Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)
Copyright: Het winnend ontwerp ( Benthem Crouwel Architects)

Museum Arnhem kiest voor Benthem Crouwel

27 juni 2016, 14:37
Benthem Crouwel Architects gaat het ontwerp maken voor de vernieuwing en uitbreiding van Museum Arnhem. De beoordelingscommissie heeft het bureau aangewezen als architect, zo maakte het museum maandag bekend. Benthem Crouwel werd gekozen uit vijf kandidaten.

De commissie, die bestaat uit vertegenwoordigers van het museum en de gemeente Arnhem, roemt ‘de helderheid en eenvoud’ van het winnend ontwerp. Verder heeft ze waardering voor ‘de prettige uitstraling, het ontzien van de stuwwal en de briljante vondst van een openbaar toegankelijke veranda in de nieuwbouw’.

“Wij zijn buitengewoon enthousiast over de visie”, zegt directeur Saskia Bak van Museum Arnhem. “Het biedt mogelijkheden om prachtige tentoonstellingen te maken. Daarnaast wordt Museum Arnhem een fijne plek om te verblijven én om vrije tijd te besteden.”

“Ook inspireert de visie meer te doen met cross-overprogrammering. Wij kijken ernaar uit onze bezoekers behalve in de zomer, ook in de winter volop te laten genieten van de beeldentuin.”

Ook de Arnhemse wethouder van cultuur Gerrie Elfrink (SP) laat weten enthousiast te zijn over de keuze. “De jury heeft goed werk geleverd, ik sluit me volledig aan bij de bevindingen. Deze visie haalt het beste uit het museum naar boven”, aldus de politicus.

“De mooie collectie van Museum Arnhem komt zo nog beter tot haar recht. Bovendien wordt Museum Arnhem, onder andere door de open veranda, echt een plek waar Arnhemmers met plezier heen kunnen.”

Goede museumroute
De zalen van Museum Arnhem moeten geschikt zijn voor één enkele grote expositie, maar ook voor verschillende kleine. Een goede museumroute, bereikbaarheid van voorzieningen en zichtbaarheid zijn belangrijk, laat het museum weten. In de visie van Benthem Crouwel ‘maken de zalen een goede programmering mogelijk, aldus de commissie.

De commissie is blij met het gegeven dat bij het winnend ontwerp ‘het behoud van de waardevolle museumtuin gegarandeerd is’. Binnen en buiten worden op een aangename manier met elkaar verbonden, stelt de commissie. “Het maximaal benutten van de landschappelijke kwaliteiten met unieke vergezichten - in en bij het museum - draagt bij aan de hoge score", zo meldt het juryrapport.

Met de bouw zal op basis van de huidige inzichten eind 2017 begonnen worden. De vernieuwing kost ruimt elf miljoen euro. Daarvoor krijgt het museum er 550 vierkante meter expositieruimte bij. Ook komt er een nieuwe entree en worden de publieksfaciliteiten verbeterd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Coalitieakkoord: geen tien nieuwe steden, wel miljarden voor betaalbare woningen

3 uur geleden

Houten woonbuurt in bos bij Amersfoort opgeleverd

30 januari, 3:35

Atelier Kempe Thill introduceert rijtjeshuis in Zwitsers kloostercomplex

30 januari, 2:30

Team V presenteert opgeleverd Clubhouse Boompjes in Rotterdam

30 januari, 12:00

Groningen rekent op 'daadkracht' nieuw kabinet voor Lelylijn

2 uur geleden

Zuid-Holland pakt provinciale weg bij Alphen voor honderd miljoen aan

30 januari, 4:24

Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

30 januari, 1:20

Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

30 januari, 11:01

Makelaars: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen

29 januari, 10:45

Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering

29 januari, 9:36
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan