Producten
Een iconisch dak voor een iconisch gebouw
Copyright: Sempergreen
FENIX Rotterdam: natuur op hoog niveau
Copyright: Sempergreen
De ‘Tornado’ schittert boven een zorgvuldig ontworpen groendak
Copyright: Sempergreen
Strakke kleurbanen van Sedum zorgen voor een grafisch effect dat perfect past bij het ontwerp van FE
Copyright: Sempergreen
ProducttagsAANUIT

Groendak FENIX: kroon op Katendrecht

Vandaag, 00:00
Voor de transformatie van het historische FENIX II-pakhuis op Katendrecht in Rotterdam zocht de opdrachtgever naar een groendak dat esthetiek, duurzaamheid en technische kwaliteit verenigt. In dit project, waar geschiedenis en moderne architectuur samenkomen, ontwikkelde Sempergreen een maatwerk groendaksysteem dat het gebouw visueel versterkt en functioneel verrijkt.

Het FENIX-gebouw, inmiddels een toonaangevend kunstmuseum over migratie, opende in mei 2025 de deuren voor publiek. Centraal in het ontwerp staat de glinsterende sculptuur ‘Tornado’ van de Chinese toparchitect Ma Yansong (MAD). De restauratie van het oorspronkelijke pakhuis werd verzorgd door Bureau Polderman, terwijl EGM architecten verantwoordelijk was voor het overall ontwerp en de integratie van oud en nieuw. De groendakinrichting moest niet alleen bestand zijn tegen de stedelijke elementen van Rotterdam, maar ook visueel bijdragen aan de beleving van het gebouw — ook vanaf de hogere omliggende verdiepingen.

Sempergreen ontwikkelde in nauwe samenwerking met de ontwerpteams een speciaal Sedumpatroon. Door een combinatie van Sedummixmatten en Click ’n go Light Sedumtrays ontstonden grafische kleurbanen die aansluiten op het architectonisch ontwerp. Rondom de Tornado is een grindzone aangebracht om reflecties op het vegetatiedak te voorkomen.

Het resultaat is een levend dak met unieke uitstraling, dat niet alleen water buffert en verkoeling biedt, maar ook de biodiversiteit versterkt. Een groene kroon op een architectonisch meesterwerk.

Download brochures

Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun brochure gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen. Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.

Locatie

Neem contact op met Sempergreen

Je bent momenteel niet ingelogd. Hierdoor is het alleen mogelijk om meer informatie per e-mail op te vragen. Wil je liever gebeld worden of documentatie per post ontvangen? Klik dan hier om in te loggen.
Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Opmerkingen
Bij iedere aanvraag worden relevante gegevens van jou gedeeld met het betreffende bedrijf. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Meer projecten van Sempergreen

Toon alles

Gerelateerde producten

ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan