Copyright: Huidige situatie ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Benthem Crouwel Architects
Copyright: Benthem Crouwel Architects
Copyright: Benthem Crouwel Architects
Copyright: Benthem Crouwel Architects
Copyright: Benthem Crouwel Architects
Copyright: Benthem Crouwel Architects

Medewerkers loterijen gehuisvest onder één dak

28 september 2016, 17:22
De vijfhonderd medewerkers van de Nederlandse Goede Doelen Loterijen gaan werken onder één dak. Ze worden ondergebracht in een bestaand gebouw in Amsterdam-Zuid, dat wordt gerenoveerd en uitgebreid naar ontwerp van Benthem Crouwel Architects. Blikvanger van het gebouw wordt het dak, dat bestaat uit 6.800 ‘bladeren’ van gepolijst aluminium.

In samenspel met de zes boomvormige dragende kolommen moeten ze de medewerkers en bezoekers het idee geven dat ze zich onder een bladerdek van echte bomen bevinden. De inspiratie voor het dak komt van het nabijgelegen Beatrixpark en het groen van de tuinen waar het al lang leegstaande gebouw in de huidige situatie uitzicht op biedt.

Het ontwerp voor het dak is tot stand gekomen in samenspraak met de medewerkers van de Nationale Postcode Loterij, VriendenLoterij en BankGiro Loterij, die momenteel over vijftien locaties verdeeld zijn. Het nieuwe pand krijgt de BREEAM-kwalificatie 'Outstanding' en behoort daarmee (samen met het hoofdgebouw van de TU Eindhoven) tot de meest duurzaam gerenoveerde gebouwen van Nederland.

In het pand komt een openbaar restaurant en een studio waar de tv-programma’s Koffietijd en RTL Live! worden opgenomen. Verder worden een hal en auditorium opgenomen in het gebouw, waarvan in april 2018 de deuren worden geopend. De bouw van het nagenoeg circulaire en energieneutrale pand gaat volgende maand van start, laat het architectenbureau weten.

Door het dak over het bestaande gebouw heen te bouwen en een extra verdieping toe te voegen, verandert de huidige patio in een ruim binnenplein dat door het nieuwe dak wordt overspannen. Het dak zorgt voor een organisch spel van licht en schaduw, zo belooft Benthem Crouwel.

“De gelaagdheid en schittering doen denken aan een boswandeling onder een bladerdek van echte bomen. De kleuren, lichtintensiteit en de sfeer veranderen telkens, afhankelijk van waar en wanneer je je in het gebouw bevindt”, aldus het bureau.

Het dak, dat zichtbaar zal zijn vanuit de hoogbouw van de Zuidas, wordt met 2.400 vierkante meter aan zonnepanelen tevens een opwekker van duurzame energie. Daarnaast wordt er regenwater opgevangen voor de irrigatie van de daktuin en voor de toiletspoeling en sprinklerinstallatie.

Het interieur wordt ontworpen door D/DOCK Design Studio.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Multifunctioneel en fris groen interieur voor Rijkskantoor B73 door Studio Prototype en Zenber Architecten

4 uur geleden

Office Winhov en Office Haratori herinterpreteren wederopbouw in ontwerp woontoren Opportuna

Vandaag, 09:00

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

Gisteren, 16:13

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

Gisteren, 14:10

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

Vandaag, 09:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Gisteren, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

12 mei, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan