Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Gemeentehuis Albrandswaard - Gemeentehuis Frontaal
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Gemeentehuis Albrandswaard - Hoofdentree
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Gemeentehuis Albrandswaard - Metroplein
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Gemeentehuis Albrandswaard - Vanuit metro
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra

Gortemaker Algra Feenstra ontwerpt Huis van Albrandswaard

10 juli 2018, 11:42
In opdracht van de gemeente Albrandswaard ontwerpt Gortemaker Algra Feenstra het nieuwe gemeentehuis. De opbouw uit cirkels met verschillende straal zorgt voor een dynamische uitstraling en functionele voordelen.

De gemeente Albrandswaard, direct ten zuiden van Rotterdam gelegen, is in 1985 gevormd door het samenvoegen van de gemeentes Rhoon en Poortugaal. Momenteel bevindt zich het gemeentehuis in een kantorencomplex aan de Hofhoek in Poortugaal; het nieuwe Huis van Albrandswaard moet (als voorheen) in Rhoon komen.

Opgetild
De beoogde locatie ligt als het ware aan ‘het kruispunt’ van Rhoon, legt Gortemaker Algra Feenstra uit: naast het metrostation en de Groene Kruisweg en aansluitend op het viaduct dat het winkelcentrum met het kasteel verbindt. Om hier optimaal op aan te sluiten tilt het architectenbureau het gebouw op tot op het niveau van het viaduct.

De entree en alle publieksfuncties komen op dit niveau te liggen. De ruimte die hiermee ontstaat op maaiveld gebruikt het architectenbureau voor parkeerplaatsen, de fietsenstalling, facilitaire en technische ruimten.

Transparantie
Een transparant trappenhuis verbindt de begane grond met het publieksniveau en het dakniveau. Laatstgenoemde niveau biedt plaats aan kantoorruimte voor Stichting Welzijn Albrandswaard, het wijkteam en flexwerkplekken, naast een dakterras voor de gemeente.

Gortemaker Algra Feenstra heeft het Huis van Albrandswaard als een maximaal open, transparant en welkom gebouw willen ontwerpen. Het programma bevindt zich grotendeels op één vloer in een transparante ruimte, waardoor het proces van democratie bij binnenkomst in een oogopslag te zien is, aldus de architecten.

Laagdrempeligheid voor de burger is een belangrijk uitgangspunt bij het ontwerp geweest; daarnaast is gestreefd naar een gebouw waarmee zowel burgers als medewerkers zich kunnen identificeren.

Van de naastgelegen, bestaande sporthal wordt de huidige kantine afgebroken. Een nieuwe kantine wordt geïntegreerd op de eerste verdieping van het Huis van Albrandswaard en krijgt een directe verbinding met de tribune van de sporthal.

Cirkels
Het ontwerp bestaat uit een reeks cirkels, waarvan de middelpunten ten opzichte van elkaar verschoven liggen. Terwijl ze op het ene punt elkaar raken ontstaat er aan de overzijde ruimte tussen de verschillende cirkelbogen, legt Gortemaker Algra Feenstra uit. Dit resulteert aan de zuidzijde in een overdekte buitenruimte, die zowel een beschutte entree als een vaste zonwering biedt.

Het architectenbureau realiseert het nieuwe gemeentehuis in samenwerking met bouwteam Laanbroek Schoeman adviseurs, SWINN en Galjema. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

MoederscheimMoonen Architects draagt bij aan gebiedsontwikkeling De Glasfabriek

Gisteren, 16:03

Nieuw eenheidsbureau overgedragen aan Haagse politie

Gisteren, 14:39

Gerenoveerd en uitgebreid schoolgebouw wordt nieuw onderkomen Kromme Rijn College

Gisteren, 12:01

TU Eindhoven krijgt tijdelijke woonbuurt met 777 woningen op campus

Gisteren, 11:00

Extra hulp bij verduurzaming huizen in Groningen en Noord-Drenthe

Gisteren, 13:12

Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

Gisteren, 09:19

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

14 juli, 1:00

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

14 juli, 10:47

Daan Roggeveen start als supervisor Buikslotermeerplein

13 juli, 12:19

Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

13 juli, 10:16
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap