Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Huizenprijzen in eerste kwartaal vijftien procent omhoog

15 april 2021, 10:28
Het historisch lage aanbod van woningen heeft ervoor gezorgd dat de gemiddelde verkoopprijs van een huis in het eerste kwartaal op jaarbasis met vijftien procent is gestegen. Dat is de sterkste prijsstijging in twintig jaar, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

Volgens de makelaarsvereniging blijft de woningmarkt in Nederland ‘ongekend krap’ waarbij er steeds minder woningen beschikbaar zijn. Zo is het aanbod van woningen in het eerste kwartaal met 42 procent gedaald vergeleken met een jaar eerder tot ongeveer 17.500. Daarmee is sprake van het laagste aanbod sinds het begin van de metingen in 1995, zegt de NVM.

Gemiddeld wisselde een bestaande woning voor 385.000 euro van eigenaar. De prijs van een nieuwbouwwoning lag in doorsnee op 433.000 euro. Er werden in het eerste kwartaal krap 31.000 bestaande woningen verkocht. Daarnaast ging het om 9700 nieuwbouwhuizen. Huizen die te koop staan worden vaak voor meer dan de vraagprijs verkocht en mensen die hun huis te koop zetten zijn deze na ongeveer een maand kwijt.

Zeven procent
Het aantal verkochte bestaande woningen lag bijna zeven procent onder het niveau van een jaar eerder. Nieuwbouwwoningen werden veertien procent meer verkocht maar het aanbod daalde met ruim een vijfde. Een huizenkoper heeft gemiddeld gezien nog maar de keuze uit twee huizen, becijferde de NVM.

Overigens zijn de regionale verschillen groot. Zo zijn met name in Noord-Nederland de huizenprijzen flink gestegen. In de gemeente Opsterland in Friesland en de regio Zuidwest Drenthe gaat het gemiddeld om plussen van meer dan twintig procent, wat volgens de NVM de stijgende belangstelling voor landelijk wonen weergeeft. De prijsstijging in Amsterdam bleef met zeven procent wat achter. De hoofdstad kent de laagste prijsstijging van Nederland.

Ongekend
NVM-voorzitter Onno Hoes noemt het ongekend wat er op de huizenmarkt gebeurt, wijzend op de lage rente, het enorme woningtekort en de stabiele sociaal-economische vooruitzichten. Hij ziet een belangrijke taak weggelegd voor het volgende kabinet om de woningnood aan te pakken. Dan gaat het volgens hem niet alleen om het bouwen van meer woningen, maar ook om het versnellen van het bouwtraject. Verder wijst Hoes op het tekort aan vakmensen dat de capaciteit van de bouwsector beperkt.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tien nominaties voor NRP Gulden Feniks 2026

15 mei, 2:20

Nieuwe Instituut brengt rijkscollectie architectuur en stedenbouw tot leven in Collection Gallery

15 mei, 1:17

44 woningen op bosrijke locatie in Driebergen

15 mei, 9:26

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

13 mei, 3:06

ITA Ensemble speelt 'De Architect' van sterregisseur Rebecca Frecknall

15 mei, 3:11

Commissie: milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden

15 mei, 12:08

Koen Pörtzgen benoemd tot partner bij Zecc Architecten

15 mei, 10:15

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

13 mei, 2:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

13 mei, 1:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

13 mei, 10:02
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan