Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten
Copyright: LEVS architecten

LEVS architecten ontwerpt woontoren voor starters op Zuidas

9 november 2020, 16:42
Tussen de Gustav Mahlerlaan en de ringweg A10 op de Amsterdamse komt een woontoren met 216 appartementen voor starters. Het tachtig meter hoge gebouw Stepstone is ontworpen door LEVS architecten en maakt deel uit van een nieuwe wijk met 2.700 woningen. De toren krijgt een gevel die deels is ingelegd met groen gerecycled glas.

Tevens zijn alle woningen, ook de allerkleinste van 25 vierkante meter, voorzien van een balkon met uitzicht rondom. De sociale huurappartementen zijn bedoeld voor starters tot 28 jaar; zij mogen er maximaal vijf jaar wonen. De grootste appartementen zijn zestig m² groot, in de kroon bevinden zich maisonettes, zo laat LEVS architecten weten.

De toren maakt deel uit van een toekomstig bouwblok rond een gemeenschappelijke binnentuin en vormt samen met twee torens van het multifunctioneel complex De Puls een hoogteaccent binnen dit ensemble. Samen zetten ze het voor de Zuidas kenmerkende dambordpatroon van versprongen hoogbouw voort, aldus het architectenbureau.

Dynamiek
De gevel bestaat uit een samenspel van prefab beton (met overwegen verticale lijnen), de met glas ingelegde geveldelen en de balkons. Op die manier wordt volgens LEVS architecten de statigheid van een stedelijke toren gecombineerd met de dynamiek van een levendige woonbuurt. Het wisselende spel van vlakken zal onder invloed van het licht versterkt worden.

Een dubbelhoge doorgang aan de voorzijde verbindt de straat met de binnentuin aan de achterkant, via een gemeenschappelijke ontmoetingsruimte voor bewoners. Zij kunnen vrij gebruik maken van de ruimte, onder meer om te werken of bijeenkomsten te organiseren. Op het dakterras kunnen ze sporten, waarbij ze dankzij glazen puien een spectaculair uitzicht genieten.

De gevel eindigt hier aan de voorzijde in een meer formele, rechte kroon, terwijl hij aan de achterzijde juist trapsgewijs en versprongen afloopt om een zachtere overgang naar de binnentuin te maken.

De Key
De woningen worden ontwikkeld door woningcorporatie De Key. De bouwstart van de toren staat gepland voor januari 2022, twee jaar later moet het gebouw klaar zijn. LEVS architecten ontwierp op de Zuidas eerder de gebouwen Gershwin Brothers en Square.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Een Meccano-doos voor de bouw van de Almeerse fiets- en voetgangersbruggen

28 mei, 5:46

Woontoren door KAAN Architecten in Eindhovense wijk De Caai opgeleverd

28 mei, 11:23

Nijmegen kiest voor plan Stadgoed DUUX van ZUS en Koschuch Architects

28 mei, 9:38

Beeldkwaliteitsplan voor grootschalige Flora Campus Westland vastgesteld

27 mei, 3:01

Investeerders kopen duurdere woningen door nieuwe regels

28 mei, 2:03

DOEN Participaties en Fair Capital Impact Fund investeren in CrowdBuilding

28 mei, 12:00

Stefan Kolen nieuwe directeur Heembouw Architecten

27 mei, 4:14

Nederlands Expo-paviljoen in Osaka krijgt tweede leven op Japans eiland

27 mei, 12:17

Raad van State ziet risico’s bij verhogen stikstofgrens

26 mei, 4:47

Royal HaskoningDHV heet voortaan Haskoning

26 mei, 11:20
Ronnie WeessiesRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan