Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Copyright: Broeinest ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Broeinest ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Café ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Lounge ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Overlegruimtes ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Glasgebouw ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Bart Dekkers, directeur Baars & Bloemhoff ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Rob Wijnberg, filosoof en oprichter De Correspondent ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Openingsinstallatie ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: Drukbezochte opening ( Baars & Bloemhoff)
Copyright: En het was nog lang gezellig ( Baars & Bloemhoff)
Broeinest opent zijn deuren op Strijp-S
26 januari 2015, 18:54
In het Glasgebouw op Strijp-S in Eindhoven heeft Broeinest vandaag zijn deuren geopend. Broeinest biedt gratis flexwerkplekken voor (interieur)architecten, ontwerpers en andere creatieve ondernemers. Het jonge ontwerperstrio Atelier to the Bone heeft voor Broeinest een flexibel interieur ontworpen op basis van zelfontwikkelde mobiele en multifunctionele werkkasten.
De werkkasten die Atelier to the Bone voor Broeinest heeft ontworpen vormen de bouwstenen van het flexibele interieur. Door hun diepte kunnen de werkkasten vrij in de ruimte staan en doordat ze op wielen staan kunnen ze bovendien eenvoudig verplaatst worden. De werkbladen die aan de kasten hangen hebben een instelbare hoek: vlak liggend kunnen ze gebruikt worden als computerwerkplek, onder een hoek vormen ze ideale tekentafels, en staand kunnen ze ingezet worden voor tentoonstellingen.
Met de werkkasten, die Atelier to the Bone zelf ‘broeiplekken’ noemt, kan de ruimte die Broeinest biedt op allerlei manier worden gebruikt. Afhankelijk van de behoefte van haar gebruikers kan de ruimte dienen als werkplek, ontmoetingsplek, atelier, showroom voor ontwerpen en innovatieve materialen, workshop- en presentatieruimte.
Rond de werkplekken biedt Broeinest een uitgebreide materialenbibliotheek, waar direct mee gewerkt kan worden voor bijvoorbeeld
moodboards
en maquettes. Naast de open werkruimte zijn er enkele afgesloten ruimtes voor overleggen en is er een werkplaats met een lasersnijder. En bij de entree is er een café. In totaal meet Broeinest zevenhonderd vierkante meter en beslaat het de gehele begane grond van het Glasgebouw.
Voor het ontwerp van Broeinest is Atelier to the Bone afgelopen zomer via een prijsvraag geselecteerd. Het is bewonderenswaardig hoe snel het ontwerp uiteindelijk gerealiseerd is en hoe alle betrokken partijen daarbij de radicale basis van het ontwerp behouden hebben.
Voor het ontwerp liet Atelier to the Bone zich inspireren door de magazijnstellingen, die in het Philips-verleden een deel van het Glasgebouw in beslag namen. Met de ‘broeiplekken’ kunnen alle gebruikers nu op ieder moment en in een handomdraai hun eigen werkplek aanpassen. Volgens de ontwerpers zou eigenlijk iedere werkplek, ook buiten Broeinest, zo flexibel moeten zijn.
Gratis werkplekken voor zelfstandige ontwerpers
Met de krimp van veel gevestigde bureaus de afgelopen jaren zijn veel ontwerpers voor zichzelf begonnen. Werkten ontwerpers traditioneel al vaak als ZZP-er, door de economische crisis is de groep zelfstandigen nog eens flink gegroeid. En deze ontwikkeling zal de komende tijd verder doorzetten, verwacht Bart Dekkers, directeur van Baars & Bloemhoff. Want ZZP-ers zijn, al dan niet in netwerkorganisaties, veel flexibeler dan traditionele bureaus en kunnen daardoor veel sneller op ontwikkelingen reageren.
Veel ZZP-ers beschikken volgens Baars & Bloemhoff echter niet meer over een prettige werkplek met een uitgebreid netwerk van collega’s om zich heen en een uitgebreide stalenkamer. Daarom heeft de leverancier van decoratieve materialen het initiatief genomen voor Broeinest: een plek waar ontwerpers gratis kunnen werken.
"Broeinest draait om samenwerking en kennisdeling", verklaart Dekkers: "Het concept is tot stand gekomen met steun van diverse complementaire partners. Naast Baars & Bloemhoff zullen ook Interface, Forbo, DRT, Sphinx Tegels, Modular, Spectrum en Bulo in Broeinest producten presenteren en kennis delen."
Feestelijke opening
Op donderdagavond 22 januari 2015 vond de drukbezochte officiële opening van Broeinest plaats met presentaties van Rob Wijnberg (filosoof, journalist en oprichter van De Correspondent), Bart Dekkers (directeur van Baars & Bloemhoff) en Atelier To The Bone.
“Mede dankzij onze partners hebben we binnen slechts één jaar ons idee kunnen realiseren”, stelt Bart Dekkers, directeur van Baars & Bloemhoff trots: “Op deze branche-specifieke flexwerkplek kunnen (interieur)architecten, ontwerpers en creatieve ondernemers vertrouwen op interessante medegebruikers waarmee kennis, ervaring en netwerk gedeeld kan worden om de eigen positie én die van de branche te versterken. Iedereen is van harte welkom om vanaf vandaag naar eigen behoefte gebruik te komen maken van Broeinest.”
Van de officiële opening is onderstaande video gemaakt:
http://youtu.be/Oha7SY1OV-E
Trefwoorden
strijp-s
eindhoven
zzp-ers
werkomgeving
broeinest
baars & bloemhoff
Best gelezen
1
Provast kondigt bouwstart toren naast centraal station van Rotterdam aan
dinsdag, 27 januari
2
Ontwerpers presenteren ruimtelijke visie voor renovatie en uitbreiding Paradiso
maandag, 26 januari
3
Re:Born en Den Haag tekenen anterieure overeenkomst voor herontwikkeling Pier van Scheveningen
maandag, 26 januari
4
Octavia Hill is een gebouw met verschillende verschijningsvormen
woensdag, 28 januari
5
Houten woongebouw met sociale huurwoningen in Tilburg klaar
woensdag, 28 januari
Gerelateerde nieuwsberichten
Transitions II in Milaan wederom geslaagd project
20 april 2017
Baars & Bloemhoff
Nieuwe materialenadviseur Baars & Bloemhoff
21 januari 2016
Drie woongebouwen Strijp S in aanbouw
7 januari 2016
Restaurant met industrieel karakter op Strijp-S
23 februari 2015
Broeinest Rotterdam in creatief Zomerhofkwartier
16 maart 2017
Baars & Bloemhoff
Philips Bedrijfsschool wordt woongebouw
27 oktober 2015
Feestelijke opening Broeinest
8 januari 2015
Broeinest: gratis flexplekken voor interieurarchitecten
4 juli 2014
Atelier to the Bone wint prijsvraag Broeinest
3 oktober 2014
Broeinest geopend in Amsterdam-Noord
31 mei 2018
Bouwstart SPACE-S in Eindhoven nabij
31 maart 2015
Haasje Over legt fysieke verbinding tussen gebouwen Strijp-S
3 september 2018
Energiecentrale veranderd in Innovation Powerhouse
8 oktober 2018
Vierde vestiging Broeinest geopend in Utrecht
17 februari 2020
Bouw Chinees paviljoen op Strijp S Eindhoven van start
30 oktober 2020
VMX Architects presenteert opgeleverd woongebouw Haasje Over
26 maart 2021
Transitions II in Milaan wederom geslaagd project
20 april 2017
Baars & Bloemhoff
Nieuwe materialenadviseur Baars & Bloemhoff
21 januari 2016
Drie woongebouwen Strijp S in aanbouw
7 januari 2016
Restaurant met industrieel karakter op Strijp-S
23 februari 2015
Broeinest Rotterdam in creatief Zomerhofkwartier
16 maart 2017
Baars & Bloemhoff
Philips Bedrijfsschool wordt woongebouw
27 oktober 2015
Feestelijke opening Broeinest
8 januari 2015
Broeinest: gratis flexplekken voor interieurarchitecten
4 juli 2014
Atelier to the Bone wint prijsvraag Broeinest
3 oktober 2014
Broeinest geopend in Amsterdam-Noord
31 mei 2018
Bouwstart SPACE-S in Eindhoven nabij
31 maart 2015
Haasje Over legt fysieke verbinding tussen gebouwen Strijp-S
3 september 2018
Energiecentrale veranderd in Innovation Powerhouse
8 oktober 2018
Vierde vestiging Broeinest geopend in Utrecht
17 februari 2020
Bouw Chinees paviljoen op Strijp S Eindhoven van start
30 oktober 2020
VMX Architects presenteert opgeleverd woongebouw Haasje Over
26 maart 2021
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Houten woonbuurt in bos bij Amersfoort opeleverd
Gisteren, 15:35
Aan de rand van het Nimmerdor-bos in Amersfoort is woningbouwproject Common Woods opgeleverd. Het buurtje bestaat uit 56 woningen, die grotendeels uit hout zijn opgetrokken.
Atelier Kempe Thill introduceert rijtjeshuis in Zwitsers kloostercomplex
Gisteren, 14:30
Als onderdeel van een langdurende gebiedstransformatie werd een serie kleine houten huisjes in een minimalistische stijl aan het terrein toegevoegd
Team V presenteert opgeleverd Clubhouse Boompjes in Rotterdam
Gisteren, 12:00
In Rotterdam is afgelopen jaar hoogbouwproject Clubhouse Boompjes opgeleverd. Team V Architectuur ontwierp twee woontorens van honderd en zeventig meter hoog, die gezamenlijk goed zijn voor 342 woningen.
Inzendronde BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 gestart
Gisteren, 10:04
Projecten die vorig jaar in gebruik zijn genomen kunnen voor 26 februari worden ingezonden bij de BNA. Juryvoorzitter van de 21e editie van deze prijs is oud-minister Winnie Sorgdrager.
Zuid-Holland pakt provinciale weg bij Alphen voor honderd miljoen aan
Gisteren, 16:24
In de gemeenten Alphen aan den Rijn en Waddinxveen neemt de provincie diverse maatregelen om zaken als bereikbaarheid en leefbaarheid te verbeteren.
Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen
Gisteren, 13:20
Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen.
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit
Gisteren, 11:01
De Autoriteit woningcorporaties ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
Makelaars: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen
29 januari, 10:45
Het aantal verhuurde woningen in de vrije sector is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gedaald.
Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering
29 januari, 9:36
De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering.
Friesland en Waddeneilanden: verlaging dijknorm niet verantwoord
28 januari, 2:35
Het kabinet wil de normen voor sommige dijken verlagen.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur