Centrale Markthal, Amsterdam
Copyright: Civic Architects

4,5 miljoen euro subsidie voor isoleren Amsterdamse monumenten

31 maart, 14:50
Amsterdam ontvangt een Europese subsidie van 4,5 miljoen euro voor het isoleren met natuurlijke materialen van twee historische locaties: 556 sociale huurwoningen in de Spaarndammerbuurt en de Centrale Markthal in Amsterdam West. De subsidie is gegeven aan het project Life Biomatine, dat als doel heeft om te laten zien dat biobased isolatiematerialen geschikt zijn om historische, sociale woningen en monumenten te verduurzamen, legt de gemeente uit. Het project is een initiatief van de gemeente Amsterdam en wordt uitgevoerd met diverse projectpartners.

De bewoners en gebruikers van de twee gebouwen hebben te maken met een hoge energierekening en een slecht binnenklimaat. Biobased isolatie biedt meerdere voordelen. Zo draagt het bij aan een stabiel binnenklimaat en zorgt het voor een betere luchtvochtigheid, waardoor de verwarming in de winter lager kan. Verder is biobased isolatie vrij van schadelijke chemicaliën, wat samen met de goede vochtregulatie zorgt voor een meer comfortabelere en gezondere leefomgeving. Vooral mensen met allergieën en ademhalingsproblemen profiteren hiervan.

Voor aannemers en uitvoerders is het werken met materialen van natuurlijke oorsprong prettiger en gezonder. Daarbij slaan biobased materialen tijdens hun levensduur CO2 op, in tegenstelling tot traditionele isolatiematerialen die bij de productie en transport een aanzienlijke CO2-uitstoot veroorzaken, legt Amsterdam uit.

Biobased isolatiematerialen worden onder andere gemaakt van agrarische reststromen zoals vlas, hennep en houtvezel. Het verbouwen van deze grondstoffen geeft regionale boeren een aantrekkelijk en alternatief verdienmodel, stelt de gemeente. “Amsterdam is daarom ook partner in de Nationale Aanpak Biobased Bouwen.”

EU-subsidieprogramma
De subsidie komt uit het Life and Environment-programma van de Europese Commissie. Dit programma steunt initiatieven op het gebied van natuur en biodiversiteit, circulaire economie, klimaatadaptatie en energietransitie.

Gemeente Amsterdam werkt samen met woningcorporatie Lieven De Key, beheerder van monumentale panden Stichting BOEi en experts op het gebied van isolatie met natuurlijke materialen, zoals De Groene Grachten en Building Balance “om samen de circulaire transitie in de bouwsector te versnellen en op te schalen”, aldus Amsterdam.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Zwarte Hond ontwerpt ‘industriële’ leeromgeving voor Gilde Vakcollege

4 april, 11:00

Zorgvuldige inpassing van twee woongebouwen in binnenstad van Hattem

3 april, 5:01

Coöperatie De Woonwolk ontwikkelt duurzaam woongebouw in Amsterdam-Noord

3 april, 2:57

Benthem Crouwel Architects en Snøhetta ontwerpen Huis van Cultuur en Bestuur in Delfzijl

3 april, 9:33

Bureau LUX ontwerpt villa tussen de bomen van een bos

4 april, 9:20

Utrecht wil oude dieselmachines weren op bouwplaatsen

4 april, 9:05

ABN AMRO verwacht verdere stijging huizenprijzen

3 april, 12:46

Oproep aan klimaatminister voor steunmaatregelen zonnepanelen

1 april, 2:25

Opnieuw meer hypotheekaanvragen

1 april, 9:55

Prijzen nieuwbouwkavels opnieuw gestegen

31 maart, 2:24
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan