Kantoren op stationslocaties steeds populairder

10 mei 2016, 11:25
Organisaties huren steeds meer kantoorruimte op loopafstand van stations. Vooral kantoren in de buurt van een intercitystation doen het goed. Dat blijkt uit cijfers van vastgoedadviseur DTZ Zadelhoff.

In 2015 werd veertig procent van alle opgenomen kantoorruimte in Nederland verhuurd binnen 750 meter van een station. Dit past in een trend die DTZ al enige jaren waarneemt. Ook de opname van kantoren tussen 750 en 1.500 meter van een station kent een licht groeiend aandeel, terwijl kantoren die 1.500 meter of verder van stations liggen aan terrein verliezen.

Van de 485.000 vierkante meter aan kantoorruimte die vorig jaar werd opgenomen in de buurt van stations bevindt 77 procent zich in de directe omgeving van een intercitystation. Dit is bovendien goed voor ruim een derde van het totaal opgenomen kantoorvolume in Nederland, dat vorig jaar 1,2 miljoen vierkante meter omvatte.

Station Amsterdam Bijlmer Arena was in 2015 de populairste kantoorlocatie, gevolgd door Amsterdam Sloterdijk, Rotterdam Alexander, Rotterdam Centraal en Amsterdam Zuid. Opvallend is dat vier intercitystations uit de top vijf ook goed vanaf de snelweg te bereiken zijn, merkt DTZ op. Deze combinatie maakt dit soort locaties populair bij kantoorgebruikers.

Dat blijkt ook uit de verhouding tussen aanbod en opname, vervolgt de adviseur. In heel Nederland is momenteel bijna zeven keer zoveel aanbod als vraag naar kantoorruimte, terwijl bij intercitystations ‘slechts’ 2,5 keer meer kantoorruimte beschikbaar is dan wordt gevraagd.

Dynamiek-keten
“Dit sluit aan bij wat DTZ Zadelhoff de dynamiek-keten noemt”, zegt Frank van der Sluys, associate director en verantwoordelijk voor research bij het bedrijf. “Als kantoorhoudende organisaties willen verplaatsen, zoeken zij in eerste instantie kantoorruimte op locaties die het meest aansprekend zijn voor werknemers. In een aantrekkende economie zijn dergelijke kantoren als eerste weer gevuld en waaiert de vraag uit naar andere locaties.”

“Een aantal jaar geleden nam bijvoorbeeld de interesse van organisaties in de kantoren in het kerngebied van Amsterdam Zuidoost toe. Het bood een voordelig alternatief voor hoogwaardige kantoorruimte in het historische centrum of de Zuidas. Meer recent is eenzelfde tendens zichtbaar rondom de stations Amsterdam Sloterdijk en Rotterdam Alexander.“

“De populariteit van deze locaties wordt bepaald door schaarste aan hoogwaardige kantoorruimte op locaties die zich in een eerder stadium van de dynamiek-keten bevinden”, vervolgt Van der Sluys.

“Het zijn voorbeelden van gebieden die zich de afgelopen jaren hebben aangepast aan de veranderende marktomstandigheden en zich opnieuw hebben uitgevonden. Zo zijn hier veel kantoorgebouwen gerenoveerd of getransformeerd en zijn flexibele kantoorconcepten ontstaan.“

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

1 uur geleden

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

3 uur geleden

EGM architecten weerspiegelt merkidentiteit The Magnum Ice Cream Company in interieur hoofdkantoor

Vandaag, 11:21

Eerste grootschalige houten woongebouw van Rotterdam opgeleverd

Vandaag, 08:02

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Vandaag, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

Gisteren, 17:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

Gisteren, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan