Copyright: cepezed
Copyright: cepezed
Copyright: cepezed
Copyright: cepezed
Copyright: cepezed

Team cepezed ontwerpt verkeersleidingpost ProRail in Barendrecht

11 maart 2021, 13:49
Cepezed en cepezedinterieur hebben samen met Strukton Worksphere en Arcadis de tender gewonnen voor een nieuwe verkeersleidingpost voor ProRail in Barenrecht. Het 4.300 vierkante meter grote en energieneutrale gebouw komt direct naast het station te staan. In het pand worden onder meer kantoren, een seinzaal en voertuigenstalling gehuisvest.

De post, die 24 uur wordt bemand, bevat veel technische infrastructuur. Omdat vanuit het gebouw het verkeer in een aanzienlijk gebied wordt geregeld en bedrijfszekerheid een belangrijk thema is, worden veel installaties redundant uitgevoerd. Zo kan het eventuele uitvallen van de ene installatie worden opgevangen door de andere.

Het gebouw heeft een GPR-score van 44,5 en een CPG (circulariteitsprestatie van 9. Deze hoge mate van duurzaamheid wordt bereikt door onder meer energie-efficiënte installaties toe te passen, veel natuurlijk licht te laten binnenstromen via daglichtbuizen en energie op te wekken via zonnepanelen.

Prefab-materialen
De post wordt gerealiseerd met eenvoudig te assembleren en los te koppelen prefab-materialen, waaronder demontabele kanaalplaatvloeren. Voor het interieur is een deel van de losse inventaris uit bestaande ProRail-posten hergebruikt. In en rond het pand komen mede omwille van de sfeer spoorwegelementen terug zoals rails, perronbanken en spoorgrind.

Voor de afwerkingen in het gebouw zijn eveneens duurzame materialen geselecteerd. Zo worden er vloerafwerking van gerecyclede garen en PET-flessen en een voor negentig procent gerecycled klimaatplafond toegepast. De gevels zijn van geperst rijstvlies en voorzien van nestkasten en insectenhotels. Het omringende talud bevat beplanting die goed is voor bijen, vlinders en insecten, meldt cepezed.

In het talud zijn overdekte parkeerplaatsen en de installatievoorzieningen opgenomen. Het entreeterrein wordt beplant met berken. Door variatie in bouwhoogtes en beplanting wordt het zicht op het terrein vanuit de omgeving geminimaliseerd.

Ergonomie
Buro Sant & Co is betrokken als landschapsarchitect en Robert Jan Vos Lichtontwerp adviseert op het gebied van verlichting. Intergo is deskundig op het gebied van human factors en ergonomie en adviseert over de werkomgeving. Een houten cascadetrap met veel beplanting vormt in het interieur een ontmoetingsplek voor medewerkers.

De verkeersleidingspost is naar verwachting in het tweede kwartaal van 2023 klaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

2 uur geleden

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

4 uur geleden

EGM architecten weerspiegelt merkidentiteit The Magnum Ice Cream Company in interieur hoofdkantoor

Vandaag, 11:21

Eerste grootschalige houten woongebouw van Rotterdam opgeleverd

Vandaag, 08:02

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Vandaag, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

Gisteren, 17:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

Gisteren, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24
Ronnie WeessiesRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan