Copyright: ARD / AtelierRuimDenkers
Copyright: ARD / AtelierRuimDenkers
Delfshavense kade
Copyright: Cavern Vastgoed

Cavern Vastgoed heeft plan voor hotel in Delfshaven Rotterdam

10 maart 2021, 16:59
De Rotterdamse vastgoedondernemer Kick Smol heeft het plan opgevat om een familiehotel in een historisch pand in Delfshaven te realiseren. ARD / AtelierRuimDenkers heeft een eerste ontwerp gemaakt, dat de authentieke uitstraling van het pand behoudt, maar het interieur een eigentijds karakter geeft.

Met zijn plannen voor het Mayflower Family Hotel wil Smol, eigenaar van Cavern Vastgoed, “sfeer en beleving toevoegen aan Delfshaven”. De gemeente Rotterdam wil dit historische deel van de stad aantrekkelijker maken voor een bezoek door zowel toeristen als de Rotterdammers zelf. Hierop wil Smol inspelen met zijn voorstel.

Het hotel wil hij vestigen in een historisch pand aan de Voorstraat. De vastgoedondernemer denkt daarbij overigens aan meer faciliteiten in het pand, zoals horeca en flexwerkplekken. Op die manier zal het familiehotel niet alleen bijdragen aan een langer verblijf van toeristen in dit ‘vergeten deel van Rotterdam’, maar moet ook een lokale hotspot worden.

Eerste ontwerp
Het architectenbureau ARD / AtelierRuimDenkers heeft een eerste ontwerp gemaakt voor de transformatie van het gebouw. Volgens dat ontwerp blijft de authentieke uitstraling bewaard, maar krijgt het interieur een modern en transparant karakter, laat Cavern Vastgoed weten.

De ontvangstruimte gaat dienen als receptie, maar ook als lobby en bar voor ontbijt, lunch en diner. Drie verdiepingen fungeren als slaapvertrekken, bestaande uit twee kamers per verdieping. De kamers worden geschikt voor kleine gezelschappen en families.

Voorts komen er dus flexwerkplekken en aan het souterrain wordt een terras gerealiseerd, met zicht op de Aelbrechtskolk. Het plan ligt momenteel bij de gemeente.

Witte de Withkwartier
Kick Smol is bepaald geen onbekende in Rotterdam. Cavern Vastgoed heeft rond de Witte de Withstraat een ruim aantal panden herontwikkeld tot succesvolle hotels en horecazaken, wat heeft bijgedragen aan een opleving van de wijk. Ook ontwikkelde hji een aantal woningen in een hof aan de Bergweg en is Smol betrokken bij de herontwikkeling van het Westelijk Handelsterrein.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

4 uur geleden

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

Vandaag, 14:10

EGM architecten weerspiegelt merkidentiteit The Magnum Ice Cream Company in interieur hoofdkantoor

Vandaag, 11:21

Eerste grootschalige houten woongebouw van Rotterdam opgeleverd

Vandaag, 08:02

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Vandaag, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

Gisteren, 17:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

Gisteren, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24
Robert MuisRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan