Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: DP6
Copyright: DP6
Copyright: DP6
Copyright: DP6
Copyright: DP6

DP6 transformeert pomphuis Delft tot kunstcentrum Radius

19 april 2021, 16:55
In een monumentaal pomphuis in Delft wordt een centrum voor hedendaagse kunst over ecologie en klimaat gehuisvest. Naar ontwerp van DP6 wordt het uit 1918 stammende gebouw en diens ondergrondse bassin getransformeerd en uitgebreid met een houten paviljoen. In het ontwerp is veel aandacht besteed aan het beperken van de ecologische voetafdruk.

Het pomphuis waarin kunstcentrum Radius wordt gehuisvest staat naast een watertoren in het Kalverbos, even ten noorden van het centrum. Het pomphuis wordt verbouwd tot entreegebied, in het bassin komt een vijfhonderd vierkante meter omvattende tentoonstellingsruime en het nieuwe paviljoen biedt plek aan een restaurant.

Eigen sfeer
Alle onderdelen krijgen een eigen sfeer, meldt DP6. Zo wordt de entree warm en uitnodigend, de tentoonstelling spannend en ruig en het paviljoen licht en transparant, zo belooft het bureau. Alle ingrepen geschieden met respect voor het monument en maken het geschikt als kunstcentrum door de toevoeging van twee elementen van multiplex.

In het pomphuis wordt het eerste multiplex element toegevoegd, losstaand van het monument, zodat dit niet wordt aangetast. De ontsluiting is in het element verwerkt, evenals een boekwinkel. De bezoekers komen op het maaiveld binnen en waaieren via het trappenhuis uit naar het ondergrondse bassin of naar het op het talud gelegen horecapaviljoen. Op de entresol, onder de mooie spanten van het pomphuis, komt een extra zitruimte voor de horeca.

Het restaurantpaviljoen vormt het tweede element van multiplex. Het bouwwerk bestaat uit vier houten spanten, vlaswol isolatie en glas tot aan de grond. Door het paviljoen en het pomphuis via een glasstrook met elkaar te verbinden, kan het nieuwe bouwwerk constructief los worden gelaten. Het paviljoen wordt voorzien van een groen dak met vegetatie.

Goede routing
De bestaande sfeer van het ondergrondse bassin past volgens DP6 goed bij de thematiek van Radius. De wanden met bijzondere kalktekening blijven behouden en worden slechts op een paar punten doorbroken, zodat er een goede routing ontstaat. De massa van de aarde wordt gebruikt voor de isolatie en het koelen van het complex, hierdoor zijn weinig extra installaties nodig.

De opening van het kunstcentrum staat gepland voor volgend jaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vandersalm Architecten benoemt Tom Sibelt tot partner

28 augustus, 1:00

Schakelstation als 'toekomstig industrieel erfgoed' voor nieuwe wijk rond Bazaar

28 augustus, 10:55

Arcadis en Witteveen+Bos aan de slag met 'cruciale mijl' IJburglaan

27 augustus, 11:42

Natrufied Architecture laat zich bij ontwerp kinderopvang inspireren door boomhutten

26 augustus, 11:37

VEH wil wettelijke regels na honderden klachten over makelaars

28 augustus, 12:04

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

28 augustus, 9:31

Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

27 augustus, 12:27

Brabant wil 150 miljoen euro investeren in woningen met zorg

27 augustus, 10:53

Noord-Holland positief over tunnel bij Broek in Waterland

26 augustus, 10:14

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

25 augustus, 1:39
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap