Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra

Bouw woonzorgcentrum bij Zierikzee gestart

20 februari 2020, 10:16
In opdracht van zorgorganisatie Allévo heeft Gortemaker Algra Feenstra een nieuw woonzorgcentrum ontworpen; de doelgroep bestaat voor een groot deel uit ouderen met verschillende mate van dementie. Op 17 februari is in Zierikzee de eerste paal voor het gebouw geslagen.

Het ontwerp van Gortemaker Algra Feenstra is ontwikkeld vanuit de vraag ‘Wat maakt een tehuis een thuis?’, legt het architectenbureau uit. Voor mensen met dementie is het belangrijk dat ze zich vrij kunnen bewegen door het gehele complex, aldus het bureau; het kunnen dwalen geeft hun een gevoel van eigenaarschap en zelfregie.

 Gortemaker Algra Feenstra heeft het woonzorgcentrum daarom zo ontworpen, dat er verschillende dwaalroutes het gebouw doorkruisen. In het ontwerp zijn door het hele gebouw herkenningspunten verwerkt, zowel bij de woningen als in het gemeenschappelijke ruimten.

Ster
De woningen hebben zowel een voordeur naar buiten als een interne deur. Het uitgangspunt van 93 voordeuren heeft geresulteerd in een stervormige gebouwmassa. Daarbij laten de architecten het gebouw zoveel mogelijk opgaan in het omliggende landschap.

Een groot deel van het complex bestaat uit één laag, wat de gewenste kleinschalige uitstraling en inbedding in de omgeving ten goede komt. Er zijn meerdere ontmoetingsruimten voor ontspanning en therapie, ontworpen rond verschillende thema’s, zoals de tuinkamer, de muziekkamer, de spelkamer en de woonkeuken.

Landschap
Tussen de vleugels van de stervormige gebouwmassa liggen tuinen en pleinen, die alle anders zijn ingericht. Het landschappelijk ontwerp is gemaakt door Bureau B+B. Een grote variatie in wandelroutes moet de bewoners motiveren om te bewegen en daarbij een eigen route te kiezen, afgestemd op de mate van mobiliteit.

Verbijzonderingen helpen bij de oriëntatie, zoals een leunhek bij de atletiekbaan, oeverplanten en riet langs de vijver en terrassen aan de uiteindes van de woonvleugels.

Zierik7
Allévo heeft de afgelopen maanden medewerkers, cliënten, vrijwilligers, partners en omwonenden gevraagd mee te denken over een naam voor het woonzorgcentrum. De wedstrijd heeft de naam Zierik7 opgeleverd. Die verwijst naar de stad waar het centrum ligt en naar het gebouw met zeven vleugels voor de appartementen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gemeenteraad stelt gebiedsvisie voor Bussum-Zuid vast

Gisteren, 14:40

BLAStprijs 2025 toegekend aan Nieuwe Mark

Gisteren, 13:32

MORE Architecture en Studio Nauta ontwerpen woontoren midden op Katendrecht

Gisteren, 11:40

StudioSK vernieuwt station Nieuwerkerk aan den IJssel

Gisteren, 10:59

Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

Gisteren, 15:14

Betaalprobleem Vanke nieuwe klap voor Chinese vastgoedsector

Gisteren, 09:32

Flevoland rekent op kabinet bij openstellen Lelystad Airport

26 november, 4:54

CBS: bijna acht procent van de corporatiewoningen naar statushouders

26 november, 2:42

Kennisinstituut: reizen met auto, vliegtuig en e-bike in de lift

25 november, 12:56

Amsterdam koppelt metrolijn 50 en 53 om capaciteit metronetwerk te verhogen

25 november, 10:00
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan