Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Big Green Egg Europe - Team Paul de Vroom + Sputnik
Copyright: Ossip van Duivenbode
Big Green Egg Europe - Team Paul de Vroom + Sputnik
Copyright: Ossip van Duivenbode
EDGE Olympic - de Architekten Cie.
Copyright: Ossip van Duivenbode
EDGE Olympic - de Architekten Cie.
Copyright: Ossip van Duivenbode
Goede Doelen Loterijen - Benthem Crouwel Architekten en D/Dock
Copyright: Jannes Linders
Goede Doelen Loterijen - Benthem Crouwel Architekten en D/Dock
Copyright: Michael van Oosten
Triodos Bank op de Reehorst – RAU architects
Copyright: Ossip van Duivenbode
Triodos Bank op de Reehorst – RAU architects
Copyright: Carel van Hees
Nominaties ‘Kantoorgebouw van het Jaar 2019’ bekend
11 september 2019, 9:15
Als onderdeel van de Architectenweb Awards 2019 wordt eind oktober de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2019 uitgereikt. Uit ruim dertig inzendingen voor deze prijs heeft een onafhankelijke jury vier projecten genomineerd.
Alle inzendingen voor de prijs van Kantoorgebouw van het Jaar 2019 zijn beoordeeld op maatschappelijke relevantie, bijdrage aan het vakgebied en doorwrochtheid van het ontwerp.
De jury bestaat uit architect Richelle de Jong (DP6 architectuurstudio), architect Nanne de Ru (Powerhouse Company, voorzitter), architect Ellen van der Wal (Vakwerk Architecten), architect Marnix van der Meer (Zecc Architecten), ontwikkelaar Eric-Jan de Rooij (Lingotto) en architectuurhistoricus Marieke Berkers.
De nominaties voor de prijs van Kantoorgebouw van het Jaar 2019 zijn:
•
Big Green Egg Europe – Team Paul de Vroom + Sputnik
•
EDGE Olympic – de Architekten Cie.
•
Goede Doelen Loterijen – Benthem Crouwel Architects
en
D/Dock
•
Triodos Bank op de Reehorst – RAU architects
Een korte toelichting bij de nominaties voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2019:
Big Green Egg Europe – Team Paul de Vroom + Sputnik
Voor Big Green Egg, producent van high-end keramische barbecues, heeft Team Paul de Vroom + Sputnik een kantoorgebouw ontworpen, dat naast een inspirerende werkomgeving ook geschikt is voor ontvangst van en demonstraties aan klanten. Het kantoorgebouw in De Lier kenmerkt zich door een pure hoofdvorm en een in samenhang ontworpen binnen- en buitenruimte. Voor de afwerking zijn natuurlijke materialen toegepast.
De jury noemt het verrassingseffect van de interieurarchitectuur ten opzichte van de robuuste buitenzijde groot. Dat de architecten de binnentuin als startpunt hebben genomen vindt ze een slimme zet. Het kantoor heeft een grote ruimtelijke kwaliteit en de sfeer – die moet bijdragen aan het neerzetten van het merk van de opdrachtgever – vindt de jury goed getroffen. Het ontwerp is stijlvol doorgevoerd tot en met het maatwerkmeubilair, aldus de jury.
EDGE Olympic – de Architekten Cie.
Een Amsterdams kantoorgebouw uit 1990 onderging een complete transformatie, waarbij de Architekten Cie. een twee verdiepingen tellende uitbreiding op het dak heeft toegevoegd. Deze opbouw met houtconstructie is volledig Cradle2Cradle. Twee vides verbinden alle verdiepingen met elkaar en met de centrale ruimte. Een compleet nieuwe gevel geeft het pand een moderne uitstraling; de toepassing van onder meer state-of-the-art technologie heeft geresulteerd in een WELL Platinum-score.
De benutting van het dak voor een glazen optopping krijgt de waardering van de jury. De werkvloeren vindt de jury aangenaam licht en open, terwijl er toch voldoende beslotenheid is om geconcentreerd te kunnen werken. De jury ziet dat de centrale trap als verbinding tussen ruimten, en mensen, goed werkt. Ze noemt het project zowel duurzaam als chic.
Goede Doelen Loterijen – Benthem Crouwel Architects en D/Dock
De 600 voorheen verspreid werkende medewerkers zijn samengebracht in een bestaand gebouw op de Amsterdamse Zuidas, dat sterk is verbouwd en sterk verduurzaamd. De betonstructuur, hoofdopzet en veel materiaal zijn behouden; bij toevoegingen als nieuwbouwvolumes en het ‘bladerdak’ zijn duurzame keuzes gemaakt. D/DOCK en Benthem Crouwel Architects wisten in co-creatie met alle uitvoerende partijen en de toekomstige gebruikers een breed gedragen resultaat te bereiken.
De jury is enthousiast over de metamorfose die het bestaande gebouw heeft ondergaan. Ze noemt het interieur open, levendig en uitnodigend. Het dak, steunend op boomvormige kolommen en bestaande uit opengevouwen aluminium elementen, vindt de jury heel geslaagd. Verder waardeert de jury hoe de architecten hebben samengewerkt met de gebruikers om een breed draagvlak te creëren.
Triodos Bank op de Reehorst – RAU architects
Op Landgoed Reehorst in Zeist, onderdeel van de Ecologische Hoofd Structuur, ligt het nieuwe hoofdkantoor van Triodos Bank Nederland. RAU architecten heeft in samenwerking met Ex Interiors hiervoor een integraal concept ontwikkeld, waarbij ‘tijdelijkheid’ richtinggevend voor het ontwerp is. Het kantoorgebouw bestaat uit een houten constructie, die volledig uit elkaar kan worden geschroefd. Groene daken verbinden het gebouw met de omringende natuur, terwijl de volledig transparante gevel de beleving van het landgoed voor de medewerkers vergroot.
De jury prijst de ruimtelijkheid van het gebouw en de bijzondere houten constructie, inclusief houten kernen. Ze heeft groot respect voor de benadering van het kantoorgebouw als materialenbank met een Madaster-account. De interactie tussen gebouw(interieur) en het omliggende landschap vindt de jury beslist geslaagd.
Bekendmaking en uitreiking
De winnaar van deze prijs wordt bekendgemaakt tijdens een feestelijke prijsuitreiking op donderdag 31 oktober 2019, vanaf 19:00u, bij Broeinest in Amsterdam.
Naast de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar worden op deze avond ook prijzen uitgereikt in de volgende categorieën: Woongebouw van het Jaar, Zorggebouw van het Jaar, Schoolgebouw van het Jaar, Interieur van het Jaar, Publiek gebouw van het Jaar en Architect van het Jaar. Deze prijzen worden door Architectenweb uitgereikt in samenwerking met hoofdpartner
Kawneer
en partners
AGC
,
Qbiq
,
Cerriva
en
Broeinest
.
Reserveer nu jouw gratis toegangskaart(en) voor de prijsuitreiking (Eventbrite)
Genomineerd? Meld je dan aan via de toegestuurde link.
Trefwoorden
architectenweb awards 2019
d/dock
kantoorgebouw van het jaar
architectenweb awards
rau
de architekten cie.
kantoorgebouw
benthem crouwel architects
ex interiors
team paul de vroom + sputnik
Best gelezen
1
44 woningen op bosrijke locatie in Driebergen
vrijdag, 15 mei
2
AM en Amvest zoeken architecten voor herontwikkeling Draka-terrein
dinsdag, 19 mei
3
Woningbouwproject KAAP langs het IJ in Amsterdam voltooid
dinsdag, 19 mei
4
Tien nominaties voor NRP Gulden Feniks 2026
vrijdag, 15 mei
5
Dam & Partners ontwerpt multifunctioneel gebouw in Schinkelhaven
dinsdag, 19 mei
Gerelateerde nieuwsberichten
Nominaties ‘Schoolgebouw van het Jaar 2019’ bekend
18 september 2019
Wenckebach – sociale woningbouw met toegevoegde kwaliteiten
15 mei 2025
Markante woontoren van TPDVSP in Sloterdijk opgeleverd
12 oktober 2021
D/Dock lanceert app waarmee werkplek in hotel gereserveerd kan worden
10 september 2020
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 mei 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2025 bekend
10 september 2025
5Tracks wint prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2025
5 november 2025
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2026
18 mei
Benthem Crouwel Architects ontwerpt woning op hoogste punt van Amersfoort
30 juni 2022
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2022 bekend
5 september 2022
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2022
16 mei 2022
Coördinatiecentrum Amsterdamse havendiensten is Kantoorgebouw van het Jaar 2021
10 november 2021
Benthem Crouwel transformeert 17e-eeuws wevershuis tot eigentijdse stadswoning
14 oktober 2021
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2021
17 mei 2021
Kantoorgebouw Big Green Egg wint Adriaan Dessing Prijs
6 oktober 2020
Triodos Bank bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2019
31 oktober 2019
Nominaties Publiek gebouw van het Jaar bekend
9 oktober 2019
Nominaties Interieur van het Jaar 2019 bekend
2 oktober 2019
Nominaties 'Woongebouw van het Jaar 2019' bekend
4 september 2019
Vijf nominaties voor prijs Architect van het Jaar 2019
3 september 2019
Wie wint dit jaar de prijs voor Architect van het Jaar?
8 mei 2019
Architectenweb Awards 2019 open voor inschrijving
6 mei 2019
De Curve (EVA) bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Mediavaert is Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 november 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2024 bekend
11 september 2024
Liander Westpoort uitgeroepen tot Kantoorgebouw van het Jaar 2023
8 november 2023
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2023!
1 mei 2023
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2021 bekend
13 september 2021
Het Platform bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2020
28 oktober 2020
Nominaties 'Kantoorgebouw van het Jaar 2020' bekend
9 september 2020
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2020
1 mei 2020
Open en tevens geborgen werkomgeving voor Triodos Bank
16 januari 2020
Architectenweb Awards 2018 open voor inschrijving
4 juni 2018
Nominaties ‘Schoolgebouw van het Jaar 2019’ bekend
18 september 2019
Wenckebach – sociale woningbouw met toegevoegde kwaliteiten
15 mei 2025
Markante woontoren van TPDVSP in Sloterdijk opgeleverd
12 oktober 2021
D/Dock lanceert app waarmee werkplek in hotel gereserveerd kan worden
10 september 2020
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 mei 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2025 bekend
10 september 2025
5Tracks wint prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2025
5 november 2025
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2026
18 mei
Benthem Crouwel Architects ontwerpt woning op hoogste punt van Amersfoort
30 juni 2022
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2022 bekend
5 september 2022
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2022
16 mei 2022
Coördinatiecentrum Amsterdamse havendiensten is Kantoorgebouw van het Jaar 2021
10 november 2021
Benthem Crouwel transformeert 17e-eeuws wevershuis tot eigentijdse stadswoning
14 oktober 2021
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2021
17 mei 2021
Kantoorgebouw Big Green Egg wint Adriaan Dessing Prijs
6 oktober 2020
Triodos Bank bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2019
31 oktober 2019
Nominaties Publiek gebouw van het Jaar bekend
9 oktober 2019
Nominaties Interieur van het Jaar 2019 bekend
2 oktober 2019
Nominaties 'Woongebouw van het Jaar 2019' bekend
4 september 2019
Vijf nominaties voor prijs Architect van het Jaar 2019
3 september 2019
Wie wint dit jaar de prijs voor Architect van het Jaar?
8 mei 2019
Architectenweb Awards 2019 open voor inschrijving
6 mei 2019
De Curve (EVA) bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Mediavaert is Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 november 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2024 bekend
11 september 2024
Liander Westpoort uitgeroepen tot Kantoorgebouw van het Jaar 2023
8 november 2023
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2023!
1 mei 2023
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2021 bekend
13 september 2021
Het Platform bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2020
28 oktober 2020
Nominaties 'Kantoorgebouw van het Jaar 2020' bekend
9 september 2020
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2020
1 mei 2020
Open en tevens geborgen werkomgeving voor Triodos Bank
16 januari 2020
Architectenweb Awards 2018 open voor inschrijving
4 juni 2018
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Interdisciplinair team met OMA en OKRA presenteert visie op evolutie van Rome
Vandaag, 16:32
De stedelijke visie Roma Continua bouwt voort op de essentie en sterke punten van de eeuwenoude stad.
Renovatie station Leeuwarden door Movares afgerond
Vandaag, 11:58
Eind vorig jaar is de vernieuwing van station Leeuwarden afgerond. Zowel de gevel als de vloer van het stationsgebouw als de eveneens monumentale perronkappen zijn gerenoveerd.
Publicatie memoreert en actualiseert gedachtegoed Michael van der Vlis
Vandaag, 09:22
Tim Verlaan en Petra Brouwer schetsen de opkomst van een gemengd, democratisch en dichtbebouwd Amsterdam aan de hand van het denken en doen van de voormalige wethouder.
Woningbouwproject KAAP langs het IJ in Amsterdam voltooid
Gisteren, 14:39
Langs het IJ zijn vijf woongebouwen met in totaal zeventig appartementen, commerciële ruimten op de begane grond en een circulair horecapaviljoen gerealiseerd.
Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties
Vandaag, 14:47
Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten.
Inschrijving Stadsbouwprijs Amersfoort 2026 gestart
Vandaag, 13:29
Tot en met dinsdag 30 juni 18.00 uur kunnen projecten worden aangeleverd die in de afgelopen twee jaar binnen de gemeentegrenzen van de Keistad zijn gerealiseerd.
Drents stikstofplan om vergunningverlening vlot te trekken
Vandaag, 10:43
Drenthe denkt in het najaar van 2027 weer te kunnen beginnen met het verlenen van vergunningen voor zaken als woningbouw.
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen
Gisteren, 15:32
Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro
Gisteren, 13:47
Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16.
Ondernemers vragen kabinet om crisisaanpak netcongestie
Gisteren, 11:33
Ondernemersorganisaties roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur