Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography
Copyright: Basephotography

Blue Collar Hotel in voormalige Philips-fabriek

28 oktober 2015, 15:25
Het Klokgebouw in Eindhoven krijgt door transformatie een multifunctionele bestemming. Onderdeel daarvan is de inpassing van een hotel, dat Bureau Jochem Heijmans architecten & ingenieurs en architecten | en | en voor hun rekening hebben genomen.

In het voormalige fabrieksgebouw op het terrein Strijp-S wilde opdrachtgever Trudo Monumenten een hotel. De exploitant kwam met het idee voor een "eigenzinnig rock 'n' roll-hotel", zo zegt Jochem Heijmans. Het interieur is ontworpen met Bart en Sis van den Dijssel.

Het ontwerp van het gerealiseerde Blue Collar Hotel combineert de industriële gebouwelementen met een interieur dat soms rauw, soms klassiek met een knipoog is.

Hergebruikt hout vormt de basis van het nieuwe interieur, dat is ingepast in het strakke grid van betonkolommen, moerbalken, kinderbinten en grote stalen raamkozijnen. De karakteristieke industriële elementen keren in het hele gebouw terug en vormen het verbindende element van het interieur.

Hostel en hotel
Het hotel voorziet onder andere in de behoefte aan meerpersoonskamers, de mogelijkheid om een bed op zaal te huren en in een aantal bijzondere suites. In totaal biedt het hotel, met een bruto vloeroppervlak van 3.000 vierkante meter, 186 slaapplaatsen.

Het hostelgedeelte, met onder meer twee slaapzalen voor in totaal 46 personen, ligt op de eerste verdieping. De hotelkamers zijn gesitueerd op de tweede en derde verdieping. De bovenste verdieping van het zes lagen tellende Klokgebouw is ingericht als ontbijtzaal van het hotel.

Een nieuw blauwgekleurd stalenkader op de begane grond vormt de entree van het hotel. De incheckbalie ligt direct bij binnenkomst in het café. Enigszins verborgen op de begane grond bevindt zich een theaterzaal voor het eigen programma dat het hotel biedt. De zaal is een doos-in-doosconstructie; de zwevende vloer- wandconstructie zorgt voor de gewenste geluidsisolatie.

Philitefabriek
Het Klokgebouw is in 1928 gebouwd naar ontwerp van A. de Broekert, architect bij het Philips Ingenieursbureau. Het gebouw diende als huisvesting van de Philitefabriek, die bakeliet voor diverse Philips-producten vervaardigde.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BDG geïnspireerd door opzet dorp voor ontwerp internationale schakelklas Ter Apel

Gisteren, 15:18

Harvey Otten/XOOMlab en Ruimtemaken completeren met Kickstart transformatie bedrijventerrein tot woonwijk

Gisteren, 13:31

Gebiedsontwikkeling Westerpark West in Amsterdam voltooid

Gisteren, 12:11

Gouden Piramide 2026 naar renovatie De Nederlandsche Bank

Gisteren, 11:08

Amsterdam tendert twee gebouwen in Kenniskwartier op de Zuidas

Gisteren, 16:21

ASML draagt honderd miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

Gisteren, 14:24

Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

Gisteren, 09:00

Veengebieden liggen er slecht bij, ziet Rekenkamer

29 oktober, 1:16

'TU/e weigert openbaarmaking rapport sociale onveiligheid'

29 oktober, 9:32

Kabinet trekt half miljard uit voor bescherming tropisch bos

28 oktober, 2:44
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap