Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote
Copyright: Jochen Verghote

Frisse leefruimte op zolder in okergeel en gebogen lijnen

14 mei 2020, 17:49
Voor een particuliere opdrachtgever herschiep Van Staeyen Interieur Architecten de donkere en stoffige zolder van diens familiehuis in het Antwerpse Kasterlee tot een frisse en multifunctionele leefruimte. Het interieur kenmerkt zich door een symmetrische opbouw in combinatie met gebogen openingen en meubelstukken en gele accenten.
 
De eigenaars van de woning wilden op hun zolderverdieping enerzijds een gastenkamer onderbrengen en anderzijds een gezellige ruimte creëren, waar de dochters tijd met vrienden kunnen doorbrengen, als ze wat ouder zijn. Van Staeyen Interieur Architecten heeft de ruimte op een stijlvolle manier verdeeld in een woon-, slaap- en badkamer.

Een gebogen scheidingswand van wit gelamineerd plaatmateriaal scheidt de slaapkamer, achter in de ruimte gelegen, van de woonkamer. Vanuit de woonkamer is de slaapruimte toegankelijk via een grote boog. Ook twee U-vormige openingen, aan weerszijden van het cirkelvormige bed, verbinden de woon- en de slaapkamer. De binnenzijde van elke opening is ‘zonnegeel’ geschilderd.

Maatwerk
De woonkamer ontvangt daglicht via twee grote dakramen. Samen met de witgeschilderde muren en de lichtgetinte houten vloer zorgt dit voor een heldere en frisse ruimte. Een rond, geel tapijt siert de ene kant van de ruimte; de andere kant wordt ingenomen door een op maat gemaakt zitmeubel.

Dit meubel, uitgevoerd in poedergrijs en okergeel, kan in drie kleinere exemplaren worden gesplitst. Het bestaat uit een halfrond zitmeubel, een U-vormige bank en een kleine ronde poef die precies in het midden past. Twee gebogen uitsparingen in de achterwand bieden plaats aan een televisie en aan legplanken.

Deze uitsparingen liggen overigens recht tegenover de U-vormige uitsparingen van de slaapruimte. De symmetrie zet zich door. Achter de inkeping met kastplanken ligt een badkamer; achter de andere uitsparing ligt een kleine bergruimte. Beide ruimten zijn bereikbaar via een grote boog met gele rand, die precies tegenover de toegangsboog naar de slaapruimte staat.

Ontspannen en optimistisch
De gebogen geometrische vormen komen op meer plekken terug, zoals bijvoorbeeld in opstapjes. “Gebogen lijnen wekken een meer ontspannen gevoel op dan rechte lijnen”, verklaart Johan van Staeyen zijn ontwerpkeuze. “Het yin-yangteken, het oneindigheidsteken en de solsleutel zijn daarvan goede voorbeelden. De gebogen lijnen vergroten en verzachten de ruimte en zorgen tegelijkertijd voor een verwelkomend gevoel.”

Daarnaast is het frisse geel een terugkerend element, en een opmerkelijke keuze. “Geel staat voor optimisme en energie. De kleur maakt je actiever en stimuleert mentale activiteit”, legt Van Staeyen uit.

Andere nieuwsberichten

Avond over 'Nieuwe vormentaal in houtarchitectuur’ in Pakhuis De Zwijger

Gisteren, 14:19

Heldere uitstraling voor herontwikkeld kantoorpand in centrum Utrecht

Gisteren, 12:27

EVA architecten ontwerpt demontabel houten kantoorpand

31 mei, 3:44

Architectenweb symposium: ontwerpen met de natuur

31 mei, 10:30

Woningplatform ziet interesse voor schaars huuraanbod stijgen

Gisteren, 09:40

Toezichthouder: zonnepanelen via omvormer makkelijk te hacken

30 mei, 10:51

Boek brengt brutalistische gebouwen in Nederland in kaart

25 mei, 3:56

VDL Groep wil De Meeuw volledig overnemen

25 mei, 2:06

Noord-Holland vraagt 1,2 miljard voor landelijk gebied

24 mei, 3:24

Amsterdam volgens Atlas aantrekkelijkste stad om in te wonen

24 mei, 9:39
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan