Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

'Makelaars moeten verkoop van huizen verantwoorden'

22 maart 2021, 9:54
Makelaars zouden net als woningcorporaties inzicht moeten geven in hoe huizen verkocht zijn. Dat doen de corporaties met een zogeheten algemene verantwoording, een lijst met redenen waarom een bepaalde woning wordt toegewezen. Daartoe roept makelaarsvereniging VBO op, in een reactie op berichtgeving van dagblad Trouw over verboden afspraken in de makelaardij over de verkoop van huizen.

Volgens Trouw, dat 130 makelaars en 100 vastgoedhandelaren in de Randstad ondervroeg, zegt ruim tien procent van de makelaars en een kwart van de vastgoedhandelaren dat er afspraken worden gemaakt waarmee makelaars elkaar helpen. Daarmee kunnen klanten van bevriende makelaars het hoogste bod uitbrengen. Ook beperken sommige makelaars de biedingen voor de verkoper, waardoor deze niet alle biedingen te zien krijgt.

VBO denkt dat de branchevereniging een rol kan spelen in meer transparantie. "Als branchevereniging kunnen we instaan voor die algemene verantwoording. Maak na de koop bekend onder welke voorwaarden iets verkocht is en doe dat alleen aan de bieders. Dat moet mogelijk zijn, deze informatie gaat namelijk ook naar het Kadaster. Dat zou het verkoopproces transparanter maken", zegt de woordvoerder.

Regels
De NVM denkt dat de problemen alleen aangepakt kunnen worden als de overheid er regels voor maakt. VBO onderschrijft dit: "Als je een gecertificeerd makelaar bent val je onder het tuchtrecht. Dat lost al het merendeel van de problemen die zich nu voordoen op."

Vooralsnog werkt de NVM aan een onlinebiedingssysteem waarmee kopers kunnen zien wat anderen geboden hebben, zodat ze hun bod nog kunnen aanpassen. VBO voorziet daar weer nadelen van en waarschuwt voor het ontstaan van een mogelijk businessmodel van zo'n onlinetool. "Daar draait de koper weer voor op", zegt de woordvoerder.

VBO zegt verder geen inzicht te hebben of er ook soortgelijke problemen zijn onder VBO-makelaars. VBO zegt met de NVM om tafel te gaan.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

MVRDV gaat Turijns museum herstellen en updaten

1 uur geleden

Ontwerpteam voor Draka-terrein compleet na open architectenselectie

4 uur geleden

Kirsten Schipper: “Sterke bouwcultuur draagt bij aan betere samenleving”

Vandaag, 09:30

Woongebouw Root van LEVS is schakel tussen wonen en bomen

Gisteren, 15:41

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

3 uur geleden

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

Vandaag, 10:47

Daan Roggeveen start als supervisor Buikslotermeerplein

Gisteren, 12:19

Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

Gisteren, 10:16

Wim Breedveld en Pieter Korstanje benoemd tot associate director bij EGM architecten

10 juli, 11:58

NVM: prijzen stijgen verder als verkoopgolf huurhuizen afneemt

10 juli, 9:22
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap