Copyright: Zhao Chen / Van Aken Concepts, Architecture & Engineering

Bouw Chinees paviljoen op Strijp S Eindhoven van start

30 oktober 2020, 11:29
Bouwbedrijf Stam + De Koning is begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van het Chinees paviljoen op Strijp-S in Eindhoven. Het paviljoen, dat naast de getransformeerde Philipsgebouwen Gerard en Anton komt te staan, is geschonken door de Chinese stad Nanjing. Architect Zhao Chen is verantwoordelijk voor het ontwerp, Van Aken Concepts, Architecture & Engineering heeft dit vertaald naar de Nederlandse regelgeving en heeft de uitwerking van het project voor zijn rekening genomen.

Het heeft enige jaren geduurd voordat het startsein voor de bouw kon worden gegeven. Nanjing heeft het paviljoen in 2011 aan Eindhoven geschonken vanwege de twintigste verjaardag van de onderlinge stedenband, maar het vinden van een geschikte locatie duurde even. Daarnaast zorgden bestuurswisselingen in Nanjing voor het nodige oponthoud.

In het paviljoen komt een Chinees restaurant met ongeveer dertig zitplaatsen, dat wordt uitgebaat door de Eindhovense horecaondernemer Eveline Wu. Daarnaast is het gebouw bedoeld als een ontmoetingsplek voor de Chinese, Eindhovense en internationale gemeenschap in de Lichtstad en zullen er exposities met beeldende kunst worden plaatsvinden.

Ambachtelijke manier
Het paviljoen wordt gebouwd van stenen die in Nanjing op een eeuwenoude ambachtelijke manier worden gebakken. De stenen liggen nu nog te wachten op hun transport naar Eindhoven, die zal in november per schip plaatsvinden. Eind van het jaar moeten ze aankomen, waarna de daadwerkelijke bouw van het paviljoen begin volgend jaar start.

De bouw duurt tot eind mei, in september gaat het paviljoen open voor publiek. De officiële opening staat gepland tijdens de 2021-editie van lichtfestival GLOW in het najaar. Vanwege de viering van de stedenband schonk Eindhoven Nanjing een park, dat in 2011 is aangelegd.
https://youtu.be/GgR3xwCUB6g

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rotterdam vertaalt omgevingsvisie naar concrete keuzes en fasering

3 uur geleden

Nordic Office of Architecture vindt balans in dilemma tussen openheid en veiligheid bij bestuurlijke gebouwen

4 uur geleden

Plaggenhut dient als voorbeeld voor volledig houten kantoor met gevel van populierenbast

Vandaag, 13:45

Bureau Fraai ontwerpt kantoorinterieur voor groeiend e-mobilitybedrijf

Vandaag, 10:43

Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

Vandaag, 11:47

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

Vandaag, 09:31

Kabinet onderzoekt verbod of subsidiestop op ziekmakend UF-schuim

Gisteren, 14:32

Bedrijven in de Noordoostpolder moeten zelf watertekort oplossen

Gisteren, 12:05

Koopwoningen ruim vijf procent duurder in januari

23 februari, 4:26

BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

23 februari, 10:37
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan