bureau.
NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas
15 juni, 10:12
Het plan voor een houten kantoorgebouw werd begin 2023 al voorlopig stopgezet vanwege onder meer oplopende bouwkosten.
Ridderkerk mag voorlopig eigen verdeling huurhuizen opzetten
12 juni, 2:38
De provincie Zuid-Holland wil Ridderkerk dwingen om zulke huizen ook te blijven aanbieden aan woningzoekenden uit elf andere gemeenten.
AFFR laat opruimrobotje Wall-E terugkeren op het witte doek
12 juni, 10:07
Centraal in het verhaal van deze Pixar-klassieker uit 2008 staat de vraag hoe we met ons afval omgaan.
Kadaster: Woningkopers verhuizen verder dan tien jaar geleden
11 juni, 2:30
Woningkopers verhuizen gemiddels verder weg dan tien jaar geleden. Meer dan de helft van de woningkopers koopt nog wel een woning in de eigen gemeente.
Ga naar het nieuws-archief
Michiel van Raaij
Hoofdredacteur
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur