beeld van de website 100years.gaf.eu
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
beeld van de website 100years.gaf.eu
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
beeld van de website 100years.gaf.eu
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
beeld van de website 100years.gaf.eu
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
beeld van de website 100years.gaf.eu
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra
beeld van de website 100years.gaf.eu
Copyright: Gortemaker Algra Feenstra

Gortemaker Algra Feenstra presenteert ‘digital museum’ voor eeuwjubileum

9 december 2020, 11:15
Het huidige architectenbureau Gortemaker Algra Feenstra heeft een geschiedenis van 100 jaar om op terug te kijken. Dat doet het bureau, “vol trots”, en laat iedereen meekijken via het ‘digital museum’ dat het heeft gemaakt in de vorm van een speciale website.

De website rond 100 jaar Gortemaker Algra Feenstra neemt de bezoeker mee op een visuele reis door de tijd, langs de projecten. Van het allereerste project – een grand café dat in 1920 “geheel nieuw naar de eischen des tijds” werd ontworpen – via woongebouw Tunnelzicht en het warenhuis Termeulen in Rotterdam, schaatsbaan De Uithof in Den Haag en de verkeersleidingspost van Prorail in Utrecht, tot recente projecten als woonzorgcentrum Marijke Hiem in Leeuwarden en het Allévo woonzorgcentrum in Zierikzee.

Tekeningen, foto’s, schetsen, renders en filmpjes zijn uit de archieven getrokken en voeren de scrollende bezoeker mee met vooral beeld. Met onderstaande tekst biedt het architectenbureau een korte schets in woord.

Gortemaker Algra Feenstra 100 jaar
Toen het bureau 100 jaar geleden startte is dit letterlijk met een ontdekkingsreis begonnen. Met de Prix de Rome op zak ging de jonge architect Hendriks op zoek naar wat architectuur is en wat het voor hem kon betekenen. Als het aan onze oprichter van ons bureau J.P.L. Hendriks (1895 – 1975) had gelegen, had het bureau nooit de honderd jaar gehaald. Hij was een dromerige, creatieve jongeman met een passie voor architectuur en met een hartgrondige hekel aan zakendoen. Nu honderd jaar later zijn wij nog steeds op ontdekkingsreis.

De jonge Jan Hendriks startte in 1920 met de verbouwing van Grand Café Delmee aan de Kruiskade in Rotterdam het architectenbureau. De opdrachten namen pas goed toe in de wederopbouwperiode. Uit deze tijd stammen diverse bekende Rotterdamse projecten als het woningbouwcomplex Tunnelzicht en bioscoopgebouw Thalia aan de Kruiskade.

In 2005 werd Architectengroep Duintjer in Amsterdam overgenomen en werden beide bureaus samengevoegd en verhuisd naar Rotterdam, waar het gerenoveerde Las Palmas-gebouw op de Kop van Zuid de standplaats werd. In 1992 werd Roelof Gortemaker partner en in 2003 Maurits Algra. In 2018 werd Femke Feenstra de voorlopig laatste nieuwe partner in de 100-jarige geschiedenis van het bureau. De laatste jaren werkt het bureau aan een heel breed scala aan nationale en internationale opdrachten.

Nu honderd jaar later kijken we met trots terug op deze honderd jaar en de projecten van alle tien architecten die hun naam aan dit bureau hebben gegeven. En kijken we uit naar de toekomst! Gortemaker Algra Feenstra is gegroeid tot een internationaal bureau met een sterke visie: Onze architectuur gaat over mensen. Het resultaat van deze visie is uitgesproken mensgerichte gebouwen. We ontwerpen aan betekenisvolle plekken die aandacht hebben voor haar bezoekers. Onze gebouwen zijn bij voorkeur een eenvoudig antwoord op een complexe vraag en geven vorm aan het effect dat het gebouw zal hebben op haar bezoekers, gebruikers en bewoners. We zijn een tikkie eigenwijs en voor ons moet een ontwerp verder gaan dan verwacht, verder dan je je bij het initiatief had kunnen voorstellen.

Wat de toekomst precies gaat brengen is niet te voorspellen. Hoe ons bureau er over honderd jaar uitziet en hoe de partners van dat moment dan terugkijken naar tweehonderd jaar geschiedenis weten wij ook niet, hopelijk net zo trots als wij nu. Wat we wel weten is dat we de komende jaren met veel enthousiasme en een vernieuwende kijk aan architectuur, ontwikkeling en onderzoek gaan werken. Een reis naar de toekomst, 100 jaar vooruit…

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

Gisteren, 16:00

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

Gisteren, 11:53

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

Gisteren, 10:32

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

20 januari, 3:11

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

Gisteren, 14:56

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

Gisteren, 13:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Gisteren, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

20 januari, 1:46

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

20 januari, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

19 januari, 5:05
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan