Copyright: De Nederlandsche Bank
Copyright: De Nederlandsche Bank
Copyright: De Nederlandsche Bank
Copyright: De Nederlandsche Bank
Copyright: De Nederlandsche Bank
Copyright: De Nederlandsche Bank
Copyright: De Nederlandsche Bank

Gouden Piramide 2026 naar renovatie De Nederlandsche Bank

Vandaag, 11:08
De renovatie van het hoofdkantoor van De Nederlandsche Bank in Amsterdam is onderscheiden met de Gouden Piramide 2026. De rijksprijs voor inspirerend opdrachtgeverschap, waaraan een trofee en een geldbedrag van 75.000 euro zijn verbonden, werd donderdag uitgereikt door minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Elanor Boekvelt-O’Sullivan.

Begin vorig jaar werd het hoofdkantoor van DNB heropend na een renovatie naar ontwerp van Mecanoo. De jury van de Gouden Piramide spreekt zijn bewondering uit voor ‘de snelheid waarmee het project door de bank als zelfstandig bestuursorgaan (zbo) is gerealiseerd, van het eerste fundamentele besluit in 2018 om goud en geld niet langer op te slaan aan het Frederiksplein tot en met de feestelijke heropening in 2025’. Het oorspronkelijke gebouw van architect Marius Duintjer uit 1968 heeft aan karakter en identiteit gewonnen, aldus de jury.

Waardering is er ook voor de manier waarop de samenwerking met de omliggende buurt is gezocht en het proces van participatie is vormgegeven, stelt de jury. Direct in 2018 is daarmee begonnen en zo werd voorkomen dat de renovatie zich achter gesloten deuren, afgekeerd van de stad, zou voltrekken.

“De verantwoordelijk projectdirecteur van De Nederlandsche Bank werd speciaal voor deze opgave aangetrokken, kreeg mandaat, wist alle schaalniveaus en opgaven te verbinden en zette de renovatie in als een middel om ook een organisatietransitie mee door te voeren. De professionaliteit waarmee het opdrachtgeverschap binnen de bank gestalte kreeg, is exceptioneel te noemen”, aldus de jury.

Er waren vijf projecten genomineerd voor deze editie van de Gouden Piramide, die om de twee jaar wordt uitgereikt. De jury noemt het bijzonder dat bij alle genomineerden - bewust of onbewust - is ingezet op het doorbreken van vastgeroeste systemen en gewoontes.

“Bij elk van de opdrachtgevers was er de ambitie om het project méér te laten zijn dan alleen het gebouwde programma van eisen. Ze hebben ingezet op een resultaat dat uitstijgt boven het individuele belang van de gebruikers én dat van waarde is voor de omgeving. Daarmee gaven zij invulling aan het begrip ‘wederkerigheid’, dat staat voor een open blik naar de samenleving en de vraagstukken die daar spelen”, aldus de jury.

Eerder werd de renovatie van De Nederlandsche Bank onderscheiden met de Gulden Feniks 2025 en de Geurt Brinkgreve Bokaal 2025.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BDG geïnspireerd door opzet dorp voor ontwerp internationale schakelklas Ter Apel

Vandaag, 15:18

Harvey Otten/XOOMlab en Ruimtemaken completeren met Kickstart transformatie bedrijventerrein tot woonwijk

Vandaag, 13:31

Gebiedsontwikkeling Westerpark West in Amsterdam voltooid

Vandaag, 12:11

Nieuwe editie van Architectuurboek Vlaanderen wil meer zijn dan een overzicht van gebouwen

Vandaag, 10:04

Amsterdam tendert twee gebouwen in Kenniskwartier op de Zuidas

Vandaag, 16:21

ASML draagt honderd miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

Vandaag, 14:24

Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

Vandaag, 09:00

Veengebieden liggen er slecht bij, ziet Rekenkamer

Gisteren, 13:16

'TU/e weigert openbaarmaking rapport sociale onveiligheid'

Gisteren, 09:32

Kabinet trekt half miljard uit voor bescherming tropisch bos

28 oktober, 2:44
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap